Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ginura - Gynura aurantiaca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ginura - Gynura aurantiaca

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 09:40
Nije cudo da je rijetka, nije bas lagana za uzgoj.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 09:44
...šteficeClap...
...već sam negdje napisala, čini mi se u dnevniku, da mi je gynura ukradena sa stubištaAngry...i onda mi je Andina dala dva listića koje sam svojom neopreznošću i šlampavošću izgubilaConfused, da izgubila, negdje su mi ispali prilikom izlaska iz auta...no, natalija mi je obećala zapelcati novu, pa ću se opet moći pridružiti fanovima ove krasoticeEmbarrassed...
...nina, vidjela sam tvoju biljkuWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
erutrina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje erutrina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 11:39
 Ako budem isla iduce nedelje kod ORL - ljecnika, sigurno cu vam se i ja pohvalit pelcerom smile221
ako
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 04:26
mislim da sam pelcer gynure dobila prije2 godin, od tada se držim danog uputstva - istočni prozor i zalijevanje po potrebi

e, sad, ta potreba može se shvatiti svakojako, meni je na prozoru u kuhinji, znači, jugoistočna pozicija, tako da mi je i na oku
zalijevam je redovno, ali po manje, a tegla je dosta veća, po površini supstrata su glinopor kuglice koje, pretpostavljam čuvaju vlagu
ne mogu reći da je mokra, ali u grijanom je pa voda brže ishlapi

za sada se pokazalo djelotvorno

puj, puj...
Na vrh
erutrina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje erutrina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 22:42
Originalno poslano od člana erutrina erutrina napisao:

 Ako budem isla iduce nedelje kod ORL - ljecnika, sigurno cu vam se i ja pohvalit pelcerom smile221
  pelcer je u casi sa vodom - na istocnom prozoru.  Sad cekam korenciceWink
ako
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 14:51


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 16:11
Štefice, dobro to tebi ide, brzo raste jel ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 16:30
Raste brzo od kada je vani,sunča se i ima lijepu ljubičastu boju,još je trebam presaditi 
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 20:13
stefice da je to moja ginura ja bi je popolovila i zapelcala ,brzo bi ti se pocela granat a imala bi dvije biljke..ja sam od grancice jesenas dobivene dobila dvije biljke,jednu podijelila i od ove sto mi je ostala opet dobila biljku novu jer sam joj osjekla vrh ...sad vec pusta izboje sa strane a ja imam jos jednu biljku viska 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Teich View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Teich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 15:00
Pozdrav svima!
Upravo sam doznala kako se zove moja biljka (imam samo dvije u stanu)- to je Ginura.
Googlala sam je zato što mi je biljku napala lisna uš  (Cry) tako sam vas i našla.
Imate li kakav savjet kako tretirati biljku?

Inače, biljku mi je presadila/zapelcala mama, a biljka je "potomak" nonine rože i zaista je ne viđam često. Mama mi je dala naputak da je ne zalijevam previše, ali ni premalo- kada joj fali vode listovi su mlohavi. Moja biljka je još mala ( imam je tek par mjeseci) ali mamina je jako narasla pa je ona zavije u vjenčić kako raste i tako biljka izgleda gusto. A ponekad i otkine koji vršak da zasadi novu biljku nekome. Moja je na jugozapadnom prozoru, pa je više boje fuksije, a mamina je na južnom i onako je više cobalt ljubičasto plava. Da cvijet smrdi, ali samo ako baš turneš nos bliže.

Meni nije preteška za održavanje... Thumbs Up
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 21:20
Teich, mislim da ti mama može dati najbolje savjete kad njoj ginura tako lijepo uspijeva. A što se tiče lisnih uši - ja ih se rješavam Neopitroid prahom ili Biotol sprejem.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 16:29
Moja prekrasno napreduje! Što bi se reklo, treća sreća, ali da nije bilo Andine, ne bi bilo ni gynure ni treće sreće. Hvala još jedanput, Natalia! Čim preselim na Hvar, razmnožit ću je, da se osiguram, a također želim malo eksperimentirati sa svjetlom i vidjeti na kojem ima najljepšu boju.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 14:12
Jednom sam bila kod nekih ljudi u kući, imaju neku ostakljenu verandu i ginura je prekrila cijelo staklo. Kako su se listovi okrenuli prema svjetlu, tj prema van, s unutarnje strane je sve bilo ljubičasto. Nevjerojatan prizor !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2013 u 09:36
Mogu zamisliti! Glikice, kako je to dobra informacija! Ima toliko sobnih biljaka, tipa begonije, itd, koje su prelijepe, ali imaju problem upravo u tome što ako ih staviš do prozora, a trabaju biti do prozora jer im treba svjetla, onda list okrecu svjetlu i ukućani ih ne mogu vidjeti u pravoj ljepoti. Pa ginura je idealna za to!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 14:53
Ovu sam proljetos dobila od Štefice, odrezala sam joj vrh i posadila u istu teglu, pa evo je sad:



Uploaded with ImageShack.us


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2013 u 18:08

moja je puna pupova,uskoro će procvjetati.Puževi su joj pojeli večinu listova.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2013 u 20:25
Gledam na google-u, ima zanimljiv žuti cvijet, obavezno pokaži kad procvate.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 13:50

evo procvjetala je,ostavila sam samo jedan,ostale pupove sam poskidala
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 22:11
Pa simpa je, zar ne ? Bar na slici, ne znam kakav je uživo ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2013 u 00:41
Baš je lijepa. Prvi put je vidim.
Još kad se razraste i bude bujnija sa prekrasnim, dlakavim listićima ljubičaste boje - predivno. Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.