Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - herbicidi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


herbicidi

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: herbicidi
    Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 10:32

na par mjesta u dvorištu imam korov kojeg se nisam uspjela riješiti čupanjem jer ima predugačak korijen
i zato sam kupila hercules sl 480
ali čitam uputstva i nikako da shvatim
da li se razrijeđuje vodom i ako da u kojem omjeru ?

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 15:03
Iris to je totalni hrbicid, znači uništava sav korov, ali i korisne biljke, ako poprskaš lišće, jer djeluje preko lisne mase, a biljni sokovi ga prenesu i u područje korijena. Upotrebljava se u koncenrtraciji 100 ml na 10 l vode (provjeri u uputama). Izabrati vrijeme bez vjetra i kad nema opasnosti od kiše. Nakon nekoliko dana lišće korova počinje žutjeti, a onda se potpuno osuši. Sve drugo piše u uputama, vrijeme karence i sl. poz...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 15:52
hvala B Bea Smile 
na žalost nisam taj korov uspjela drugačije riješiti pa moram trovati  jer mi već stvarno ide na živce Angry
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 17:44
Nisam pobornik prekomjerne upotrebe kemije, ali ima situacija kad je jedini spas. Znam što se znači boriti protiv korova, pirike, slaka, osjaka, jer čupanje ništa ne pomaže... iz dubokog korijena, čak komadića ponovno potjera nova biljka. Primjenom herbicida ipak se zemlja očisti, a nakon nekog vremena (čini mi se da je karenca 2 tjedna) može se saditi. Važno je što više tla pokriti biljkama da se onemogući klijanje sjemena korova koje zaostane u zemlji, a kopanjem dođe na svjetlost. Između biljaka se može malčirati, na cvjetnim gredicama ukrasnim korama, sitnim kamenjem iz sipina, ako se radi o kamenjaru, ili crnim folijama za malčiranje u povrtnjaku. Uz ovakvu primjenu tehnologije sigurna sam da će tvoj vrt biti prekrasan a uz manje posla. poz...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 20:49
Baka Bea prepun ti je inbox
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 07:09
Hvala Antune, ispraznila ga.
I da ne začatamo temu: Kod upotrebe herbicida poštivati sve mjere zaštite. Važno je pripremljenu količinu otopine svu potrošiti, ne spremati po plastičnim bocama, isprati prskalicu i naravno upotreba rukavica i odjeće. Vidjela sam jednom radnice u nekom plasteniku, imale su zaštitne maske, ali odjeću s kratkim rukavima. poz...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.