Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zagonetka - koji su mi ovo sve nametnic napali vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zagonetka - koji su mi ovo sve nametnic napali vrt

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
astrbac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje astrbac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zagonetka - koji su mi ovo sve nametnic napali vrt
    Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 17:46
Alo ekipa,

dugo nisam davio :) pa rekoh krajnje je vrijeme. Krusku (veliku) i dvije male ("balerinke") mi napale bolesti i to puno njih. (Usi su posvuda, by the way, po ruzama, paradajzu, vockama...)

Evo redom slike nametnika pa ako netko ima ideju sto je to i cime da se protiv toga borim, bio bih jako zahvalan. Slikano nekakvom losom kombinacijom fotica i povecala pa ne znam koliko cete skuziti; malo je mutnjikavo. Uvecanje insekata je oko 8 puta; u stvarnosti su JAKO maleni, otprilike kao 2, 3 zrnca maka ili pola sjemenke sezama.

(zasad sam u poljoapoteci dobio savjet - Confidor i Baycor, pomjesani i udri po svim vockama)

Bolest 1. OVA ME NAJVISE BRINE! Samo odrezati zarazene vrhove i lisce i spaliti?

By astrbac at 2011-05-21

Bolest 2.

By astrbac at 2011-05-21

Bolest 2., straznja strana listova

By astrbac at 2011-05-21

Bolest 2., krupni plan

By astrbac at 2011-05-21

Nametnik 3.

By astrbac at 2011-05-21

Nametnik 4.

By astrbac at 2011-05-21

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 20:35
mislim da je dva grinja, a tri to sam sigurna uš. insekticid svakako upotrijebi. Ovo zadnje mi liči na mlade krumpirove zlatice.

A sad prvo može biti malo lošije i jakoo loše. Nisam baš takav stručnajk da mogu razlikovati, možda netko drugi zna , ja ću još malo negdje drugdje pogledati.

ovo ti je ono jakoo loše :

http://www.vocarstvo.net/index.php?option=com_content&task=view&id=81&Itemid=1

manje loše je kruškina osa srčikarica, ako ispod sušenja vidiš ubode onda je to to.

Osa srčikarica napada mlade vršne izboje jabuka i krušaka, katkada i plodiće. Ne suši se cijela grana i osušeni vršak izboja nakon nekog vremena otpadne, a niži pup potjera dalje. Osušene izboje skupiti i spaliti, daju se lako otkinuti jer su preštemani.


Na vrh
novopazovcanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje novopazovcanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 17:36
ove fikuse napala je ,,nekroza ili ti pjegavost lista -nadam se da nije cjeli stradao .Jako zarazene listove i grane sve treba odrezati a potom biljku oprati sa PIVOM i zaliti korjen sa rastvorom odstajale vode i koprive ,aposlije toga biljku spricati sa cajem od koprive
   
ovako mozete tretirati i voce.
   
protiv biljne vasi koristite pepeo od cigarete razrjedjen uvodi . poz...i puno srece
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.