Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže u komi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže u komi

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ruže u komi
    Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 18:44

Od puste brige više neznam ni da li sam već pisala. Doista mi hitno treba pomoć, pa se toplo nadam da je tu mjesto ovoj temi. Počelo je s pepelnicom na jednoj mini ruži. Sad je već na tri. To su sve osim te mini ruže stare višegodišnje ruže i ne bih ih rado izzgubila. Rečeno mi je u poljoprivrednoj da ih srežem do zdravog dijela, što sam i napravila i polijem sumporom. I to napravila. Uz pepelnicu imaju malo žutih listova, pa se bojim da nije još što...Dato mi je dodatno da polijem odmah iza sumpora s Actarom 25 WG, radi pauka i lisne uši. Da li je to točno. Ako da na koliko vode da razmutim 4g. Ili da uzmem nešto drugo. Kod nas ima kupit samo Rubigan, Mankozub i Tilt. Imam samo 15 ovih ljepotica. Ne bih škrtarila na zaštiti ali nemam gdje ni s ostatkom fungicida. Što mi je najbolje uzet. u koliko navrata ponovit i koliko dugo i gdje to smijem skladištiti. Hoću li uspjet još išta napraviti ovako. Molim hitno savjet.CryCry

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 09:11
Nema druge...orezivanje što ste i napravili i špricati sa Baycor WP-25, Bayleton special, Antracol BT, Rubigan ili Saprol.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 09:17
Ja obično obavim zimsko preventivno prskanje crvenim uljem u omjeru 3 dl crvenog ulja na 10 l vode. Pokazalo mi se izvrsnim za zaštitu ruža od bolesti i štetočina. Prska se kada je temperatura minimalno +4 stupnja C, kada kreće vegetacija. Kada su već jednom formirani pupovi više ni slučajno nemojte prskati crvenim uljem.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2012 u 17:40
Originalno poslano od člana Sanja123 Sanja123 napisao:

Ja obično obavim zimsko preventivno prskanje crvenim uljem u omjeru 3 dl crvenog ulja na 10 l vode. Pokazalo mi se izvrsnim za zaštitu ruža od bolesti i štetočina. Prska se kada je temperatura minimalno +4 stupnja C, kada kreće vegetacija. Kada su već jednom formirani pupovi više ni slučajno nemojte prskati crvenim uljem.


Sta je to crveno ulje? Koji sastojak ima u sebi? Jel to nesto na prirodnoj bazi?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2012 u 17:53

Evo, pročitaj si o crvenom ulju
http://www.herbos.hr/Default.aspx?art=207&sec=150
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,152 sekundi.