Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ranunkula, žabnjak - Ranunculus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ranunkula, žabnjak - Ranunculus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
Korisnik
Poruka
Gogadj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogadj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 16:17
Molim vas za kontakt vezano za gomolje ranunkule, da li ih  možda šaljete  i poštom?

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 21:04
Konačno sam se domogla procvjetane ranunkule ali....na moju veliku žalost dvije su već propale, povenulo lišće i cvijet a evo i treća se objesila. Mislim da im nije prevruće ( oko 18 C) a i umjereno su zalijevane. Zemlja je vlažna. Trajale su mi svega 10-tak dana. Gdje sam pogriješila?smile43
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 21:06
posaljite slike
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 21:09
[/IMG]
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 21:35
   Evo slike 
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 21:47
Cry     Što da im napravim da i ova treća ne propadne ????
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 21:50
ova je malo bolja
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 22:07
moguce da su obolile od botritisa.Nadjite u poljoapoteci otrov za botritis i polijte ovu preostalu po uputama.Ili je to ili ste zalijevali previse
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 22:35
Hvala na odgovoru. Nastojat ću da makar ovu spasim      .smile85
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 07:08
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Konačno sam se domogla procvjetane ranunkule ali....na moju veliku žalost dvije su već propale, povenulo lišće i cvijet a evo i treća se objesila. Mislim da im nije prevruće ( oko 18 C) a i umjereno su zalijevane. Zemlja je vlažna. Trajale su mi svega 10-tak dana. Gdje sam pogriješila?smile43


milice mislim da je greška bila što su unesene u topli zatvoren prostor, a to su biljke za vani,
 izbacite ih na balkon ili prozor
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 10:05
Hvala Natalija, na savjetu. Ovu treću sam stavila   u zatvorenu terasu gdje je temperatura za 2 stupnja veća nego vani. Možda uspijem ovu sačuvati.smile162
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 11:36
To nema nikakve veze,ako im je pretoplo one nece uvenuti vec ce im cvijet biti losije kvalitete.Mi svoje uzgajamo u plastenicima gdje temperature budu i preko 25c pa ne venu. Ove su najvjerovatnije uvenule uslijed prevelike vlage jer to potice razvoj bolesti a pogotovo botritisa.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 13:02
Hvala vam svima koji ste mi pomogli savjetom ali mislim da neće biti ništa ni od ove treće. Ta isto ovih dana završava svoj  kratki život. Baš mi je žao. ali kako se kaže: nek' je sve zlo u tome...... Hvala vam.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 20:12
imala sam lani dva prekrasna cvijeta iz gomolja što mi je poslala Otok, kasnije sam lukovice negdje zametnula, sad vidim da jedna niče na mjestu gdje su lani bileBig%20smile
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 20:16
Konačno došli  gomoljčići i kod nas u trgovinu. Kupila sam jedno pakovanje. Malo su mi čudne. Ne znam hoće li biti nešto iz toga jer su jako suhe. Ne znam kakve trebaju biti. Posadila sam pa ću vidjeti što će biti iz toga.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 20:23
milice čula sam da ih se prije sadnje treba namočiti u vodi, možda nije kasno da probaš
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 21:22
Hvala, Natalija. Pokušat ću raskopati zemlju da vidim kako izgledaju.smile127
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 10:17
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 11:23
Evo da javim moju radost. Moje posađene ranunkule počele izvirivati. Baš se veselim....smile57
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
arwen_vila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arwen_vila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 13:28
Da li ranunkule podnose presađivanje, ja bih svoje presadila sad u veću posudu?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.