Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljke penjačice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljke penjačice

 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
Poruka
salomon View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salomon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Biljke penjačice
    Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 13:03

Pozdrav svima! Upravo sam se ulogirala jer tražim savjet za uređenje trase. Htjela bi u loncu zasaditi biljku penjačicu, koja brzo raste (jer će imati ulogu pregrade između moje i susjedine terase), lijepo cvate a da joj ne treba direktno sunce. Naime prostor je uglavnom u hladu. Nadam se da ne tražim previše.
 Hvala

Neke dane si golub...a neke kip...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 13:40
POzdrav i dobro nam došla Salomon....
 
Procitao sam da si iz rijeke tako da mogu i biljke malo osjetljivije na hladnocu proci.. jer nije hladna kontinentalna zima...
 
Možda da probaš passifloru - isusovu krunu ili climates??
sada je sve stvar koliko sunca ipak dobije tjekom dana, tj. koliki je hlad...
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 21:21
Dobro došla! Samo bih ti savjetovala da za balkon ne uzimaš gliciniju i tekomu jer rastu preagresivno! Moja preporuka bi ti bila bršljan, ali on ne cvate!

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 08:14

i meni je pao na pamet bršljan jediino sto on ne cvate kao sto je receno...

Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 08:45
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Dobro došla! Samo bih ti savjetovala da za balkon ne uzimaš gliciniju i tekomu jer rastu preagresivno! Moja preporuka bi ti bila bršljan, ali on ne cvate!

i bršljan cvate, mali ispravak iz botanike Cry
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 16:00
Evo ima i jedna lijepa penjačica lozica koja ne cvate ali je prekrasna jer iz zelenih listova prelazi u žarko crvenu a što je najbolje imaš ih kupiti svugdje, brzo napravi zaklon već prve godine a i trajnica je pogledaj slike ovdje

kad je zelena
http://www.vodeni-vrtovi.info/penjacice/lazna%20lozica1.m.jpg

kad je crvena
http://www.vodeni-vrtovi.info/penjacice/lazna%20lozica2.jpg

dobro uspijeva i na sucu i u sjeni

smile161
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 16:26
imaš još jednu ali na ovoj slici izgleda jako veliku ali u pravilu svaka penjačica će narasti toliko koliko joj ti dozvoliš 
to je lijepa penjajuća hortenzija koja bijelo cvate i lijepo miriši a uspijeva u hladu!


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 16:27

Tu lozicu mi zovemo "vitez", ali ona ti je isto strašno agresivna, kao uostalom i bršljan, a glicinija da i ne govorimo. Možda da probaš s passiflorom, relativno brzo raste, cvijeta prekrasnim cvjetom, radi kao plod slatke male narančaste tikvice, koje su čak jestive.

Pogledaj si malo po passiflora - možda ti se sviđa.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 19:46
Složila bi se sa Trišom i Adminom,no u svezi bršljana nego clematisa. Mislim da ti nije previše bitno kako je preko zime(ako je onda gledaj ovu lozicu ) Tekoma,glicinija i bršljan su agresivni jako  i mislim da  ipak previše narastu za balkon. Clematis je predivan,brzo raste a boju  cvjeta možeš birati stvarno veliki izbor boja ima. Čak ga možeš ukombinirati sa pasiflorom,neka se zajedno pletu
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 08:28

Slažem se s tobom !

Na vrh
salomon View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salomon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 09:48

Hvala svima na savjetima. I ja mislim da su bršljan i vitez malo agresivni iako su bez sumnje jako lijepi. Najviše mi se sviđaju pasiflora, (moram još provjerit dali će mi uspijevat u hladu) i penjajuća hortenzija (za koju nisam ni znala da postoji). Odo ja ovaj vikend u rasadnik vidjet što se nudi pa vam javim. Pozdrav do tad!smile73

Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 15:53
Hvala Ivanu. Znaš da mi imamo bršljana na izvoz pa ga se pokušavamo rješiti na sve mile načine! Wink
A što se tiče agresivnosti- lakše ga je šišati na balkonu nego u dvorištu, a i ne savija žicu kao glicinija i tekoma! One kako rastu postaju drvenaste i stabljika im se deblja, a bršljan se uglavnom jako širi,ali ne drveni na taj način!

Recimo - moja vizija zanimljive kombinacije - ukrasni slak(jednogodišnji) uz bršljan- preko ljeta je zeleno i štiti od sunca, a slak imaš u raznim bojama i leptirići ga jako vole, a zimi je isto tako zeleno i štiti od vjetra!
Ako bršljan krene van tegle- malo škaricama cvak cvak i problem riješen!

Lozica je prekrasna u jesen- crveno lišće! I jako se brzo širi i raste! Isto  je lagano drvenasta!

Sad mi je pala na pamet i kozja krv. Krasna penjačica koja ima i prekrasan miris. A voli i hladovinu.
Pa pajasmin? Hmelj?
Vrtlarica je pokazala isto jednu krasnu penjačicu!

No u svakom slučaju što god da posadiš bit će krasno!

Na vrh
salomon View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salomon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 10:58
Kozja krv je isto dobra ideja. Tražila sam ovaj vikend po rasadnicima penjajuću hortenziju (koja mi se jako jako jako svidjela) ali...nitko nikad čuo a kamoli da imaju...:O(
Na vrh
gejsha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gejsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 12:35
kako se bršljan sadi??

Imam kod susjeda na zidu pa neznam jel bi se dalo malo otkinut i zasadit??
staviti u vodu da pusti zile ? ili kak to već ide ?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 13:06
sigurniji način je staviti grančice u vodu da puste žile iako se on zna zakorijenjiti i kad ga samo zabockaš u zemlju
Na vrh
gejsha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gejsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 13:16
znači moze tako, kontala sam da se mozda povaljivanjem rasađuje pa da ne trgam džabe Embarrassed
Hvala iris smile78
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 22:54
Koliko brzo raste bršljan i kako ga što bolje razgranati. Kako se gusto sadi?
Na vrh
litta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje litta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 22:34
bok ljudi! vidim da puno vas traži neke penjačice za hlad. i ja bih trebala savjet neki.. treba mi za hlad i za vlažno tlo na dvorištu, nešto što će visoko rasti, ALI da je u boji!!! da prekrije jednu stranu drvene kućice!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 22:08
moj prijedlog za penjačicu koja cvjeta i brzo raste je arauija sericifera





ovo je stablo albizie koje je okupirala svojim granama

moja je u hladu, raste ko luda, obavija sve živo oko sebe
u proljeće i ljeto cvjeta, a na jesen i zimu ima atraktivne plodove






Na vrh
malosrce View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malosrce Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 21:24
hej društo,
lijepi pozdrav !!!smile40
 
naime, htjela bih po žič. ogradi pustiti - posaditi neko penjajuće bilje, a koje i cvate....
 
ima li ko kakvu ideju......smile60
 
hvala.....smile58
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.