Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - mikicin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


mikicin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 09:00
Evo lijepog dana pa se spremam u vrt.Treba počistiti grane koje sam odrezala sa forzicije i trba pokositi.Još nisam orezala ni pampasicu pa ću zamoliti mm da mi pomogne oko nje.Eto posla za cijelo prije podne,samo čekam da malo zgrije pa odoh.Javim sa po dolasku. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 14:02
Draga Mikica,što se tiče prostora u hladu,dali razmišljaš o kakvom stolu u hladovini?ako ćeš saditi,najprije moraš očistiti šutu,pograbljatismile158
Ja imam majmunske trave kao ivičnjak,ja se slažem sa TM,samo travu.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 14:23
Ma taj dio iza kuće mi zaista ne treba kao mjesto za sjedenje u hladu jer je nezgodan za prići.To je baš onako samo "iza kuće" jer imam jako puno mjesta i na suncu i u hladu ispred i oko kuće.Ovo ustvari samo želi da bude urednije i ljepše.Hvala na prijedlogu.Sada ste ti i mm na jednoj strani,OTOK i ja na drugoj.No,vidjet ćemo šta će biti do kraja.
Inače,lijepo sam u vrtu čistila granje,malo orezivala,kosila i za čas je prošlo vrijeme.Upravo smo ručali i sada odmah idem raditi ručak za sutra jer ranom zorom krećemo u šetnju sa prijateljim uz more.Jupiiii!!!Vrt će pričekati subotu,jer u petak radim do kasno,pa ako bude kava.....
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 10:17
Dakle stvarno sam u subotu lijepo kosila i poslikavala.Sada trebam tu travu pokupiti,nekako mi se baš i ne da ali nakon još malo kavice odradit ću ja to.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 19:36
E pa nisam baš odmarala.Imala sam posla sa cvijećem a travu sam pustila neka se suši.Ma konačno sam počela malo sređivati terase i okolo kuće da konačno napravim raspored cvjeća.Ma bit će ga kao u priči.Uz put sam pronašla mjesto za sve grmiće i ostale reznice koje mi je dala MiraK,jer kada dođete kod nje samo po jednu stvar odte sa pola bunkera reznica.Mira samo trga,po sistemu,imaš ovo,pa mogla bi ti to imati,pa daj uzmi još ovo,pa i ovo će ti dobro doći,pa probaj još ovo... i tako sam danas smišljala kamo sa svim tim stvarima.Uz put sam rasadila male bijele ruže koje sam donijela iz Njemačke,pa maolo poslikala i konačno odmarala poslije podne.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 07:53
.....radi se,  radi  se....bravo!!!
 
 
....citam  da  si  sjekla  forziciju....moja  je  mala  i  upravo  cvjeta  ali   jako  nesesna  ....kad  da  je  oblikujem ,  poslije  cvjetanja?    
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 08:20
Da forzicija se može oblikovati poslije cvjetanja ali za svaku sigurnost poguglaj malo pa ćeš biti sigurna.
Evo ja sam i jučer malo počeprkala po vrtu.Po sjetvenom kalendaru moglo se sijati sve zeleno lisnato ali sam ja još posijala i fažolete,pa šta bude.Za danas su najavili kišu pa će biti valjda i zaliveno.Naime,pošto je moj vrt zastrt lijepo sam odgrtala male rupice i bacala unutra sjeme.Baš me zanima kako će to sve krenuti i izgledati kada nikne.Ispod sijena je lijepo vlažno,čak i mokra zemlj što mi je drago jer onaj dio koji je otkriven taj je potpuno suhe površine.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 12:56
Evo javljam u svoj dnevnik da i dalje radim vrt samo ne pišem redovito u njega.Danas sam baš puno guštala u vrtu.Lijepo sam pograbila ono što sam jučer pokosila,malo poredila kupine i prčkala po cvijeću.Pripremila sam sve za novu seriju krastavaca koji nikako da mi krenu,no valjda sada hoće.Spremam se na posao pa samo toliko.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 21:35
Baš si vrijednica...zanima me kako će ti roditi pokriveni vrt, držim fige
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 14:32
Originalno poslano od člana Mikica Mikica napisao:

Ma ne znam da li ću ja tako raditi kao i vi marljivci jer ja sam radim u vrtu.MM nije baš zainteresiran za vrt pa ja radim sama.On mi tu i tamo posluži samo kao prenosilac nekih težih stvari ali meni to ne smeta jer ja svoj vrt volim i volim biti u njemu sa svojim mislima.Danas sam očistila dio novog dijela koji želim napraviti kao cvjetnjak a na popločenom dijelu MM želi napraviti kutak za roštilj.Našla sam i jednu limenu veliku posudu koje je bila bačena negdje na granici između nas i susjeda,pošto je oni nisu htjeli uzela je ja.Sada smišljam koju biljku ću u nju stavitti.Tu u vrtiću imam već jednu ružu,zasadila sam još jesenas jednu grančicu hotrenzije koja se je primila,imam sa lijeve strane novozasađene grančice lovor višnje isto od jesenas,jedan kuš i jedan pokrivač tla za koji nisam sigurna kako se zove.Slikat ću ga sutra pa da mi to otkrijete.Sada mislim dalje zasijati prkos i molim ideje.Da vide se još neke sadnice lovor višnje koje ću sutra presaditi u zemlju jer u drugom dijelu vrta radim zelenu ogradu.

Kad vidim ovako divnu gredicu,okruženu prirodnim kamenom,krenu mi sline na usta:)
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 22:12
U onu hranilicu za svinje ja bih posadila čuvarkuće.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 00:16
Mikice, virnula sam u tvoj dnevnik prvi puta, nekako mi to nije usput!!

Voljela bih vidjeti tvoje narcise, jesu li već krenule ? Pupoljci su vani?? 

Prekrasno korito, pravo mjesto za čuvarkuće i niske sukulente!!

Na početku tvog dnevnika sam pročitala da si posadila biljku protiv krumpirovih zlatića i papirni grmić!!  Nikad ćula za  njih, ali bi ih voljela vidjeti!!  Jedna slićica može, kada budeš raspoložena!!  I kada navratiš u svoj dnevnik!!smile219   
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,168 sekundi.