Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krumpirov grm - Solanum Lycianthes rantonnetii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krumpirov grm - Solanum Lycianthes rantonnetii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 26>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 13:27
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Nemam ni ja, a da se popljujem do kraja, nikada ga nisam ni vidjela , dok nisam počela visiti na ovom forumu.
Poslije sam ga vidjela i u susjedstvu, neznam kako ga ranije nisam primjetila jer mi je baš prekrasan.
 
Otok ja sam ti ipak najbliže, a uspjela sam dobiti žilice na nekoliko grančica, pa valjda će na proljeće kad se dobro ukorjene biti jedna biljčica i za tebe. Samo da mi uspiju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 14:10
Možda mi da i susjeda, iako je onako - malo čudna
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 14:53
Otok, ako ne da - ima drugih načina
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 14:56
Znam, onda je to još veći gušt, pa kad naraste a ona pita - gdje ste to nabavili
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 15:24
Pa nije unikat! Pitaj ti nju gdje je ona svoj nabavila . Ma izgleda da krumpirovih grmova ima svugdje, samo što se mi ranije nismo interesirali za njih a i nismo znali da postoji. Nedavno sam vidjela i na tržnici kod jedne bakice (samo što je nabrijana cijena - 90 kn!) Ma samo ti drpi jednu grančicu, neće ni primjetiti. Uostalom, kod nas se kaže - "ako ne ukradeš neće se primit". Sad i ja sve primjećujem, a nekad me nije ni najmanje interesiralo cvijeće. I što je najgore- SVE bi htjela! I htjela bi to odmah! Tako da te mogu razumjeti.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 21:03
Najveći koji sam ikad vidjela, zid je visok 2 metra, u punom cvatu, danas snimljeno.



 
život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 21:22
Ovaj je predivan, ako moj koji je pustio žilice u vodi i nove listiće bude na proljeće djelić ovoga biti ću presretna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 21:35
Stvarno je poseban! Predivan!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 22:04
Kud lete ove ptice Željka?, a što je s tvojim krumpirkom - moj se ozbiljno ožilio, sada ga mislim posaditi, samo ne znam dali ga moram spremit ako bude zima.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 22:19
Jel da su prekrasne ptičice? Ja imam krumpirka s aukcije dobro se drži iako mi je stigao polomljenih grana, ali već je bio formirana biljka s korjenom. Od Anagalis sam dobila dosta reznica ali nije mi se ni jedna primila, a sve sam pokušala - neke su bile u vodi, neke u zemlji (pokrivene i nepokrivene). Eto, imam jednog krumpirka, zadovoljna sam što ga uopće imam. Moj je odavno u kući, znam da ne podnosi hladnoću, ali kod tebe u Ri je sigurno još uvijek toplo.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 22:22
Pa dobro posadit ću ga za sada neću unositi u kuću, ali ako još zahladi naći ću mu mjesto.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 20:11
Divna lantanina slika, to je otok, druga klima, nema spremanja u garažu preko zime, jedino što se bore sa sušom, ali dobro pa i na našem području je dosta suše, još i crvena zemlja- idealno da bude ko beton
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 12:45
hvala Željka,ali aukcija je završila,pogledat ću na proljeće,sigurno će se naći negdje jedan i za mene Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 18:24
Jeste li orezivali krumpirov grm?
Ja sam svoga danas dobro orezala, nadam se da nisam pogriješila!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 18:54
I ja sam svoj malo orezala da ga malo pomladim, a grančice sam zabockala u teglu: orezala sam grančice bez lišća i nevjerojatno, ubrzo su potjerale male listiće Smile Inače imam malecki grmić u tegli, ove sam ga godine malo zapostavila pa baš i nije bio bogzna što ove godine, ali sad sam ga presadila i orezala, pa ćemo vidjeti slijedeće godine.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 21:29
A vidite što sam ja napravila sa krumpirkom kojim sam se hvalila.
Lijepo sam gledala postove, sličice i onako krhkog počela motati.
Pukao mu je vrh pa sam ga pokušala spasiti i stavila pod bocu.
Ovaj sa žilom nema niti jednog lista, a ovaj u boci stalno baca mlade listove.
I tako sad imam dva, a tada bih bila najrađe plakala.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 22:14
Meni su pustili listiće i oni koje sam zabola u zemlju i oni koji stoje u boci u vodi. Samo da se ne radujemo prerano.
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 22:40
Neću ih od straha ni gledati!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 21:40
Kod mene se dogodilo "čudo" u podrumu procvala grančića krumpirka (nekoliko sam ih dobila od Andree01, a neke od Cvite- neka mi oproste, ali ne znam čija je ova, ali ona cvjeta jednim prekrasnim cvjetom i ima nekoliko pupoljaka - samo se nadam da se zakorijenila i da nije to lažnjak.
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 21:31
Ma, Triša uopće nije važno od koga je. Važno da je od srca i da super napreduje. Kod mene je još vani i još ima i pupova i cvijetića, iako su bure i zima je.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.