Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljke penjačice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljke penjačice

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 22:32
Tu loniceru nemam,no sjeti me na proljeće,ima tu u blizini jedan lug i vidjela sam je tamo.Ako je nisu posjekli .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 23:21
Ja ću ti Fermina poslati s korjenom loncieru, baš ovu na tvojo slici imam, onu žutu i šarenolisni bršljan, imam i onaj sitnolisni, a ima moj susjed neki jasmin koji je isto zimzelen brzo raste i kad se pukne list onda izlazi neko mlijeko kako iz smokve (neznam koja je to vrsta - evo dolje slike pa ako netko zna neka napiše koji je jasmin).
Nemoj se nadati da će ti sve izrasti prve godine, meni je tek treću sve buknulo, a do tad možeš staviti slak, ukrasne tikvice i tako nešto. Dakle javi se i reci što bi željela i poslat ću ti kad se vratim u Bol.


život je more
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 18:48
Hvala ti puno,Lantana.
Pada mi na pamet jedna ideja:da za ovu godinu posadim jednogodišnje, napr. ukrasni slak i još nešto što raste gusto i visoko?
A da višegodišnje posadim u pitare i dobro ih njegujem do jeseni pa ih onda usadim kad skinem jednogodišnje.Neke već imam po pitarima, napr. jasmin.
Javim ti se za Loniceru japonicu (bijelo-žuti cvjetovi ) na PM.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 18:42
mogu li te ja žicati za susjedov jasmin Embarrassed? Ja tražim trahelospermum jasminoides i jasmin sambac a ovo mi liči na jednog od njih. Lonicera koju si mi poslala ne izgleda najbolje a ni cikasica,nadam se da budu preživjele
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 21:59
Na slici što je stavila Lantana je najvjerovatnije trachelospermum jasminoides.Cvjeta otprilike početkom maja do kraja juna zavisno u kojem podneblju raste. Imam i ja jedan i ove,odnosno prošlog proljeća sam ga napolje posadila.Ima predivne sitne male zvjezdaste cvjetiće koji prekrasnoooo mirišu.Nemam trenutno ni jednu sliku svoga jasmina,pa evo jedne sa neta
 
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 22:35
Jasmina mislim da je to taj, ali ja sam ga probala zakorijeniti i nije se primilo iz špice. Mogu probati ponovno pa ako uspije ima za svih.
život je more
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 22:45

Ja ga još iskreno nisam probala zakorijeniti.Možda položenicom ili probati prije cvatnje mu uzeti grančicu.Na proljeće ću da probam pa javim kako je ispalo

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 22:49
Ovaj jasmin imam i ja,zahvaljujući Jasmini,i probala sam par reznica zakorijeniti i nije islo,poslala sam nekim forumasima isto,al uspjeh je jako mali...Mena je uspijela da ozili jednu reznicu,ne znam jel joj jos uvijek u zivotu..Ali čula sam da ga je jako teško zakorjeniti....Najbolje je uzeti reznice u ljeto i to juni il juli,izgleda da voli da mu je jako toplo i sunčano da bi pustio žilice...
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 23:18
I ja sam čula da se teško zakorijeni, vidjet ću ako ima koji mladi izdanak, jer su to već veliki grmovi.
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 18:27
Nisam mogla odoliti, danas sam malo "štipnula" granu šarenolisnog bršljana. Embarrassed 
Morala sam ...
Odmah sam ga stavila u vodu - pa da vidimo.
Nisam još nikada vidjela toliko bijeloga sa tako malo zelenoga. Ograda od njega jako lijepo izgleda,
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 19:20
Hoya, preporučam se.Neobičan je i lijep.Smile
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 19:35
Evo, sad ih idem prebrojati!
8 reznica - što god se uhvati dijelim s tobom.
Ako ne uspiju znam gdje ima još!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 19:37
E, i čini mi se da su jako duge grane izrasle od kad je zadnji puta rezano, tako da se izgleda brzo širi kao i svaki bršljan.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 19:38
Zlatna si!
Imam u susjedstvu onu "normalno" šarenu.Nisam je uspjela ožiliti reznicom.
Misliš li da se ona lakše ukorijeni u vodi?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 19:51
Mislim da sam to pročitala tu - na ovoj temi!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 19:52
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

sigurniji način je staviti grančice u vodu da puste žile iako se on zna zakorijenjiti i kad ga samo zabockaš u zemlju
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 20:11
Idem odmah u noćnu berbu reznica.
Kažu da se ukradeno najbolje prima.Wink
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 22:21
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Hvala ti puno,Lantana.
Pada mi na pamet jedna ideja:da za ovu godinu posadim jednogodišnje, napr. ukrasni slak i još nešto što raste gusto i visoko?
A da višegodišnje posadim u pitare i dobro ih njegujem do jeseni pa ih onda usadim kad skinem jednogodišnje.Neke već imam po pitarima, napr. jasmin.
Javim ti se za Loniceru japonicu (bijelo-žuti cvjetovi ) na PM.


Fermina, nemoj ovu godinu u pitare nego odmah u zemlju, izgubit ćeš jednu godinu kad se privikavaju i počinju rasti, drugu krenu, a treću su u punom rastu. To ti je iz iskustva. Ove ljetnice koje posadiš lako je na jesen maknuti kad se posuše. Pošalji adresu na pp i ja ti šaljem asortiman koji ja imam.
život je more
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 08:15
Puno ti hvala.Smile
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 09:26
Lantana taj Jasmin nije drvo?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.