Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - mikicin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


mikicin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: mikicin dnevnik
    Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 19:44
Ma ne znam da li ću ja tako raditi kao i vi marljivci jer ja sam radim u vrtu.MM nije baš zainteresiran za vrt pa ja radim sama.On mi tu i tamo posluži samo kao prenosilac nekih težih stvari ali meni to ne smeta jer ja svoj vrt volim i volim biti u njemu sa svojim mislima.Danas sam očistila dio novog dijela koji želim napraviti kao cvjetnjak a na popločenom dijelu MM želi napraviti kutak za roštilj.Našla sam i jednu limenu veliku posudu koje je bila bačena negdje na granici između nas i susjeda,pošto je oni nisu htjeli uzela je ja.Sada smišljam koju biljku ću u nju stavitti.Tu u vrtiću imam već jednu ružu,zasadila sam još jesenas jednu grančicu hotrenzije koja se je primila,imam sa lijeve strane novozasađene grančice lovor višnje isto od jesenas,jedan kuš i jedan pokrivač tla za koji nisam sigurna kako se zove.Slikat ću ga sutra pa da mi to otkrijete.Sada mislim dalje zasijati prkos i molim ideje.Da vide se još neke sadnice lovor višnje koje ću sutra presaditi u zemlju jer u drugom dijelu vrta radim zelenu ogradu.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 20:11
Mikica,koliko ti je ovaj kameni zid visok?Pitam jer ovu limenu kantu vidim(naravno u svojoj glavi) kako visi na tom zidu sa recimo..... nekom pelargonijom,bacopom ili timijanom..ne,timijan,nešto crveno ili žuto puzeće
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 20:23
Mikice imam i ja takvu kantu, a i jedna limeni zalivalnik, u koji isto imam namjeru nešto posaditi. Shahsha ima uvijek neku ideju, to bi bilo zgodno na zidu.
Što se tiče naših muževa - isti su, samo bi se bakćo oko roštilja, a u vrtu jedino baš nešto što je teško, odvoz kamenja i slično.
Ali ja kao i ti uživam u tome da sama napravim ono što želim, te da mi se nitko ne mješa.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 20:34
Ma ustvari ovaj zid je dio jednog starog skadnja od nekih susjeda koji su već tri generacije u Kanadi i mi se bakćemo oko tog zida jer svako malo nešto pljusne sa tog zida.Čak sam razmišljala da na njega posadim i navučem bršljan da ga malo drži-Zato sam i posadila lovor višnju uza zid da ga malo pridrži.Mislila sam da u ut posudu zasadim nešto valiko,kao anđeoske trublje pa da onda zasadim nešto što visi.Bi li se tako slagalo.Trublje su bijele a pelargonije mogu biti crvene imam ih svoje.Šta kažeš na to??
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 20:38
Super,Mikica.Samo ako kantu misliš držati negdje dolje na pločniku onda nemoj stavljati one pelargonije što  su jako puzeće,da se ne vuku po podu.Ima ona jedna vrsta kraćih.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 20:52
A kako se zovu te kraće?Ili imaš kakvu ideju za nešto drugo.Tu posudu ću držati na pločmiku jer je dosta velika i kada se napuni sa zemljom bit će dosta teška a i dno joj je dosta ruzinavo, a MM baš nije pokazao volju da to popravlja.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 21:02
Sorry ne znam kako se zovu,al znam ko ih imasmile198(javi mi na PP adresu pa ti pošaljem)Ja samo njih i imam jer su mi prozori nisko pa mi one klasične budu predugačke. Lijepo bi ti išla i bacopa,ona nije jako dugačka.Prošle sam godine kupila jednu biljkicu ali ne znam kako se zove.Isto ne puže jako(tu ću sliku potražiti,krasna je)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 21:10
A da staviš ovako petunije
ovo žuto isto menikrasno izgleda,i cijele godine lijepo cvate
ovo su te pelargonije
ovom isto ime ne znam no nadam se da ću ga uspjeti kupiti i ove godine,prelijepo mi je
Zatrpala sam te svim i svačim a sve to usput dok sam tražila ovo
evo neću višeBig%20smile
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 21:44
smile184Oooooooooo,koje li ljepote.Hvala,hvala na pregršt ideja!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 21:58
Nema na čemu,to je da te malo zbunim.Nekad nije dobro imati prevelik izbor ideja,pa onda ne znaš šta biLOL
Ti samo sadi i uređuj a mi ćemo se diviti kad sve to procvate.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 22:00
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:


ovom isto ime ne znam no nadam se da ću ga uspjeti kupiti i ove godine,prelijepo mi je


Pa, ovo je diascija!!! Wink
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 22:17
Krasno je,kako god da se zove!
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 17:01
Danas sam uspjela biti jedno dva sata u ovom novom dijelu vrta koji pokušavam kultivirati.Bome sam dosta toga napravila.U mali vrtić posijala malo lisnatog peršina,rige i radića.U novi dio vrta posijala noćne frajlice ,vodenice i prkos.Posijala sam još neke plave cvjetiće koje mi je dala susjeda ali ju još moram pitati kako se to točno zove.Samo mi je nasipala malo u dlan i rakla da probam baciti i to.Posijala sam i tri vrste pumidora,ivančice i dalije ,ali sam to stavila kraj kuće i isto sam sve pokrila sa folijom kao i u vrtu.Na slici se vidi još  i desni dio koji se nadam da će biti isto gotov ovaj mjesec jer je to ostalo od gradnje i treba baš prosijavati zemlju od cigle,kamenja,drva itd.Evo kako to sad izgleda.
Tu su još i četrir maćuhice ali sam slikala samo dvije i moju eriku.

Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 17:23

Clap

Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 17:23
Clap
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 17:23
to plavo što ti je susjeda dala... da nije možda lobelija?
njeno sjeme je dosta sitno
ja sam je neki dan prvi put posijala i čekam da nikne
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 17:46
To je plava zvjezdica ili Ageratum Mexicana.Znala sam da će netko to pitati pa sam bila kod nje.Ona mi kaže da je tu cijelu vrećicu dobila prošle godine i malo posijala toga ali ništa.Zato mi je dala da ja probam.Da, zaboravila sam napisati da sam bacila malo i kadifica niskih kao obrub.Vidjet ćemo šta će biti od svega.Kažu da će biti lijepo vrijem kod nas slijedećih nekoliko dana što znači da će biti i toplo.Pa nadajmo se najboljemu.Kada nešto proviri opet ću malo poslikati.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 18:41
I ja imam te plave zvjezdice, kupila u Cortini, posijala , ali mi još nisu izašle.
Bravo za tvoj vrt, biti će toga u izobilju.
Pratim što radiš redoviti i strašna si.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 17:41
Evo stigla ja sa teškog rada.Moj susjed mi preorao vr.,Bog mu dao zdravlje,dug život i sreću jer da njega nije bilo ja ne bih sve stigla danas napraviti.Sreća je imati dobrog susjeda.Mi smo si generacija,odrasli skupa a žena mu je najpravija.Stvarno je bolje imati dobrog susjeda blizu nego braću i sestre daleko.Mi si pomažemo kada god treba.Tako sam ja danas posadila krumpir,mrkvu,kapulicu,ciklu,rotkvicu,kelerabu,blitvu,grašak,salata više vrsti,cvijeća i sve počistila.Sada sjedim ne uz kavicu već uz malvaziju i šaljem vam slike moga vrta i jendog malog narcisa koji sramežljivo doziva proljeće.
Moj vrt koji sam danas radila
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 17:43
Baš si nam vrijedna bila Mikice! smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.