Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kako ukloniti bršljan?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kako ukloniti bršljan?

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 12:58
smile84thanks !smile73
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 13:34
Dakle kome treba bršljan slobodno se javi na radne akcije!

Ali, meni osobno je naš bršljan jako ljep ovako kak raste. Osim toga bršljan ne crpi energiju iz biljaka po kojima se penje jer mu je korijen u zemlji, dapače, služi kao dodatna zaštita drveću po zimi da se ne smrzne.

Ali... mm ne voli bršljan koji mu savija ogradu - pa narode navali dok ima!



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 15:14
Čekaj Šeflera, ako je istina da bršljan ne smeta biljka, odnosno stablima po kojima se penje zašto se ja mučim i svake godine gubim vrijeme, ustvari vidjela sam da su se neka stabla osušila na kojima je bršljan, pa sam donijela zaključak, izgleda pogrešan.
Nemoj se ljutiti idem malo pitati o tome Ivana.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 15:23
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Dakle kome treba bršljan slobodno se javi na radne akcije!Ali, meni osobno je naš bršljan jako ljep ovako kak raste. Osim toga bršljan ne crpi energiju iz biljaka po kojima se penje jer mu je korijen u zemlji, dapače, služi kao dodatna zaštita drveću po zimi da se ne smrzne.Ali... mm ne voli bršljan koji mu savija ogradu - pa narode navali dok ima!
"Ali, meni osobno je naš bršljan jako ljep ovako kak raste. Osim toga bršljan ne crpi energiju iz biljaka po kojima se penje jer mu je korijen u zemlji, dapače, služi kao dodatna zaštita drveću po zimi da se ne smrzne."
IPAK :
Penjući se uz deblo, razlistani bršljan može u potpunosti oduzeti stablu domaćinu mogućnost da se dokopa svjetla i razvije vlastiti list.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 17:27
Ivane hvala na odgovoru, jer mi se godinama borimo s bršljanom jer smo primjetili da na neki način ipak smeta stablima, iako je to u šumi koja nije moja, ali u vikendici na moru radi krasan hlad, pa se brinemo da se ne osuše.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 21:48
Joj Triša! Kaj bi se ljutila. Sad sam i ja nekaj naučila. O zaštiti bršljana sam gledala na dokumentarcu, ali naš Ivan je drvo znanja za nadopunu onim britanskim serijama koje uvijek napol predaju informaciju, a obasipaju nas slikama za kojima slinimo! No, malo po malo postajemo pravi znalci nadograđujući se međusobno!

smile186
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.