Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ranunkula, žabnjak - Ranunculus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ranunkula, žabnjak - Ranunculus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 11:23
Jučer smo uz stručnu pomoć SilveK zaključile da ovo o čemu sam pisala nije ranukula nego anemona(očito nisam sve Triši poslalaBig%20smile)
Eto,znači poima nemam jel može ona prezimiti,no anemona možesmile42
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 22:09
No možda među tvojim anemonama ima koja ranunkula - baš dobro.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 14:42
u subotu sam čula jedan savjet pa da ga napišem tu prije nego ga zaboravim - prije sadnje gomoljčića ranunkule, kad su u suhom stanju treba ih staviti u vodu 6 sati da se natope

eto, ja to nisam znala pa možda još kome bude trebalo, a mislim da se nije spomenulo do sada
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 17:36
Hvala Natalija.Nisam to znala pa sam ih i ja normalno,samo posadila u zemlju onako suhe.Ok,sve su niknule i bez namakanja no možda bi prije niknule da sam ih namočila.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 17:47
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Jučer smo uz stručnu pomoć SilveK zaključile da ovo o čemu sam pisala nije ranukula nego anemona(očito nisam sve Triši poslalaBig%20smile)
Eto,znači poima nemam jel može ona prezimiti,no anemona možesmile42
Confusedja posijala /sadila ranunkule i anemone. Niknulo lišće, jedno sliči peršinu a drugo ne.
Cvijet koji je procvjetao mislim da su anemone, ali ako se znalci zbrkaju, što tek meni preostaje. Dok ne niknu svi cvjetovi....Confused
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 18:06
Baka, ono plavo što si slikala u vrtu je anemona. Ranunkuli imaju gomolje kao kandžice
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 18:37
Ma skužila sam ja po cvijetu. A i po lišću.Sad samo čekam da procvatu i ranunkuli, valjda hoće!Confused
A kad sam ih bola u zemlju (jedne i druge) jaaako sam razmišljala što ide gore a što dole!ConfusedConfusedBig%20smile
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 23:20
kod mene su iznikle ranunkule koje mi je Otok poslala
a ni ja nisam znala šta ide gore a šta dolje kad sam ih sadila
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 12:37
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 12:51
baka list više sliči celeru
hrvatski naziv je žabljak,planinčica,a moje rastu pomalo,teško nekako kao da im se ne da
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 12:54
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 12:56
rastu pomalo jer im je vruće i imaju previse svijetla
Na vrh
ruzica dana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruzica dana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 13:07
kako je preljepo!!!! prvi put to vidim! gdje se to moze kupiti?smile64
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 13:36
Nažalost sezona im je gotova ,njihova sezona je od 1.1 do 1.5 a možete ih kupiti na žitnjaku (ja ih inače proizvodim i prodajem)
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 13:54
Na vrh
ruzica dana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruzica dana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 16:05
tako rano? dali se onda drzi u kuci? ja zivim na moru onda mozda mogu biti i vani. ali svakako ju moram imati.smile113
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 19:23
mogu biti vani jer dobro podnose hladnoću ali trebate paziti da vam ne smrznu,tako da bi ih ipak bilo bolje saditi vani u rano proljeće
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 15:19
Ima li netko lukovice ranunkule? Gdje se to može nabaviti?
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 15:45
milica7 i mene to zanima!???? ljudi pomagajte!?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 21:03
ja sam u 10-om mjesecu u konzumu kupila ranunkule, one nisu lukovice nego neki gomoljčići, mislim da nisu ni rizomi, fino su mi nikleThumbs%20Up
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.