Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ranunkula, žabnjak - Ranunculus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ranunkula, žabnjak - Ranunculus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2015 u 17:19
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2015 u 17:19
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2015 u 22:58
Što reći na ovu divotu!?
Sutra je novi dan.
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2015 u 07:10
Jao koje boje, pa to je nešto predivno....
 svaka čast na uzgoju!Clap
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2015 u 07:16
Gledan ovu temu po prvi puta i vidim da ću morati i sama negdje pokušati nabaviti gomolje. Ja sam u Osijeku, ali nisam baš do sada nailazila na gomolje ovih biljaka...
Zna netko možda gdje ima? Ja bih ove bijele do roza sorte ...smile75
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2015 u 13:14
Neki dan sam vidjela da se prodaju u teglicama u kauflandu, nisam zapamtila cijenu
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2015 u 01:39
Prepreprepreprekrasni...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2015 u 06:59
Hvala BUga,
 bacim pogled kada budem išla u uskršnju kupovinu...
smile169
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2015 u 07:02
Ovaj buket je ron san snova, ali teško da to netko može baš u vrtu uzgojiti...

 MIslim da je ovako lijepe ranunkule moguće imati iz cvjećarne ili iz plastenika. Ali u međuvremenu ti namam samo stavljaj ovako predivne prizore ... Treba nam što više slika cvijeća na našem cvijetnom forumu, barem što se mene tiče! smile55

[/QUOTE]
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2015 u 12:45
božur, ima ih i u Plodinama... Smile
 
ron, predivan buket! Smile
 
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2015 u 12:47
Hvala Buga
 to mi baš štima, Kaufland mi je na drugom dijelu grada ...
znači mogu ih odmah u zemlju direkt, s cvijetom i zemljom iz teglice? Ja bi ih van sadila ...
Na vrh
bilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Listopad 2014
Lokacija: na jug
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2015 u 14:17
Slobodno sadi ih van,produzice da cveta
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2015 u 14:38
Ove sorte koje ja vam ja stavljam na forum nije moguće nabaviti u slobodnoj prodaji jer su namijenjeni profesionalnim uzgajivačima te je potrebo uzeti velike količine. Sta se tice ranunkula po trgovačkim centrima ja bi vam više preporučio tržnice jer tamo sam viđao puno bolje ranunkule u teglama nego ove u velikim trgovačkim centrima (oni ne vode dovoljno dobru brigu o biljkama te je veća mogućnost da kupite biljku koja je bolesna).
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2015 u 14:44


Ovo je primjer biljke koja je zdrava. Listovi moraju biti zeleni i sjajni. Bilo koja druga boja lista ( bilo zuta ili sa ikakvim mrljama po sebi ) ukazuje na lošu ishranu biljke ili bolest.
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 22:11
Originalno poslano od člana božur3 božur3 napisao:

Gledan ovu temu po prvi puta i vidim da ću morati i sama negdje pokušati nabaviti gomolje. Ja sam u Osijeku, ali nisam baš do sada nailazila na gomolje ovih biljaka...
Zna netko možda gdje ima? Ja bih ove bijele do roza sorte ...

Božur, pa imaš ih na Osječkoj tržnici, 10 kn komad. Iz mog iskustva, ron je potpuno u pravu. Cvijeće koje nude trgovački lanci je znatno lošije kvalitete u odnosu na ponudu s tržnice. A razlozi su nam svima poznati.

Moji, kupljeni prijašnjih godina, uslikani danas...







 
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2015 u 16:27
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2015 u 16:33
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2015 u 20:42
Prelijepe su. Posebice mi se sviđa ova bijelo zelena:D
Ali i raunkule ostalih članova s foruma isto su lijepe.
Ja ih volim, ali nažalost kod mene je kišno i kiša ih stuče na tlo i onda je game over za mene.
Nisam obožavatelj držanja cvijeća u vodi jer brzo trune ( valjda je kod mene u kući vruće) i taj proces me rastužuje. A kako moje bijele nisu mogle dugo vani borit se s kišom i vjetrom nisam ih više ni sadila.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2015 u 01:30
Uf... baš ih volim...  Preprekrasne i gotovo!
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2015 u 16:54
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.