Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Opatija - kraljica Kvarnera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Opatija - kraljica Kvarnera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 22:05
Evo još dva galeba na stijeni....
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 22:13
još jedna sličica poznato lungomare...
sutra je novi dan
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 15:05
Opatija moje mladosti!Smile
Živjela u Zagrebu (prošetala i tom temom) a ljetovala kod tate u Voloskom, a kao cura  - Opatija, Kvarner... ajme nostalgije!
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 19:27
eeeeeeeeeee,koliko sam ja vremena provela u tom prekrasnom gradu..TongueTongue
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 23:46
Drage moje Danči i Baka uspomene,lijepa sjećanja na ovaj prekrasni grad,grad hotela,parkova,cvijeća i vaše mladosti.Moram dodati da je to i grad moje mladosti jer mi Rječani puno smo izlazili u Opatiju na ljetne terase,na kupanje,na šetnje parkovima i poznatom lungomare šetnicom.....Svima nam je Opatija u srcu zato često odem tamo a sada i slikam i šaljem slike na forum da zajedno uživamo u njima....smile136
sutra je novi dan
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 08:16
ja sam inače iz Virovitice,dvije godine sam imala dečka tamo,pa sam često dolazila u posjetu na duže i kraće vrijeme..
Opatija je prekrasan gradić,neke slike se pamte još dugo..Tongue
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 09:51
prekrasne slike
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 00:52
Evo osvježiti ću ovu temu sa nekoliko novih slika iz Opatijskog parka koje sam slikala nedavno.
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 01:02
Prvo vila Angiolina sa svojim visokim zimzelenim magnolijama...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 01:08
prekrasan labirint sa tulipanima koji su tek krenuli..
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 01:13
A sad kamelije u punom cvatu,prvo bijela.....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 01:20
Evo roza ljepotice u punom cvatu...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 01:26
evo i druge roza ljepotice...v
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 01:35
Na kraju današnjeg izvještaja još bijela ljepotica u gro planu...
sutra je novi dan
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 08:38
Eh prekrasno..smile94
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 09:36
Jagoda, divno! Bas lepo da si nam pokazala ovaj divan grad koji s razlogom nosi kraljevsku titulu. MK  je ovih dana u radu  teme za neki seminar lingvista u Opatiji pa se nadamo da ce i ona prosetati ulicama ovog lepog grada.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 08:30
Stigao poziv iz Opatije Big%20smile, rad uvrsten u program!
Mala (bas i nije, no ja joj tako tepam Wink) putuje 19.VI i planira da ostane duze od tri dana, iskoristi tu priliku da malo odmori a i da obidje i Rijeku i Zagreb u povratku. Radujem se, kao da ja putujem, i jedva cekam sveze fotografije.  Treba mi nekoliko saveta pa Jagoda i Trisa racunam na vas, saljem pp .
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 12:16
samo početak... bit če još
nova gelateria na Slatini
pogled na glavnu ulicu
jedan od hotela
i još jedan od hotela
noćna idila u... još jednom od hotela bit će još... 
 
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 14:57
Super Hamara Thumbs%20Up, da malo prokomentiram
za ovu novu gelateriu na prvoj slici su nešto bili govorili da će to biti vanjska kavana od H. Mozart koji se nalazi preko puta ( da li je ili nije nemam pojma) ali da su uzeli pola šetnice to stoji.
 
Roza hotel na drugoj i četvrtoj slici je nekadašnji hotel "Jadran", koji je prije par godina kad su ga kompletno obnovili dobio par katova i ime Milenium da bi ga brzo nakon toga preimenovali u "Milenij" kako se i danas zove. Ima predivnu terasu Jadran sa pogledom na samo kupalište Slatina i na Madoninu.
 
Hotel na slici 3. je "Imperijal", nalazi se odmah nasuprot glavnog ulaza u Milenij, na glavnoj cesti. Za vrijeme Austro-ugarske dao ga je sagraditi Rudolf za svoju ženu princezu Štefaniju i dao mu je ime po njoj "Stephanie". To je jedan od najstarijih hotela u Opatiji izgrađen godinu dana nakon Kvarnera (Quarnero). Nakon okupacije, za vrijeme Italije, talijani su mu dali ime po Regini Eleni ženi od kralja Vittoria Emanuele III, nakon oslobođenja dobio je ime "Moskva"- to je kratko trajalo jer su ga opet preimenovali u "Central" da bi konačno dobio ime "Imperijal" koje i danas nosi. Kao i u Kvarneru tako je i kroz Imperijal prodefilirala poznata elita kraljeva, careva , državnika, umjetnika i i svih koji su se nekad i danas ubrajali u "nobles"
 
Evo to je mala nadopuna na Hamarine slikice, ti Hamara slikaj a ja ću kao bivši turistički opatijski radnik prokomentirati što mi je ostalo u sjećanju....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 18:30
dogovoreno Thumbs%20Up čim opet krenem u skitnju slikice stižu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.