Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Asarina scandens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Asarina scandens

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Asarina scandens
    Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 22:49
Prošle godine sam posijala Asarinu scandens i prekrasno mi je cvjetala i to skoro do Božića. Fantastična biljka, nije zahtijevna, jednogodišnja penjačica, visoka od 150 do 180 cm, treba joj potporanj. Ja sam stavila silik, ali me zanima da li bi ona bila dobra za balkonske sandučiće ili neke viseće posude? Pa ako netko zna...Evo jedne sličice sa interneta jer ja svoju na žalost nisam fotkala.



Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 16:39
Prošle godine sam je relativno kasno posijala, ali svejedno je narasla oko 180 cm. Vrlo je jednostavna za uzgoj, cvijeta od ranog proljeća do kasne jeseni (svibanj-studeni). Stajala je na sunčanom mjestu, a što se tiče zalijevanja, mislim da sam je zalijevala svaki dan jer je bilo prilično vruče. Naravno, ništa bez dopinga...jednom tjedno.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 09:12
Dada,jel se sama rasije za sljedeću godinu ili je siješ? I siješ li je tek u proljeće vani ili ranije u kući pa presadiš van? Stvarno je zanimljiva,meni treba nešto tako da stavim uz ogradu.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 17:12
Sijala sam direktno u lonac u kojem mi je ostala...mislim da je tako bolje jer je dosta nježna biljčica. Što se tiče razmjene sjemena, no problem ili kako bi naš narod rekao "nema problema", samo moram provjeriti koliko ga još imam (već sam nešto podijelila).
Sjeme sam uhvatila ali ga nisam razvrstavala tako da je to još uvijek mix.
Shasha, ne znam da li se sama rasijava, vidjet ću ovog poljeća, prošle godine sam je prvi puta sijala...javim ti
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 03:27
Dado, meni je niklo nesto, samo jedna biljcica,  ali kako sam sijala svasta u tu posudu, nisam sigurna da li je to asarina. Bi li ti mogla prepoznati ako stavim sliku?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 17:53
Ne sjećam se kako izgleda mlada biljka, ali i meni je počelo nicati sjeme koje sam posijala, pa možda bih mogla usporediti...ili još malo pričekati da narastu koji cm, da se može bolje razaznati. Moje biljčice su još jako male, samo par milimetara. Nemoj još odustajati, daj im priliku da niknu, pa ćemo vidjeti...
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 20:11
Shasha pa ja sam ti dala ljubičastu asarinu,cijelu vrečicu? Isto kad i petreju,vignu caracalu i ne znam kaj još,onda zimi. Nisi valjda zametnula nekud?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 22:20
Nisam zametnula,Hana,no ni jedna od tih mi nije niknula.Posijala,mazila,pazila,sve okolo niknulo no od tih ništa.Ni nakon 2 mjeseca(čak i više).Čak mi je hibiskus niknuo nakon 2 mj ali ove ne.
Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 20:55
Shasha, pridruzujem ti se! I moja je zasadjena pre mesec i pol dana i nista, par je samo niklo nekih bledunjavih nazovimo listica. Njoj jako dugo treba dok nikne kao i lobelia modra
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 23:48
Hi, Dado,
 
Moja se biljcica iizduzava, kao da je penjacica...ili ja to navijam da je penjacica. Druga dva listica su joj reckavi. Nemam sad aparat, ali cim ga dobijem stavit cu sliku, pa da poredimo.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 17:48
Nbjelovu, Asarina je penjačica pa nije ni čudno što ti se izdužava.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 19:22
E, Kika, nadam se da je to sto mi je niklo asarina, a ne nesto drugo. Sto puta si kazem da moram pazljivo obiljeziti sto i gdje stavljam, i svake godine isto...onda moram cekati dok ne poodraste da odredim sto je.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 22:05
Danas sam fotkala svoju Asarinu...još je mala, ali mislim da će se moći vidjeti.

Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 11:10
Ajme, cini mi se da nije...pogledat cu jos malo bolje danas na Hvaru, ali onako po sjecanju, cini mi se da me asarina ove godine bas nece obradovati.
 
Hvala na slici!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 21:16
moja asarina, snimljena danas





Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 01:46
OOO, prekrasna je! Kad je posijana?
 
 Kad ce moja biti tolika??? Moja je tek proklijala..
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 00:48


Ne sjećam se točno, ali mislim da sam posijala početkom ožujka...tvoja će sigurno rasti brže jer je sad toplije.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 15:54
O, hvala Dado na informaciji, znaci da brzo raste.
 
Gledam je svaki dan, jesi li ti svoju drzala na suncu kad je nikla? Moja se malo izduzuje (stoji pored prozora i ima svjetla, ali ne i direktnog sunca). Da je premjestim na sunce? Sve mi je u jednoj posudi,ne bih htjela sad sve unistiti kad mi je niklo u drugom pokusaju.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 21:11
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

O, hvala Dado na informaciji, znaci da brzo raste.
 

Gledam je svaki dan, jesi li ti svoju drzala na suncu kad je nikla? Moja se malo izduzuje (stoji pored prozora i ima svjetla, ali ne i direktnog sunca). Da je premjestim na sunce? Sve mi je u jednoj posudi,ne bih htjela sad sve unistiti kad mi je niklo u drugom pokusaju.



Ja sam svoju lončanicu sa sjemenkama držala na južnom balkonu...i još je tamo, cijeli dan na suncu. Bila je pokrivena prozirnom folijom, a čim su biljčice nikle, maknula sam foliju. Naravno, stavila sam gnojivo (u štapićima)i redovito ih zaljevam. Javi kako ti ide...držim ti palčeve!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 16:01
ovo je današnja fotkica, za usporedbu s onom od prije četiri dana...meni se čini da je narasla za tih par dana



prije četiri dana





danas



Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.