Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kad sve zakaže,priroda pomaže!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kad sve zakaže,priroda pomaže!

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kad sve zakaže,priroda pomaže!
    Objavljeno: 15 Studeni 2009 u 23:11
Evo ovako ljudi moji!

 Vidim ovdje puno znanja o ljekovitom bilju pa bih to htjela iskoristiti a da pomogne i drugima. Voljela bi da mi pomognete staviti na jedno mjesto način kako se boriti  ljekovitim biljem i drugim sredstvima koje nam priroda tako blagonaklono daruje ,koja su tu oko nas a mi ne znamo da nam mogu pomoći u slučajevima neplodnosti  kod žena i steriliteta kod muškaraca,u drugim ginekološkim problemima,infekcijama,bolestima...
Mislim pokraj ovog znanja koje postoji da to ne bi bilo teško a bilo bi dosta djelotvorno da je na jednom mjestu. Znači drage moje ako znate koji pripravak ili biljka može pomoći  na bilo koji način što se tiče navedenog napišite ga,možda nekom pomogne.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 19:43
Mislim da je ovo dobra tema, pa tko se kuži u ljekovite biljke mogao bi puno pomoći..
Na vrh
WIND View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje WIND Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 13:05
Draga Ivna......da se na vrijeme covjek okrene prirodi ne bi ni doslo do nekog zakazivanja.....
U biljkama se nalaze sve potrebne materije koje organizmu trebaju.....bilo da odrzavaju krepost tijela i duha,bilo da pomazu u ozdravljenju!
Problem je sto ljudi zive poprilicno nezdravo i sto se tice ishrane i sto se tice svakodnevnog stresa i aktivnosti.....i neminovno je da to polako ali sigurno slabi organizam i dovodi ga do raznih poremecaja i oboljenja! Tad svi posezu za tabletama! Tablete djeluju brze od vecine biljnih preparata,sto je tacno, one su bazirane na hemiji i s namjerom su takve i sintetizirane.Dok biljni preparati djeluju sporije i samim tim lako je uvidjeti zasto ljudi radije posezu za tabletom prije nego za nekim biljnim pripravkom. Svi zele da im se problem sto prije i efikasnije rijesi.....pa ne vide nikakvu pozitivnost u necemu sto je sporijeg djelovanja. Biljni preparati vecinom imaju produzeno djelovanje.....ali kad jednom biljka uspostavi ravnotezu u vasem organizmu i kad je uvedete u svoju svakodnevnost,to se jako tesko obara! Biljke djeluju polako ali sigurno i ucinkovito i ako se koriste u dobro doziranim kolicinama cine cuda i za tijelo i za duh.
Biljke su izvor zdravlja i ljepote i tjelesne i dusevne.....sretni su oni koji to uvide i znaju i mogu da uzivaju u tim blagodatima
Ljekovite biljke su svuda oko nas.....nekad je to i neki dosadni korov koji vam smeta u ruzicnjaku....nauciti ih raspoznavati i nauciti njihova blagotvorna svojstva je veliko bogatsvo. Jer svi smo mi od krvi i mesa i svima kad tad neka boljka zakuca na vrata! Najveci problem je sto mladi ljudi u cvijetu snage i mladosti najmanje paze na ritam i kvalitet svog zivota i tek kad dodju u neke kasnije godine osjete bolne posljedice.....tad se i pocnu raspitivati oko ljekovitih biljaka, lijekova,tableta....eh da su samo na vrijeme uvidjeli bogatsvo koje im je  bilo pred nosom.....preko kojeg su vjerovatno i pregazili 1000 puta na nekoj livadi!
Bogatsvo Flore me je uvijek fasciniralo....od modrozelene alge do sekvoje....ljekovite biljke zauzimaju posebno mjesto....drago mi je sto sam imala mogucnost da naucim puno i sto je najvaznije da to pretocim u korist svakodnevnog zivota!
 
 
 
 
WIND
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 17:01
Bravo Wind!!!
Možda što i bude od ove teme! A mislim da bi stvarno pomogla.Govorim to iz iskustva.Okrećem se polako prirodi da mi pomogne jednostavnim riječnikom rečeno,pripremiti tijelo za postupak potpomognute na godinu..Ne vjerujem u brzo izlječenje,znam da sa prirodnim liječenjem treba vremena,možda zato niti nisam prije posezala za njima jer sam mislila da se sve može na ho-ruk. E pa prevarila sam se. I zato još jednom molim sve ,pišite ako znate,moj problem je samo jedan ali mislim i da muškarci i žene imaju podjednako puno različitih i ginekoloških i urinarnih tegoba koje biljčice koje nas okružuju mogu ublažiti ili skroz ukloniti. Možda će mnogi reći:pa šta sad ova hoće ,pa ima tu tema pa nek traži... Iz iskustva znam vjerujte mi, da je jako teško naći nešto o nekoj biljci ili premećaju,bolesti nešto više na jednom mjestu a ovdje ima toliko pametnih glavica kojima to ne bi trebalo biti teško. A i nek
mi se muški rod ne nađe uvrijeđen,pogotovo stoga što žene prevladavaju na ovom našem forumu bilo bi zgodno skoknuti na određeno mjesto i potražiti čime što riješiti.
Wind,moj prijedlog:kreni !!!
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 20:12
Nadam se da češ nam dati neke dobre savjete wind..ako može i nešta o neplodnosti kod muškaraca..
Na vrh
WIND View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje WIND Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 16:20
 Ivna,u pravu si kad kazes kako je tesko i koliko vremena i napora treba da bi se o nekoj temi naslo dovoljno informacija da se formira jedan kvalitetan informativan pogled na neku temu.
Sreca i je sto sam imala odlicne prilike da se susretnem sa raznim informacijama,sto iz prve ruke sto iz strucne literature,na faxu pa i preko surfanja netom....(nikad ne znas gdje mozes nauciti nesto novo i korisno)Podrucje proucavanja ljekovitih biljaka je opsezno podrucje,dovoljno je reci da na agronomskom fakultetu postoji cijeli odsjek samo za ljekovite biljke!
Nego da skratimo pricu, i predjemo na konkretnije teme-primjena i blagotvornost biljaka
Ovdje cu da pisem samo o onome sto sam vidjela i uvjerila se da djeluje.....necu pisati neke bapske price niti ista sa cim se nisam dovoljno upoznala iz relevantih i provjerenih izvora.Sve sto napisem slobodno mozete da provjerite kod svojih ljekara ili provjerenih travara...

Pa.....evo o NEPLODNOSTI

Predpostavljam da svi koji su posumnjali da imaju problem neplodnosti su vec posjetili ljecnika i upoznati su sa UZROCIMA,tako da mislim da nema potreba da to sad navodim,(ako je potrebno nije ni to problem navesti).

Na neplodnost uticu razni cimbenici od psihickih do fizickih.....ali o ovoj temi cemo u nekoj dr.prilici
Tako da cu odmah preci na dio oko rjesavanja tog problema.
Sto se tice MUSKE neplodnosti, najvazniji za rjesavanje muske neplodnosti je CINK!
Sto se tice biljaka koje imaju visok sadrzaj cinka...on je prvenstveno akumuliran u mahunarkama,orasastom vocu,kospicama bundeve, tako da nema neka biljka od koje bi se mogao napravit caj,jer vidim da su svi nekako ocekivali da cu navesti biljke,ciji caj bi pomogao u neplodnosti.
Jedina biljka od koje bi se mogao napraviti caj a bogata je cinkom je DJUMBIR (lat. Zinziber officinale). Djumbir se moze danas lako naci i to u vise oblika:svjez,suhi,mljeveni,usecereni,u tabletama....pa izaberete onaj oblik koji vam najvise odgovara
Napomena: cink ometa apsorpciju bakra pa ako se uzima u vecim kolicinama na 30mg unesenog cinka treba unijeti i 2mg bakra
Sto se tice minerala drugi po redu je SELEN. Selen je prvenstveno u namirnicama zivotinjskog porijekla a od biljaka najbogatiji izvor selena je BRAZILSKI ORASCIC. Redovno uzimanje selena kroz 3 mjeseca utice na znacajnu pokretljivost spermija, (nije dokazano da utice na povecanje broja)
Dalje....za plodnost muskarca je  vazno da zastiti spermije antioksidansima u obliku 1000mg C vitamina i 250mg E vitamina (vitamini C i E blokiraju aktivnost slobodnih radikala kisika ,koji ostecuju stanice
Napomena: E vitamin remeti djelovanje antikoagulantnih ljekova pa pripazite na to
Jedan izrazito snazan antioksidans koji mozete nabaviti bez recepta u nekim prodavnicama zdrave hrane ili naruciti preko neta je "Pycnogenol"
Pycnogenol je pripravak od extrakta kore bora (Lat. Pinus maritima) koji raste duz juznog dijela zapadne obale Francuske. Jedno nedavno istrazivanje je otkrilo znacajno poboljsanje kvaliteta i funkcije spermija kod muskaraca koji su uzimali 3 mjeseca po 200 mg Pycnogenola
Za zenu je vazna FOLNA KISELINA (Folna kiselina spada u vitamin B, a organizmu je potrebna za stvaranje crvenih krvnih zrnaca i drugih novih ćelija). Folne kiseline ima u zelenim listovima,sjemenkama, koštunjavom voću,agrumima....Dovoljnu kolicinu Folne kiseline je vazno unositi i prije i nakon zaceca jer tokom trudoce ako se pojavi njen manjak dovodi do "defekta neuralne cijevi", (teski defekti slobanje i kraljeznice kod bebe)ESENCIJALNE MASNE KISELINE.....za oboje..odlican izvor LANENO ULJE(sadrzi i omega3 i omega6 esencijalne masne kiseline)
Napomena: esencijalen kiseline kao omega3 koje se dobivaju iz jetre Bakalara cesto mogu biti kontaminirane zivom (Hg)! pa je puno sigurnije okrenuti se lanenom ulju
KOMPLEKS VITAMINA B....za oboje

+da jos i napomenem 2 aminokiseline :  L-arginin, L-karitin koje se mogu naci u apoteci

L-karnitin je supstanca koja se proizvodi u organizmu, a može se naći i u dodacima ishrani i u mesu. Ova aminokiselina je neophodna za normalno funkcionisanje ćelija spermatozoida. Studije pokazuje da 3-4 grama karnitina dnevno u toku četiri meseca pomaže normalizaciju pokretljivosti spermatozoida kod muškaraca sa lošim kvalitetom sperme
L-Arginin je amino kiselina koja se nalazi u velikom broju namirnica i neophodna je za proizvodnju sperme. Najveći broj studija pokazuje da uzimanje arginina u trajanju od nekoliko meseci povećava broj spermatozoida i plodnost. Doza koja se preporučuje ide do 4 grama dnevno.


Ali buduci da aminokiseline grade proteine a to ide prvenstveno uz meso....da se ne odmaknemo previse od "cvjetnog foruma", necu dalje od tome:D

I da ne bude da sam ovaj “cvjetni” forum zavrsila aminokiselinama i mesom, evo cu da spomenem i jednu biljku koja se odavno koristi u narodu kao pomoc u zatrudnjivanju a to je MACINA TRAVA.

Ova biljka pozitivno utice na uravnotezenje ovulacije,mjesecnog ciklusa uopste i mnoge zene su pohvalile njeno dejstvo
Ahhhh sto se ja zapisah! Sve u jednom cugu....i ne vidjeh koliko je ispalo dugo a opet ima se na ovu temu jos jako puno reci.....mozda sam nesto i izostavila ali biti ce jos prilike jer i ovo sam na brzaka ono osnovno navela........pa za sad je stvarno dosta!:Approve
WIND
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 17:10
Bravo Wind!
Ovo je daleko najopsežnije napisano na jednom mjestu o muškom sterilitetu na što sam ja naišla a tražila sam i to dosta...
Nadam se da će ti ovo piskaranje na ovu temu prijeći lagano u naviku ali i da će se drugi povesti tvojim primjerom.
I da,macina trava,marulja,marrubii herba,očajnica, ima puno naziva,raspiši se...Smile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 22:29
Bravo, WIND.Clap
Zbilja si se potrudila.I izazvala me.
Potpisujem sve što si napisala a dodala bih i nešto svoje.Bazirat ću se više na ljekovitom bilju i zdravoj prehrani.
Kod muške neplodnosti neka istraživanja u Americi su dokazala da  se kod muškaraca smanjuje broj spermatozoida kao i njihova pokretljivost.
To se dovodi u vezu s estrogeničnosti nekih pesticida i zagađivača.Ukratko oni imaju djelovanje slično ženskom spolnom hormonu estrogenu pa se muškarci polako feminiziraju.Ovo je dokazano kod nekih životinjskih vrsta  pa se sumnja da se isto događa i s ljudima.
Pouka iz ovog bi bila: jesti što zdraviju hranu bez pesticida i umjetnog gnojiva.
Prehrana: muškarci bi trebali jesti hranu bogatu B6 vitaminom a to su u prvom redu cvjetača, potočarka, špinat, prokulice, crveni luk, bundeva, brokula...Kao i voće i povrće bogato vitaminom C:šipak, slatka i ljuta paprika, agrumi...
Gore rečeni arginin, kojega treba 4 g dnevno, dobije se ako se pojede 60 g sjemenki suncokreta.Ostale biljke bogate argininom su: rogač, kikiriki, sezam, soja, potočarka, gorušica, badem, vlasac, bob i leća.

Ljekovito bilje:
- đumbir
(Zingiber officinalis ), značajno povećava i broj i pokretljivost spermatozoida.Može se uzimati kao čaj, začin ili jednostavno s kruhom.
-žen-šen (Panax ginseng ), pobuđuje spolnu aktivnost i pojačava potenciju.
-Sabal palma (Serenoa repens ), ima slično djelovanje kao i žen-šen.

Prehrana za žene:špinat, peršin, prokulice, krastavci, mahune, suhe šljive, šparoge...
Ljekovito bilje za žene:
-konopljika
(Vitex agnus castus ), pije se 40 kapi tinkture u malo čaja ili vode ujutro natašte.Regulira i optmizira odnos ženskih hormona estrogena i progesterona.Indicirana je za sve probleme s menstruacijom od prejake do preslabe, neredovite i pomaže kod PMS-a.Mnogim ženama je pomogla i kod neplodnosti.Ne smije se uzimati uz hormonsku terapiju
.
-vrkuta
(Alchemilla vulgaris ), preporučuje se kod niza ženskih bolesti, jača stijenke maternice i time sprječava pobačaj,regulira mensruaciju...

Osim ovih trava dobro bi bilo očistiti organizam mješavinom nevena, stolisnika i koprive (3:1:1 ) pijući 1.5 l čaja dnevno, kao i preslicom (2 šalice dnevno ).Pogotovo ako je u pitanju i  endometrioza.

Napetost i grč koji se često javlja uz ovaj problem može se smanjiti ispijanjem čajnih mješavina od valerijane, matičnjaka, pasiflore, hmelja..




Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 10:33
Sve pohvale i Wind,još jednom i Fermina.
E sad ja imam pitanje.U mpo krugovima,koji su nažalost (uostalom kao i ja)nedovoljno educirani spominju se još i crveni zdravac,matična mliječ(mada sam pročitala negdje da žene s endometriozom ju ne bi smjele trošiti,ne znam koliko je u tome istine),zatim macina trava...
Mene zanima pošto je ovdje dosta toga nabrojeno koliko se svi ti pripravci mogu zajedno konzumirati,tu mislim prvenstveno na čajeve ?!? Zatim recimo, svi spominju ljekovita svojstva u ovom slučaju ananasa,cikle...Confused
Na vrh
WIND View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje WIND Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 14:05
Ivna.....i bilo ko drugi.... kako bi izbjegli dodatna nepotrebna podpitanja,probajte da koji god termin koristite ako znate njegovo znacenje i da ga navedete...jer to uveliko olaksava shvacanje cjelokupnog teksta onima koji ne znaju neke termine,  Smile Tako ce sve biti daleko preglednije i lakse za pratiti svimaSmile
MPO- "Medicinski Podpomognuta Oplodnja" na engleskom je to IVF : "in vitro fertilizacija" ili jednostavnije kod nas - in vitro  metoda
ENDOMETRIOZA je stanje kad unutrasnji sloj maternice(endometrij) raste van svog normalnog mjesta. To je sloj maternice koji se tokom normalne mjesecnice ljusti i izlucuje iz tijela u vidu menstrualnog krvavog izcjedka
Kad endometrij uraste u miometrij, (misicno tkivo maternice), tad dolazi do raznih komplikacija jer endometrij iako urastao u miometrij i dalje reaguje na hormonske promjene i kad dodje period mjesecnice on se razgradjuje ali u ovom slucaju oljustene stanice i krv vecim dijelom ne mogu da se izluce i stvaraju razne upale,unutrasnja krvarenja,jake bolove i oziljke po miometriju gdje su zarista bila 
Urastanje endometrija u miometrij se naziva ADENOMIOZA
Pohvale Fermini.....ja sam se jucer osvrnula vise na materije koje pospjesuju plodnost nego na biljke i cajeve......Fermina je navela dobre primjere i nadopunila me,ima jos nekoliko biljaka koje se mogu navesti ali o ovoj temi cu mozda malo kasnije jer danas su me spopale neke obaveze! smile39
 
WIND
Na vrh
WIND View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje WIND Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 16:21
Da Ivna,Crveni zdravac je takodjer  dobra i cesto koristena biljka u borbi protiv neplodnosti.
U  avokada se nalazi preko 25 vaznih materija, minerala,vitamina, folna kiselina i brojne vazne fitokemikalije....
Cvekla takodjer u vecim kolicinama sadrzava folnu kiselinu!
Navedene su materije koje pomazu plodnost.....sad je na tebi koje ces biljke ili namirnice da odaberes i koje ces kombinacije da pravis
Vazno je samo da se odredjene materije unose u optimalnoj kolicini koja dovodi do zeljenog rezultata!
Isto vazi i za kombinaciju cajeva.......navedene su ti biljke koje su korisne za plodnost i ti sad od tog spektra biras one koje ti najvise odgovaraju.....koje su ti pristupacne,koje najbolje pristaju tvom specificnom medicinskom stanju, (jer svaki covjek donekle ima drugaciju reakciju na odredjenu bolest ili tegobu)
Naravno ni u cemu ne treba pretjerivati! Pa da stavis puno biljaka sa  slicnim dejstvom u jedan caj ili da pijes caj na litre! Sluzi se cistom logikom i neces puno fuliti!  smile142
 
Sto se tice maticne mlijeci.....to je vec prica za sebe.....dovoljno je samo Matična mliječ sadrži sve osnovne materije potrebne za izgradnju i opstanak živog organizma: bjelančevine, masti, ugljene hidrate, vitamine, aminokiseline, fermente, hormonidne materije, makro i mikrolelemente, enzime, organske kiseline itd itd.......Zahvaljujući ovoj vrsti hrane, matica je dva puta duža i teža od obične pčele, ima čudesnu sposobnost da u toku 24 sata položi preko 2000 jajašca što je dvostruko više od njene tjelesne težine a životni vijek joj je i do 50 puta duži od pcela radilica!.....mislim da ne treba puno dodavati na ovo malo informacija pa da se uvidi koliko je maticna mlijec  "kompletna hrana" ......licno,nikad nisam cula za neke nuspojave ili komplikacije vezano za upotrebu maticne mlijeci.....pa ako neko jeste voljela bih da podijeli to sa nama.......
Jedino osobe koje su alergicne na pelud ne bi trebala uzimati maticnu mlijec
 
Pcele me vec neko vrijeme jako fasciniraju i na proljece sam planirala nabaviti bar 2 kosnice!
WIND
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2009 u 21:42
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

Evo ovako ljudi moji!

 Vidim ovdje puno znanja o ljekovitom bilju pa bih to htjela iskoristiti a da pomogne i drugima. Voljela bi da mi pomognete staviti na jedno mjesto način kako se boriti  ljekovitim biljem i drugim sredstvima koje nam priroda tako blagonaklono daruje ,koja su tu oko nas a mi ne znamo da nam mogu pomoći u
Mislim pokraj ovog znanja koje postoji da to ne bi bilo teško a bilo bi dosta djelotvorno da je na jednom mjestu. Znači drage moje ako znate koji pripravak ili biljka može pomoći  na bilo koji način što se tiče navedenog napišite ga,možda nekom pomogne.



ja osobno mislim da je ta tema preopšrirna i prekompleksna (.....slučajevima neplodnosti  kod žena i steriliteta kod muškaraca,u drugim ginekološkim problemima,infekcijama,bolestima...  ) da bi se mogla svrstati pod jednu temu... pogotov zato jer je svaki taj poremećaj UVIJEK u kombinaciji sa nekim drugim a srodnim ( nepolodnost kao uvijetna posljedica infekcija i sl)  te tako čini svaki ljudski slučaj, svaku ljudsku borbu sa tim "bolestima", disbalansima vrlo individualnim i izrazito osjetljivim ... na više načina ali i u pogledu bilo kakvog savjeta ( gdje se preko ovog načina komunikacije NE MOŽE čak niti kompetentnoj osobi pružiti sva sila potrebnih cijelokupnih,holističkih, isprepletenih informacija o toj osobi) .... pa ću se koliko to mogu suzdržati od pisanja.. :))
.........drugi postojeći problem nevezan za ovaj je pitanje vjerodostojnosti iznesenih informacija... nadam se da se nitko neće uvrijediti ali kad nam se netko novi pridruži ( wind Tongue)  da nam barem kaže porjekolo infromacija, navoda, koja stranica link.... već smo o tome pričali....i da koristimo hrvatske nazive :)))))..... zvučim sama sebi kao papagaj :)))



Fermina, smile78za upornost :)
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 06:51
I pokrenula sam ovu temu upravo zato što je kompleksna i opširna.Svim parovima koji se liječe od neplodnosti a velika većina je to nažalost više godina ,je jako dobro znano što je uzrok njihove neplodnosti.
Da li su to infekcije,da li je to adenomioza,endometrioza,miomi,polipi,jajnici...ili možda sterilitet koji je jako pažljivo stupnjevan,u većini slučajeva se zna porijeklo neplodnosti.
Jednostavno mi to "htjeli ili ne " saznamo.
E pa ovo niti nije bio poziv da se napravi tema prema kojoj će parovi koji utječu prirodi se slijepo pridržavati napisanoga.Već sam napomenula da većini ljudi net je glavno izvorište ovakvih informacija a to je i raštrkano i opširno i zašto neke elementarna stvari ako je dobre volje(a vidim da ona postoji) ne bi se stavile na jedno mjesto???Svi koji trebaju savjet će iskoristiti dio koji njemu odgovara i nema tu neke filozofije.
Možda se čini da sam bila oštra ali ne,to mi nije bila namjera,svima velika pusa.

Na vrh
WIND View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje WIND Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 15:14
Slazem se da je tema preopsirna i apsolutno se slazem da je svaki medicinski slucaj vise manje individualiziran. "Obicnu" gripu razlicite osobe razlicito prebole....nekome vise nos curi,nekoga vise glava boli,neko ima visu temperaturu,nekoga su kosti vise boljele itd itd
Ali da li to znaci da se o svemu ne treba razgovarati? Da neke teme trebaju biti tabu? Jer neki kazu da su neke teme prekompleksne ili preteske ili preopsirne ili zabranjene ili ovo ili ono?
Informisanje je NAJVAZNIJE......najgora stvar na svijetu je neinformisana osoba i pasivna osoba!
Po meni je ruzna stvar kad neko nekome na bilo koji nacin uskrati ili zabrani da se informise  o necemu!
Najvaznije je da je informacija tacna, a to gdje se dobije je najmanje bitno!
Isto ko sto mislim da je informisanje jako bitna osobina bilo koje osobe,isto tako mislim da osobe koje ne zele da ucestvuju u nekom razgovoru ne treba na to tjerati ali te osobe ne bi isto tako trebale da ometaju one koji zele da ucestvuju u nekoj konverzaciji.
 
Sto se tice linkova i knjiga koji su izvor onoga sto ja napisem ....to u datom trenutku pisanja stvarno ne bih mogla da navedem.....jer ja kad pisem ja sjednem i napisem o onome o cemu sam vec upoznata....to je mali milion sitnica koje sam negdje  citala, ucila na faxu, saznala iz iskustva drugih ljudi, vidjela na nekom znanstvenom programu,nesto sto sam na vlastitoj kozi osjetila itd itd....i milion tih sitnica su  kompletirane u odredjeno znanje koje, onda kad nadjem svrsi shodno, i podijelim sa nekim drugim
Ne volim bapske price i nista ne uzimam zdravo za gotovo tako da svaku informaciju koju negdje dobijem  volim da provjerim na jos nekoliko drugih izvora kako bih to prihvatila kao nesto relevanto.
Volim ljude koji vole znati i volim ljude koji vole da dijele znanje.....i to kvalitetno znanje! Po meni je daleko bolje pokrenuti neku temu za koju se smatra da je kompleksna ili preopsirna pa taman i da je tema kvantna fizika.....nego trositi vrijeme na nekim "usko odredjenim" temama kao npr. : "Kavica sa susjetkom"
Ali kao sto rekoh,ljudi su razliciti i svakom treba dozvoliti slobodu da razgovara i informise se o onome sto zeli, ne nametati svoje i  ne ometati ili omalovazavati tudje! Ak ti se ne prica o necemu i nemoj pricati!JednostavnoBig%20smile
 
Jesam li bila i ja ostra? Ermm Mislim da nisam....Big%20smile 
Ja ne djelim puse tek tako ko IvnaEmbarrassed pa od mene imate jedan suncan osmijehsmile130
 
 
 
WIND
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 21:22
Fermina,pitanje!
Počela sam piti ovu mješavinu koju si preporučila za endmetriozu(kod mene je u pitanju adenomioza,valjda ne fulam previše Confused).
Moje pitanje je u vezi preslice,na više mjesta sam pročitala da se ona smije piti jednom dnevno a ti spominješ da se pije i ujutro i navečer.E pa sad što da činim?I da li je dobra ova preslica što se kupi jer ja baš i nemam drugog načina da ju nabavim?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 22:55
1.Adenomioza  je isto vrsta endometrioze tj. rasta tkiva endometrija tamo gdje mu nije mjesto pa bi po meni  ova terapija mogla biti učinkovita i kod te bolesti.U svakom slučaju neće škoditi.

2.Takva mišljenja o poljskoj preslici su zastarjela i baziraju se na strahovima.
Novija istraživanja govore da je poljska preslica jako sigurna biljka.I ne samo da se piju 2 šalice dnevno nego, po dr.Striboru Markoviću, i više.
Uostalom evo link na njegov članak o poljskoj preslici.Vrlo je koristan.

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1087/

3.Poljsku preslicu smiju brati samo dobri poznavatelji ljekovitog bilja jer ima i otrovnih vrsta.Ako je kupuješ u biljnim ili običnim ljekarnama onda je sigurna.Tamo prodaju samo ljekovitu, naravno.


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 23:25
Brza si Fermina,hvala za savjet.Odoh sutra u biljnu ljekarnu po nju.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 17:21
Evo ovako,htjela bih pitati a oni koji znaju nešto o tome neka se raspišu.
Jako puno žena danas ima miome.
Poznato je da ih ima više vrsta,liječnici ,tj. većina njih ima stav da oni ne smetaju ničemu te da ih ni ne treba dirati dok ne počnu nekontrolirano rasti. Znači ovaj put moje pitanje se odnosi na miome,da li postoji nešto što može spriječiti njihov nastanak,ili bar nešto što može spriječiti njihovo "bujanje"?
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2009 u 22:17
Fermina,ona mješavina od nevena,koprive i stolisnika koju su navela da piju žene sa endometriozom,nakon jedne ture da li treba napraviti pauzu ili se može nastaviti s drugom turom?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 20:20
Ne bih se ni najmanje bojala ponoviti turu još jednom, bez pauze.
I sama to radim.Nakon te druge ture napraviti pauzu od 2-3 tjedna ili prema želji i potrebi.
A tada napraviti i kontrolu kod ginekologa. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.