Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krumpirov grm - Solanum Lycianthes rantonnetii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krumpirov grm - Solanum Lycianthes rantonnetii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 26>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 11:41

Pronašla sam velikog krumpirka, sad znam od kuda ću dobiti grančice

 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 11:48
Gdje nađe tog diva draga, predivan je. Sigurno ti je negdje u blizini kad se nadaš grančici,
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 11:53
Kad tražiš nađeš, a grančice su već zabodene
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 13:25
a šta je lip ovaj krumpirko, valjda će jednog dana i moj biti ovakav.
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 14:02
i ja sam imala takvog, ali po naputku prodavačice zasađen u vrtu. Naravno možebiti u vrtu u dalmaciji ali ne i na kontinentu.
 
Danas je to samo skulptura od sasušenog drva u mom vrtu koju mi je žao izvaditi jer se još nadam da će iz njega nešto biti ali...
 
 
CryCryCryCryCry
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 00:00
I moj je danas "sramežljivo" procvao


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 07:06

Meni je tako interesantna ta biljka. Od kad ga imam poskidala sam mu sve donje listove, ima pokoji cvijet, svaka bi biljka izgledala sramežljivo, ali on - jedan cvijet - ali intenzivan i bogat!

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 09:54
Katruža nema šta lip ti je krumpirov grm
Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 21:40
Ovo biljka koja ne trazi mnogo truda, osim puno prehrane i puno vode. Meni je cvetao i zimi po neki cvetic /zastakljena terasa/. Ima pravu plavu boju latica /podeljene tamnijom linijom/i u centru zuti tucak. Vrlo lako se zakorenjuje. Formira mnostvo listova i cvetova. Ako se zeli formirati grmic onda zakidati gornje izdanke, u suprotnom zelite li visoku biljku zakidati bocne izdanke. Svako zakidanje uslovljava pojavu nove grancice sa cvetovima.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 09:00
Originalno poslano od člana tajčica tajčica napisao:

i ja sam imala takvog, ali po naputku prodavačice zasađen u vrtu. Naravno možebiti u vrtu u dalmaciji ali ne i na kontinentu.
 
Danas je to samo skulptura od sasušenog drva u mom vrtu koju mi je žao izvaditi jer se još nadam da će iz njega nešto biti ali...
 
 
CryCryCryCryCry
 
Tajčica, čak i u Dalmaciji krumpirko propadne ako je zima malo jača kao ove godine.Ako se to dogodi treba ga orezati dosta nisko i čekati.Obično udari kad zatopli.
Moj je ove godine bio pod snijegom i to na jugu Dalmacije.Izmrzo, naravno.Orezala ga na pola metra visine (ti trebaš i niže ) i nakon nekog vremaena udario i sad već počeo cvjetati.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 14:24
E tajčica nisi jedina jer i ja čekam ali uzalud............
 
Nisam mislila da je tako osjetljiv........na hladnoću!Unhappy
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 15:18
nikako da slikam svog mališu...

tajčice i bergenia - nemojte se žalostiti i ja sam lani mislila da mi je propala lantana pa me iznenadila i tek u drugoj polovici ljeta počela puštati mlade izbojke
a tek kad se rascvjetala... smile84

možda i vas krumpirko još iugodno znenadi
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 21:46
NAŽALOST JOŠ NIŠTA I MISLIM DA NEĆE,
 
 
ali bit će ih nadam se na flori i ovaj put ću biti pametnija
 
 
smile42
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 14:56
Moj je krumpirko od dobivenih grančica ipak dobro ukorjenjen i dao mi jutros predivan cvjetić
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 13:00
Baš mi je zanimljiva ova biljćica,gledala sam ga u Sv.Filip i Jakovu i mislila ga kupiti,ali sam na kraju odustala jer sam bila kratka sa kunama!!!smile43
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 10:32

Moj krumpirko je prekrasno raširio svoje grane i lijepo se zgusnuo, ali nema niti jednog jedinog cvjetića. Imate li kakvu ideju kako da ga natjeram na cvatnju?

Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 14:58
Ako je gust, cvast će. Ne očajavaj Primorka.
Ali ja očajavam. Moj cvate, ali mu se sve lišće nekak objesilo i žuti. I iako izgleda jadno, cvate. Kako da ja pomognem svom?
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 08:04
Nikako da dočekam te cvjetiće, ah ta moja nestrpljivost Embarrassed.
 
Athena, možda mu nedostaje željeza. Ili ga probaj prihraniti s nekim gnojivom za zelene biljke.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2009 u 21:04
smijem vam pokazati svoj, cvate vec mjesec dana......
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2009 u 21:12
Lora dobro nam došla među ljutbitelje krumpirka. Jako ti je lijep.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.