Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Rezano cvijeće i aranžiranje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aranzmani cvijeca u vodi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aranzmani cvijeca u vodi

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
chelava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chelava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Aranzmani cvijeca u vodi
    Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 19:10
bok..ne znam gdje bih ovo napisala...nadam se da ne prekidam nista...
ugl..
evo ovako...mene zanima jel ko ovdje zna i jel vidio aranzmane cvijeca u vodi..cvijece u vodi u vazi staklenoj.mislim da znate o cem ja pricam...
i sad me jos nes zanima...jel netko zna to radit?jel ima neka pravila?
moze mi neko malo o tom reci...? :D plizzz
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 19:26
Pozdrav chelava i dobro nam došla u naše malo cvijetno drustvo!!!!
 
Dobro si opisala i znam o cemu se radi.  JA iskreno receno nisam nesto strucan pri aranziranju ali znam kada mi je cura radila takve aranžmane da nisu previse kmplicirani za izradu.
 
Uzela je predivnu okruglu staklenu posudu-vazu i napunila je do pola vodom i stavila razno svijece ovisno o prigodi i ukusu.
 
Ali javiti ce ti se vec pravi znalci za aranziranje... Znam za Vendelu da radi predivne aranzmane...
Na vrh
chelava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chelava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 19:49
hvala!
ee super...
sam mene muci koliko to cvijece tako moze stajat?
a na tu staklenu posudu se moze kamenac uhvatit...koliko je to uopce dobro i jel zahtjevno za odrzavanje?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 20:15

Mislim da je bilo par dana. nesto kratko i nije bilo nista lose koliko se sjecam.

Na vrh
chelava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chelava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 20:53
jel bi bilo dobro stavit umjetno cvetje?al ne ono iz kineskih šopova neg neko lijepo...pravo lijepo!kaj mislis?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 21:27
Sve je stvar ukusa!!! ja inace nisam bas ljubitelj umjetnog cvijeca tako a ga izbjegavam i ne koristim gotovo nikada.
 
Iako u zadnje vrijeme se mogu pronaci stvarno nevjerovatno lijepi primjerci umjetnog cvijeca, koji su identicni pravim zivim biljkama i gotovo da se ne vidi razlika.
 
Tako da ukoliko nađes neki predivni cvijet, mozes probati... jedni je pitanje dali di svila plutala kada se natopi vodom... to ne znam
Na vrh
chelava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chelava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 09:33
fala na svemu...idem probat nes iskemijat! :D
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 11:49
probaj najbolje je tako... s praksom do savrsenstva...
 
A mi cemo ti samo pokusati savjetovati i pomoci koliko budemo mogli...
 
jedino neznam gdje su ovih dana aranžeri da daju koji pravi savjet...
Na vrh
chelava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chelava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 20:45
hehe..ma sve ok!ljudi ocitno imaju posla...
uzivaj ;)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 21:06
Chelava,kad napraviš uslikaj ga da vidimo. Ja bi ti pomogla no ne znam baš kako to ide.Ma bude super i onako kako napravišsmile186
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 15:29
Jedva čekam da vidim kako ti je ispalo!

Iz iskustva ti mogu reči da ako stavljaš u vazu- kuglu cvijeće na dužim stapkama, da će duže trajati ako svaki dan odrežeš 1 cm kako bi biljka lakše došla do vode (narcise, ruže, dalije).
I promjena vode svakih dan-dva u vazi. Meni narcise na taj način izdrže i do 2 tjedna.

Inaće sam primjetila da u onoj spužvici za aranžmane ne treba ni rezati ni mijenjati vodu, samo treba paziti da je spužvica vlažna!

Na vrh
vendela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 74
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vendela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 16:58


  šeflera- mogu samo potvrdit sta si rekla
 mada mi je palo na pamet da se isto tako da napraviti Aranzman u gelu ima za kupit vrecice sa granulama koje se namoce preko noci u vodi (ima ih u raznim bojama) i fino u to poslozis cvijece, a sta se tice odrzavanja jednostavnio je svaka dva tri dana uzvadit stabljike iz gela pod tekucom vodom ih preprat malo i gel natopit svijezom vodim  pa odlijat visak te vratit cvijece u gel ali prethodno malo podrezati!

  nadam se da ce ovo pomoc!
  jako dekorativno bas radi gela u boji!
 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 21:35
Jedna zanimljiva ideja za aranžmansmile94..sa stranice
www.celox.hr/aranziranje.php
35.godina Amexa - TERASA OLEANDER 1























_____ 45,00 KN

Aditivi za živo cvijeće u vodi.

- hrane cvijeće,pružaju ugodan mirisi boju te efektan izgled

Na vrh
chelava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chelava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 13:59
ej vendela...tek sam sad ovo s gelom procitala!hehe...a prije sat vremena sam kupila taj gel jer mi je teta u cvjecarni to savjetovala...ici cu to probat napravit...al me muci sto ne znam koliko je dovoljno stavit tog gel tj.kockica granula kak ti kazes, jer se taj gel prodaje u kockicama(malim)...nisam imala iskustva s tim i ne znam tocno...bojim se da ne stavim dovoljno i sve upropastim...kazes da se izvadi biljka iz gela...
ovako sam ja nes zamislila...
na dno vaze stavit ukrasne kamencice i u sredini latice živog cvijeta...a umjetni cvijet koji sam kupila stavit da viri iz vaze...sad me muci to sto kazes da vadim to iz gela,pa voda i sve to...zar moze uvenut zivi cvijetic unutar gela?
sad vise ni sama ne zna sta sam sve napisala...nadam se da kuzite..
pozdraf svima hvala svima
Na vrh
chelava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chelava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 16:23
ovako...ja sam napravila sto sam napravila...i misli da je...



               SUPER!

čekam jos par sati i onda cu vidjet jel dobro ispalo...za sad polako napreduje...al bitno da napreduje ka boljem! :)
čak mi se to sad i svida...al aj necu nis sad govorit dok ne bude gotovo!

pozz svima
Na vrh
chelava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chelava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 17:09
evo ljudi ovo je prije nekih 15-ak min bilo šta vi mislite?
khm..ko je i radio dobro je...hehe :)
drugi put ce bit bolje ;)
[img=http://img87.imageshack.us/img87/7324/p2230009ym7.th.jpg">



Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 19:24
Moram priznati da je zanimljivo ovo s gelom, a da ne velim vrlo efektno!

Bravo smile55
Na vrh
chelava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chelava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 16:55
evogac...gotovo...dec it! :)
ova prva slika je slika cijelog tkz.ARANZMANA..hihi
ova druga je prikaz donjeg dijela gdje se sve lijepo stisnulo i postalo bas kao gel.
a ova treca slika je slika gornjeg dijela koji izgelda kao da su kocke leda stavljene...ne znam zast al nije se stisnulo kao i ovo dolje...tako da...razlog nepoznat!al sto se mene tice..izgleda jako lijepo!kazem..ko je i pravo dobro je!i da napominjem...ovo mi prvi put!heh






Na vrh
vendela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 74
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vendela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 19:55
  evo samo da ti kazem da si ovo odradila vrhunski!
smile55
  A sta se tice cvijetova u gelu nece uvenut ali bi mogli pocet trunut!
zato se ispiru da se spere ,moguce istrunule stenice na peteljci.  Mada bi trebalo funkcionorat i bez ispiranja ,
  ma gle ne brini brigu previse , ovo si zaista odradila super a u ostalom niko ne ocekuje da ce to sad trajati sto godina,
  ja da dobijem takav poklon bila bi i vise nego zadovoljna!



Na vrh
chelava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chelava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 22:34
hehe...hvala hvala smile188
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.