Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 51>
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 19:11
Ovi aranžmani muškog društva su jako dobri, samo stvarno različitih dimenzija su i to bi trebalo malo "obrezati".
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 08:22
"Aranžmani" završili u ledenici, stvarno u zadnji tren.
Probudilo me sunčeko bezobrazno rano (morat ću pod hitno početi navlačiti drugu zavjesu, nije fer da me prije 7 sati izbaci iz kreveta). Dolazi nam Biograđanka u posjetu pa idem napraviti štrudlu od sira (ha, majčica joj je isto  Purgerica, recite kaj hoćete ali i Dalmatinci vole Purgere/ice.
Prkos napunio cijelu teglicu, to sam već imala, tisuću prkosa u jednoj dugačkoj tegli i bila je prava rapsodija boja.
Sinoć pokušala odgonetnuti koju sam to čuvarkuću kupila ali to je za mene ipak preteško, smile181, izgubila oči na ekranu , sad mi se čini jedna sad mi se čini druga, evo ovako, tamno je crvene boje, ima šiljasti vrh.
Bila je jadnica jako zapuštena, zemljice uopće nije imala, samo korijenje.Jučer sam je presadila u moju famoznu mješavnu pijeska i kupovne zemlje, stvarno dobro zalila i danas mi se čini kao da je živnula a i nekako mi je drugačije boje - više je ljubičasta nego crvena. U jednom momentu jučer mi se učinilo, kod presađivanja da je biljčica mrtva, bila je nekako "šuškava" pod prstima.  Shasha stavi adresu na pp i pošaljem ti mlade, ima ih stvarno jako puno i oni digli glavicu nakon što sam ih napojila.
Sad moram smisliti što i kuda ću s "graškom" mislim da sam ga vidjela među sukulentima i baš me zadivio, pa odoh malo učiti.
Vjerujem da sam dosta glasno jamrala kako je teško družiti se s vama vez fotića i da će moji biti dovoljno pametni da mi ispune tu glazbenu željicu za ročkas, da im ne počnem pjevati smile48
Morat ću to nekako povezati i zajedno izreči na glas da me shvate ozbiljno smile198
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 16:21
Da, da Franjice krajnje je vrijeme da ti poklone fotić.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 16:48
Mislim da bi trebala nekako filozofski izgovoriti svoju želju ili napisati na komadić papira pa slučajno da ga oni nađu!!! smile96
Jaglace slobodno posadi u kopanjicu, u ovo doba će ti je ukrasiti! Wink
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 20:21
smile176Kakve koristi od papirića oni samo gledaju smile216, no sad kad prestajem biti MMF (Mateina Mama  Franjica) znam da će osluškivati o čemu pričam i to mi kupiti. Uvijek pred neke datume "puste uho" (jasno da sam uvijek pazila koliko se mogu "protegnuti") i ispunjavaju mi željice. Ovo će sad prvi puta biti žeeeelja - moram im samo reči nek se udruže s bakom pa neće biti problema oko realizacije.
Smatram da su čak dobro naučili,  kako se od njih očekuje, sad kad su oni veliki, trebaju paziti i maziti svoju majčicu.
Mazilo me danas sve, u kopanjici se ipak pojavile glavice narcisa (vidite kako neki puta treba biti smile176 pa te onda čak i biljčice shvate ozbiljno. Skromno je cvjetiće digla i ljubičica, meni srce veliko kao tanjur za picu.
Kćer me isfrizirala i podarila lijepu fotografiju (mrze se slikati isto toliko koliko ja volim slikati) . Gledajući Andrein avatar i ja sam svoj htjela ukrasiti princezom ali to nisam uspjela
Lokacija mimoze Sveti Filip i Jakov. To je ona o kojoj sam pričala sa nema fotke, bila cijeli tjedan na balkonu, lijepo ju vjetar osušio i sad je u dnevnoj sobi (koja jasno nema baš puno sunca) postala jedno veeeeeliko sunce.
Poslije podne kao i svi vi bila u Italiji i pregledavala, pregledavala i divila se!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 21:49
Franjice bravo za tebe, ideja za fotić je super. Ja tako riješavam rođendanske poklone . udruživanjem i uvijek dobijem neku veću i skuplju stvar, a ne  svako donese mlijeko za tijelo, tekući sapun i sl.
Nek znaju da mi treba novi bolji printer, ili recimo planinarske cipele.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 14:50
Kaj da ti velim nego opisi su ti prekokrasni! A fotke će biti prekrasne - osjećam to!
Za aranžmane se bilježim sa štovanjem- mogu ja i ledene rješit- imam i potrebni alat da ih ne bi previše boljelo prilikom friziranja, o iskustvu da i ne govorim- naime ako je išta ostalo za obrezat obzirom da me ovaj put Teak preduhitrila. smile187
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 21:34
Draga, ne znam na koji aranžman misliš, onaj kaj si donesem s mora da me malo tješi kaj je GO gotov, na onaj kaj sam napravila da pokrijem grdo napravljena vrata pa svako malo ftaknem nekakav cvijetak, na mimozu u mom životnom aranžmanu ....smile156nisam opet popila antisklerin pa se nemrem sjetiti je l' sam još kojega aranžmana slikala
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 11:48
Je, je - kakti, nisi me pročitala!
Volim mimoze- to je! smile40


Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 23:35
Baš sam nikakva kad mi dan ovako brzo prođe. Ujutro sam pogurala nekoliko "čokoladnih štapića" u božur, onako brzinski na putu za posao. Naočigled raste. Morala sam ga malo pomaziti i nagraditi.
Brojno stanje pupova narcisa i dalje isto: komada 1 (jedan)
Današnje vrijeme me stvarno izluđivalo a najviše mečava koja je mlatila jedno pola sata.
Radila sam skraćeno, samo do 18 sati jer sam morala skočiti do Bauhausa po jednu nolinicu (imam slonovsko pamćenje a kako mi je rečeno da ću biti zdrava, na pregled sam nosila nolinicu da potvrdi kako sam zapamtila što mi je bilo rečeno). Ovo ni Krleža ne bi kompliciranije napisao.
Dok sam tražila nolinicu (malu, slatku sa dvije rozetice) za mene se prikačilo ovo:
Nisam propustila priliku kupiti malo zemljice za kaktuse, pa onda malo kamenčića i na kraju boooooli glava.
Doma me dočekala ona ljubičasto/crvena čuvarkuća opet u novom izdanju. Ne bi čovjek vjerovao što radi. Listovi su joj puni i debeli a ona ima srce crvene boje a vrhovi su zeleni. Baš je luda. Odjurila k nećaku i otela aparat:
Sad mi je žao što nisam slikala sve faze njezinih transformacija.
Bila sam jako raspoložena nešto raditi pa je nastradala ona prelijepa mimoza, Istina, malo je drugačija sada, no mislim da je i suha jako lijepa:
Zaintrigirala me ideja da nalijepim grudice mimoze na staklenu zdjelu (oblikujući sunce) a u zdjelu dolaze kaktusići i nešto od sukulenata. Da ne tko ne pomisli da sam sve te kaktuse nakupovala  sebi. Pripremam poklon za moju prijateljicu koja mi u nedjelju dolazi iz Niskozemske. Probno lijepila po jednom čokanjčiću, izgleda ludo, dobio je cvjetni prstenčić a po grlu ima malo  listića. E nećete vidjeti danas kako izgleda, neka se osuši, baterije napune i slikamo se sutra..
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 09:42
smile213jedva čekam slikice
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 14:44
Franjice, kaktusi, čuvarkuće, pa božur, to ne može proći bez ovako lijepih fotografija. Ntrčala si se vidim i nakupovala, razveselit ćeš prijateljicu baš lijepo. A ovo s mimozamasmile227
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 17:57

He, he, he i mene zanima kako će ispasti....

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 22:41
Odradila duplić ali sad sam i dva dana doma, pregledala klijališta, izgleda da mi konačno niče bosiljak (drugi sam ga puta sijala, jer od prvog sijanja niti nakon 10 dana ništa). Sutra imam puno za posaditi, donesle mi susjede s posla pelcere. Ma svega ima.
Danas sam se "skitala" , a kaj da vam velim i "skitala" sam se dva puta jer mi je negdje pred kraj nestalo struje i sve je otišlo u zrak, pa nisam stigla ništa raditi za moju Sunčicu, no čokanjčić se dobro drži pa sutra kad krenem....
Ne znam kaj mi e to događa al ovaj mi je tjedan sve duplo, kaj mislite da zaigram loto možda bu i tu duplo...smile39
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 22:52
Franjica,ne znaš ak ne probaš,to kaj se  lota trenutno tičeWink
danas sam se sjetila tebe jer smo raspravljale o jednom žutom cvijetu.Em je cvijet em je žut,idealan za tebesmile75
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 22:53
Baš mi je sladak, mislim da ću ga i završiti kad mi nešto padne napamet, a glavno je da će to funkcionirati na velikoj staklenoj zdjeli.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 23:01
presladak je.Super će i na zdjeli bitismile79
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2008 u 19:10

Moja Nedreta sutra dolazi a ja se još nisam pošteno primila posla. Odlučila kćerkinu sobu pretvoriti u svoju radnu sobu i premještam se iz dnevne sobe.

Pripremila kamenje (onog što smo nećak i ja donijeli s mora premalo) pa sam danas škicala na sve strane i skupljala oblo kamenje, da mi je samo znati što su ljudi mislili dok su gledali kako skupljam kamenčiće kraj ceste.. Kamenje oribano, sad se suši.

 

Malim škaricama svaku grudicu odrezala s grane, imam mimoze iz Istre – sitnije glavice i mimoze iz Dalmacije – krupne.

 

Vaza oprana rakijom, napravljena šablona sunca

 

Možemo početi

 

Guram, turam – moja “mala ručica”  sa pincetom jedva ulazi, svaka kuglica posebno. Ma sama sebi ne vjerujem da to radim, pa taj pipljavi posao nije za mene. Lijepim Loctiteovim super bond tekućim ljepilom.

Nakon par sati uspjela polijepiti pravo, pravcato sunce. Namjerno je s unutarnje strane tako da se vide i kaktusići i sunašce, s vanjske strane izgleda isto lijepo, lijepilo se ne vidi a kuglice mimoze su malo "ravne".

 

Dreniram

 

Zemlja za kaktuse nasipana na kamenje  i kombiniram, moram priznati da se od svakog kaktusića teško rastajem a opet želim da mi Sunčica (to je moj nadimak za Nedretu) bude sretna). Ma nije mi lako, I sretna i nesretna,  dobila je i jednu crvenu čuvarkuću … to u konačnici izgleda ovako

Nije vaza baš ni tako mala, radi usporedbe kraj nje je naranča
Sad mi je stvarno dosta idem malo dići noge, baš me muči ova promjena vremena danas. Namjerno sam svaki korak objašnjavala jer sam bila nesretna što nije bilo detalja u radu s gelom i cvijećem, ta me ideja dži sa slijedeći uradak i bilo bi mi lakše da malo ukradem tuđa iskustva.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2008 u 19:12
bravooooo smile186  odmori - zaslužila si :)
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2008 u 19:19

Ma Iris, smile93plazila sam danas i po tvojim lampama i zdjelicama, sličicama - već vdiim kak ti kradem ideje - hvala unaprijedsmile79

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.