Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zaštita voćaka od životinja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zaštita voćaka od životinja

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zaštita voćaka od životinja
    Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 11:08
Ove zime su nam skoro sve voćke na vikendici obrštene. Ja ih još nisam vidjela, ali brat je siguran da su to učinile srne. Budući oko vikendice ima veliki komad zemlje naravno da nismo sve ogradili, tako da... Cry
Najviše su nam jabuke obrstile, a nas interesira na koji način bi zaštitili sama stabla?
Jeli imate kakav savjet?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 22:48
Mi smo imali problema sa zekama, a moji starci sa srnama!

Najjednostavnije ti je na jesen napraviti plotić oko voćke. Ili od kupovne mreže ili napravi od vrbe.
Zapikneš tri štapa oko stabla i prepleteš vrbino granje uokolo. Ne treba to biti jako gusto, glavno da je prepreka- i detalj zaveži komad plastične vrečice koji će glumiti strašilo- funkcionira!


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 23:20
To će poslužiti za iduću jesen, ali sada trebamo koru povratiti u normalu.... Čula sam da postoji neki vosak za brži oporavak kore, ići ćemo do rasadnika voćaka pa vidjeti jer stabla izgledaju katastrofalno! Cry
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 00:07
Postoji ti voćarski vosak baš za tu primjenu, ali to je kao za "krpanje" manjih rana, trebati će ti ogromne količine...
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 00:33
Funkcionira i obični vosak, najbolje onaj nabavljen od pčelara, ja ga volim više od onoga što se kupuje.
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 20:40
Kad sam bio mali, gledao sam svog dedu kako je on liječio svoje mlade voćke. On je jednostavno premazao oštećena mjesta (kora) sa svinjskom mašću, i zatim ta mjesta zamotao sa starim krpama, koje je izrezao na trake. Tako zamotane, držao ih je do idućeg proljeća i onda skinuo te krpice. Neznam kako, ali se pokazalo djelotvornim. Odnosno, nijedna voćka nije se osušila.
...štihača je zakon...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 22:13
Postoji vosak, koji se nanosi na mjesta koja su ostecena da biljka lakse za cijeli i ne oboli.
A zastita ti je najbolja ograda, ili ona mala oko samog debla ukoliko napadju zecevi ili cijeli vocnjak ukoliko su srne u pitanju...
 
Ovaj problem imam i ja, i oaj vikend oradjujem vocnjak. Jako puno mladih stabala ogulita je kora od rogova a mlade grane su pojedeni vrhovi...
 
Tako da ograda ove godine ne gine
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 13:25
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

... Jako puno mladih stabala ogulita je kora od rogova a mlade grane su pojedeni vrhovi...
 


Čuj, kad srndać malo očisti rogove, mora onda malo i prezalogajiti...smile126
...štihača je zakon...
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 13:55
I srneća divljač ali i zeko hoće napraviti štetu. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,296 sekundi.