Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljke penjačice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljke penjačice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678>
Korisnik
Poruka
VITA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VITA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 07:16
Hvala na savjetima. Za hortenziju penjačicu prvi put čujem. Da li imate malo više informacija o njoj. Da li se tretira kao i "obična" hortenzija.I da li se može nabaviti kod nas?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 07:20
Ima je kod nas, nije preskupa, malo veća biljka stoji  negdje oko 100 kn, prvih godina malo sporije raste, a onda krene...
Zahvalna penjačica za hlad, tj. za zabačene dijelove dvorišta. Nije zahtjevna.

Na vrh
VITA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VITA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 09:15
Interesira me kako odolijeva vjetru jer je kod mene na udaru bure - odnosno da li će ako je privežem i osiguram stabljika izdržati te nalete jer kod nas zna biti jakooo vjetrovito.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2011 u 20:28
Društvo pozdrav,evo i mene nakon dugo vremena.Odlučila sam uredit vrt pa gledam penjačice,puno sajeta nađoh ovdje.Obožavam tekomu a zbog korijenja odustajem. Vidim kod susjeda da se mladih izboja nemože riješit i na udaljenosti od nekoliko metara od sadnice.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 16:43
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

moj prijedlog za penjačicu koja cvjeta i brzo raste je arauija sericifera





ovo je stablo albizie koje je okupirala svojim granama

moja je u hladu, raste ko luda, obavija sve živo oko sebe
u proljeće i ljeto cvjeta, a na jesen i zimu ima atraktivne plodove








Natalija, jako neobična biljka, da li si uspjela je održati na životu ili barem pokupiti sjemenke, ide treća godina od tada, imaš li je još???
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 16:46
morali smo je maknuti jer smo makli i žičanu ogradu i stablo po kojima se penjala

presadila sam 2 malecke na drugo mjesto, ali još su jako male i slabe i još nisu cvjetale (lani)


Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 15:02

Pozdrav svima, evo i ja sam još jedna nova članica vaše ekipe Embarrassed veliki sam ljubitelj cvijeća ali sam mlada i još nemam iskustva.

Imam jedan problem i nadam se da ćete mi pomoći da ga što bolje riješim, a on je sljedeći... Imam malo dvorište koje želim pretvoriti u ljepi mali vrt, ali mi užasno smeta kuća od susjeda koja je velika, visoka, nije žbukana, kratko rečeno R U Ž N A Cry Jedino što mi je palo na pamet je da posadim neku penjačicu koja bi prekrila parem dio kućerine, ali nemam pojma koju. Htjela bih neku trajnicu, koja ima puno zelenila i po mogućnosti da cvijeta, ali da miris nije preintenzivan zato što je suprug alergičan na jake mirise.
Živim u Slavoniji, a mjesto na koje bih ju posadila nema sunčeve svjetlosti (zbog zgradurine), znači u sjeni je cijeli dan.
 
Eto nadam se da sam napisala sve uvjete koje imam i da postoji idealna penjačica za mene.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 21:01
dobrodošla na forum snješkicasmile73
malo pregledaj forum, a ja bi ti predložila vrtnu lozicu, koja uspijeva i u sjeni, bršljan svakako
Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 14:24
Hvala na dobrodošlici smile198
i hvala na prijedlogu, još ću se malo pogledati prije nego što se odlučim...ima toliko kraaaasnog cvijeća da se čovjeku teško odlučiti.
Na vrh
perussola View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perussola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 20:32
Moze jos jedna nova?
Ovog proljeca uredjujem "vrtinu" pa cu imat tristo pitanja Smile
Samo dok se snadjem
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 21:35
Dobro dosle !Thumbs%20Up
Na vrh
perussola View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perussola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 17:59
Zanima me da li je netko probao staviti zajedno tekomu i brsljan.
Tekoma mi je prelijepa, stavila bih je da prekrije ogradu, ali bih htjela da i zimi bude zelena, pa sam mislila brsljan.
Da li bi ju brsljan ugusio?
Ima tko kakva iskustva ili ideju?
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 19:42
 
ClapDObro došli novi   Smile   cvijetići.
 
Pitanja imate,to je dobro,moj savijet ,listajte i čitajte,zastati će vam dah.
Sve ćete naći,a onda i iskustvo će dati rezultate.
 
.
Morate imati strpljenja pozdrav i sretno.
Na vrh
perussola View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perussola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 08:41
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

 
ClapDObro došli novi   Smile   cvijetići.
 
Pitanja imate,to je dobro,moj savijet ,listajte i čitajte,zastati će vam dah.
Sve ćete naći,a onda i iskustvo će dati rezultate.
 
.
Morate imati strpljenja pozdrav i sretno.


Dok ja sve pohvatam i procitam (i zapamtim) prodje proljece i vrijeme za sadnju Cry
Ja cu pitat katkad pa mozda netko bude voljan podijelit iskustvo da ne tumaram u neznanju do iduce godine Wink
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 07:49

Perussola,lijepo će ti biti ta kombinacija,tekoma je jako agresivna,kada se udomači,pokušaj sa više bršljana  Sretno.

Pogledaj temu  AKEBIA QUINATA,mpžda ti se sviđa.    
smile160
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 08:37
pozdrav svima na forumu,forum vam je super,stvarno možeš naučiti puno toga..ja ŽIVIM za cvijeće,ono mi je odmor i ljepota za oči i ruke...obožavam ga...imam onu penjačicu lozicu o kojoj ste pisali,imam dosta reznica koje sam stavila u zemlju i bit će puno mladica,jer se lagano pelca,pa će biti za podijeliti kome treba...zaista je prekrasna i odlično prekriva....stavila bih slike ali ne znam kako,pa dok ne skužim....pozdrav...
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 19:01
evo uspjela ja postaviti sliku od moje lozice,ovako izgleda u jesen....
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 19:06
a ovo je lozica ljeti...
.
,
.
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 07:10
Lozica ti je prekrasna,bravo.smile55 Dobro došla!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 09:23
Prekrasna lozica...
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.