Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ginura - Gynura aurantiaca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ginura - Gynura aurantiaca

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ginura - Gynura aurantiaca
    Objavljeno: 06 Listopad 2007 u 09:58
A šta je ovo? znam da je cvijet,puzavac,malo neobičan....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2007 u 16:11
Shasha,riječ je o Gynura aurantiaca.Lijepa biljka sa smrdljivim narančastim cvjetićima.Poželjno ih je u pupu otkinuti.Kako biljka stari tako gubi svoju ljubučastu biju.Zadržava je na mladim izbojima.Pošto se lako ukorjenuje iz reznice dobroju je obnavljati.Pinciranjem vršnih izboja dobijamo bočne grančice koje su iznova lijepe ljubičaste.Ljeti joj treba dosta vode.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2007 u 16:43
To za cvijet znam,a neki dan sam joj grane sa strane pokidala,tako da su samo ove mlade dvije ostale.One ću,naravno zapelcatiWink
Hvala JelsaThumbs%20Up
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 20:41
 
Sobni cvijet koji potječe iz južne Azije i Indonezije. Prepoznatljiv po svom ljubičastom lišću. Biljka je puzava i može narasti i do jedan metar dužine. Cvijeta tijekom ljeta sa žutim cvjetovima veličine 1-2 centimetra.

 

Voli sunčana i svijetla mjesta na kojem nije izložena direktnome suncu. Ukoliko nema dovoljno svijetlosti, biljka ce izgubiti svoju predivnu ljubičastu boju.

 

Ginura vrlo dobro podnosi centralno grijanje i suhi zrak. Isto tako tolerantna je i prema umjerenoj hladnoći. A tijekom ljeta se može iznesti i u vrt, na sjenovito mjesto.

 

Zalijevati ju redovito svakih tri do pet dana tijekom ljeta i jednom tjednom zimi. Prihranjivanje možete vršiti jednom do dva puta mjesečno tijekom ljeta.

 

Biljku svake dvije do tri godine potrebno presaditi u novu i svježi propusni humus.

 

Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 23:47
 Meni je predivna , neovisno o dilemi oko mirisa. 
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 23:57
Ja iskreno ne mogu reci dali ima kakav neugodan miris jer nisam zapazio do sada nikakvu neugodnost kod njega.
 
Kada procjeta obavezno javim kakav je miris!!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 00:47
Ja imam jedno pitanjce.Meni nije još cvala no čula sam da je dobro odrezati cvijet kad krene jer biljka ugiba poslije cvatnje.Onaj dio gdje je cvala.!!???
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 00:49
 Možda i moja procvjeta pa ću ja javit.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 20:32
prvi put cujem tako nesto....
 
Ja nisma nikada kidao svijetove niti je ista ugibalo na njoj...
 
Iako se moze ukloniti cvijet jerr nije tako bajan.. i po mom misljenju samo poruzni biljku.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 20:34
i ne voli prskanje po lišću
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 20:44
Moj nije cvao još pa ne znam.Netko mi je to rekao pa zato pitam. A prskanje,to sam skužila kad ima dlakavo lišće. Biljke dlakavog lišća ne prskam,mislim da se nesmijesmile198
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 23:20
jel to ona sto kad je pomeris sa svetla kao da sija(zraci)  listovi osvetle kao neonka u boji  Tongue
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 12:04
Predivnom ljubicastom bojom... stvarno je ne uobicajena boja za cvijece
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 15:11
Evo i moje s posla!!!
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 10:06
Trebam savjet...
Na gornjoj se može vidjeti moja biljka s posla.Ali, ja bih htjela da ona izgleda kao na prvoj slici gore a ne da ide ovako???
Kako da je posadim?
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 14:50
Možda malo nove zemljice i mislim da nije dosta izlozena svjetlosti nego da je u tami... jer ima izduzene grancice bez listova...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 20:45
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ja imam jedno pitanjce.Meni nije još cvala no čula sam da je dobro odrezati cvijet kad krene jer biljka ugiba poslije cvatnje.Onaj dio gdje je cvala.!!???
 
shasha, nisam u literaturi naišla na taj podatak. U stranoj literaturi sam našla da je cvijet žute boje i neugodnog mirisa, uz napomenu da treba odstraniti cvijet. Isto tako se navodi da starija biljka izgubi lijepu ljubičastu boju listova te se preporuča svake 3-4 godine reznicama uzgojiti novu biljku.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 10:53
 Stvarno ružno miriše ali nije preintenzivno.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 13:41
opte sam zaboravio po mirisati svoju ginuru.... idem danas u testiranje
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 19:10
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

opte sam zaboravio po mirisati svoju ginuru.... idem danas u testiranje

     Nije valjda da mi ne viruješ ili misliš da će tvoja bit izuzetak smile184
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.