Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - mikicin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


mikicin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 19:38
Ma nešto mi se promijenilo u upoadanju slika pa ne mogu nikako napisati komentar za sliku,ovo su oni tulipani i kraljevska kruna koju sam kupila u Njemačkoj.Slijedeća slika će biti cvjetići koja sam danas kupila u Vrtnom centru.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 19:55
Ovo su te sjemenčIce



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 20:05
Počinjemo sa sadnjom i radovima, lijepi cvjetići  smile161
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 16:39
..ljudi pa ne mogu ja toliko hodati...tražim vas po dnevnicima, pa po fotkama pa se na kraju izgubim na nekom otoku. Lijepo "ulov" Mikice!
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 09:12
Ma kada dođe sunce pofotkat ću i svoj njemački ulov,za sada lijpo napreduje,vidjet ćemo kako će se stvar dalje razvijati.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 12:49
Moram se pohvaliti da sam jučer bez obzira na silnu vlagu i kasnije magluštinu malo poprčkala po vrtu.Gledala sam kalendar sjetve pa sam po tom kalendaru posijala mrkvu,rotkvicu.Čitala sam na paketiću mrkve da ju je dobro sijati sa koprom.Pročitano-učinjeno.
Nekako mi je stršao moj vrtić kraj kuće u koji sijem rigu,salatu,peršin,radić,vlasac i tako neke đakonije,pa nisam odoljela i tu sam natrpala raznog sjemenja pa neka klija.Rekla bi moja teta "pa neću spavati kraj toga"....Dakle kada krene bit će fotkica.
Kraljevska kruna lijepo raste ali je danas ružan dan i nije za slikanje,čekam sunce.smile46
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2010 u 15:44
Ljudi moji pa ja sam totalno zapustila "moj vrt".No danas sam opet krenula u akciju.Ma radim ja u vrtu samo nisam pisala dnevnik.Danas sam pokosila onu moju livadetinu,posadila tulipane koja sam kupila u Amsterdamu i Njemačkoj,malo pokupila plevela sa ostalih gredica.Mislim da bih trebala početi planirati kada krenuti po "gnoj",kako mi kažemo ,iliti stajsko đubrivo,pa da svima bude razumljivo.Nekako cvijeće još nisam unijela,malo mi je još toplo,ili mi se možda ne da.Ma ima od svega toga po malo.No, slijedeći tjedan radim poslije podne pa će onda možda moje cvijeće u kuću.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2010 u 16:32
Bravo za vrijednu MikicuClap

Svi smo izgleda u velikim poslovima pred zimu. Planiram i dizajniram kako zaštiti biljke na balkonu , kao nekakav mini staklenik.

Korisitim za vrt brikete od konjskog i pilećeg đubriva, malo mi je jednostavnije nego stajskoSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2010 u 22:24
Ma naši prijetelji imaju poznatog čovjeka u Istri koji ima krave pa ima toj gnojiva na izvoz.On živi sam i mi mu dođemo kao zabava.Mi njega počastimo sa orehnjačom i makovnjačom a on nas ..........
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 15:34
Evo mojih poslova danas.MM i ja smo ipak išli paliti granje,stara vrata i ostale drvene otpatke iz vrta.Prvo smo mislili da je previše vlažno vani a onda nam je Baka "dala vritnjak" (tako se kod nas kaže poticaj) i mi smo krenuli.Sada je već gotov sve izgorilo a mi uređeni,najedeni a ja odoh na posao.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 15:37
Ovo je nagnojeni i pokriveni povrtnjak a sada ide vatraaaaaa
 
i na kraju ovo bi po ljeti trebala biti artičoka
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 15:54
Mikičin dnevnik "oživio". Super i ja sam danas čistila dvorište, i napunila kontejner ispred kuće.
Artičoke mljac, baš me zanima kako će to izgledati!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 18:39
Mikice, nešto slično tj. sama veći "krez" smo imali mi u nedjelju. Ja ti to obožavam jer tako osjetim prve proljetne mirise, to mi je baš super, kao neko buđenje iz zimskog sna Wink.
E da, i nebiš vjerovala ali i kod mene su izgorila stara kuhinjska vrata samo puno drvo a ne ko tvoja pola staklena,ko da smo se dogovorile LOL.
Artičoka??? ča to kod nas uspijeva??
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 20:40
Ma ja imam četiri artičoke i to su rasađene.Dok su bile dvije bile su visoke preko 2 metra.Naravno da ovdje uspijevaju,a dobreeeee!!!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 21:28
Vidiš da treba slušati starije!WinkLOL
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 09:50
Naravno da treba slušati "iskusnije",evo ja sam živi primjer da se to isplati!
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 14:11
Pa mislim ovo nije u redu.Hoya i Smrco su mi "lijepo smjestile"!smile42
Jučer su mi organizirale dovoz sijena tako da sam veeeeliki dio povrtnjaka  danas lijepo zastrla.No,bilo je baš zabavno jer su susjedi bili jako znatiželjni oko te slame a nisu htjeli ništa pitati tako su me samo pohodili dok sam ja to pobacivala.Ma baš sam bila vesela jer evo "obrazujem" se čitajući knjige o tom zastiranju i nadam se da će ipak sve to biti uspješno.Slijedeće što želim pokriti su kupine ali ih prvo trebam porezati,vezati,postaviti nove kolce uz njih pa tek onda dolazi slama.Evo malo "dokaza" o mojim aktivnostima.
 
Ovo je dio vrta uz kuću koji je ono bio pun cigala,a sada ima i cvijeće tu pa ovo što nije pokriveno znači da su tu trajnice,krizanteme koje čema da krenu pa ću onda pokriri oko njih.
 ImageShack,%20share%20photos,%20pictures,%20free%20image%20hosting,%20free%20video%20hosting,%20image%20hosting,%20video%20hosting,%20photo%20image%20hosting%20site,%20video%20hosting%20site
 
ovo je povrtnjak
ImageShack,%20share%20photos,%20pictures,%20free%20image%20hosting,%20free%20video%20hosting,%20image%20hosting,%20video%20hosting,%20photo%20image%20hosting%20site,%20video%20hosting%20site
 
kreću i moji "ćuki"
ImageShack,%20share%20photos,%20pictures,%20free%20image%20hosting,%20free%20video%20hosting,%20image%20hosting,%20video%20hosting,%20photo%20image%20hosting%20site,%20video%20hosting%20site
 
a ovo trebaju biti "domaći" tulipani
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ImageShack,%20share%20photos,%20pictures,%20free%20image%20hosting,%20free%20video%20hosting,%20image%20hosting,%20video%20hosting,%20photo%20image%20hosting%20site,%20video%20hosting%20site
 
a ovo "stranjski" tj. holandski tulipani iz Amsterdama
ImageShack,%20share%20photos,%20pictures,%20free%20image%20hosting,%20free%20video%20hosting,%20image%20hosting,%20video%20hosting,%20photo%20image%20hosting%20site,%20video%20hosting%20site
 
Sada lijepo pijuckam čašicu "crnjaka",a kada to ispijem krećem u nove "radne pobjede",tj. kuhanje za sutra.
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 16:24
Mikice sjeno je kvalitetno, puno ljekovitih biljčicaSmile

Ovu godinu će ti biti malč, a iduću godinu kad krene trunuti je daleko bolje nego bilo kakav stajnjak koji životinje probavom iscrpe.

Naravno treba svaku godinu obnavljati i povrtnjak se pretvara u najkvalitetniju humusnu zemlju.Wink

Bili ste vrijedniClap
Na žalost moram čekati proljeće da svoje sijeno raspem po povrtnjaku.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 17:40

Super Mikice. I ja sam jučer "uživala" u travi do koljena. Dio je zastrto, a dio ćemo postepeno dodavati.

Niču lukovice, a vidim da su ti neke prekrivene lišćem. Nikada kao ove godine nije mi bilo teško grabljati vrt. Želim da mi svaki listić istrune na tlu!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 18:07
Mikice, odličnu pripremu za novu sezonu imate!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.