Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bršljan - Hedera helix
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bršljan - Hedera helix

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 23:02
Evo ti link gdje to možeš proučiti. uglavnom radi se o najnižim zimskim prosječnim temperaturama nekog kraja. Mi po mojoj slobodnoj procjeni spadamo u zonu 6 odnosno, bolje 7. Ako zime postanu ovako sve blaže i blaže, dogurat ćemo i do 8. http://en.wikipedia.org/wiki/Hardiness_zone
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 15:41
fala!Kika
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 16:39
Znaci i ovaj moj bi mogao biti Hedera Helix..ili da ga jednostavnije zovem:
Brsljan!
 
 
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
ladybee View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ladybee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 21:21
Kupila sam sadnice hedere pa me interesuje sljedece:Wink

-moze li rasti u sjenci (zapravo mjesto gdje je posadjen ima samo ujutro sunca)
-koliko brzo raste (treba da prekrije jedan zid visine 2m)Smile
Smile


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 21:53
dzomba....čini mi se da tvoj nije  Hedera, nego biljka koju zovu "bršljan" i ima žute  cvjetove....Đe si ga nabavila?
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 21:55
....po mom iskustvu, može sjena, polusjena, dapače....u početku raste sporo, a poslije 2 god luduje....imam šareni velikog lista....onaj sa malim listom vrlo sporo napreduje...
 
...na str 1 su slike mog zida koji je cijeli u bršljanu 3x4m, možda i više...
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 22:14
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

dzomba....čini mi se da tvoj nije  Hedera, nego biljka koju zovu "bršljan" i ima žute  cvjetove....Đe si ga nabavila?


Manci,dobila sam ga od prijateljice-koja je dobila od prijateljice ...ne bih ti znala reci da li cvijeta!? Ostao mi je napolju ove zime pa mislim da sam ga i izgubila jer nije vise ovako lijep i zelen...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 22:55
Dzo ovo ti je ona moja "žuta penjačica" kako smo je nazvale kad nismo znali što je, a zove se Senecio angulatus, porodica Asteraceae. Kod mene cvjeta jer je stalno vani u zemlji.
Pogledaj u prepoznajte mi ovo na str. 13 i 14
.
život je more
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 22:58
...sad sam i ja našla Senecio mikanioides....čopnula sam grančicu i lako se prima, inače pokriva "nečiji zid" i cvjeta žuto...
 
Uh, sad ovo treba u novu temu....
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 23:07
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Dzo ovo ti je ona moja "žuta penjačica" kako smo je nazvale kad nismo znali što je, a zove se <font size="-1" face="arial,sans-serif">Senecio angulatus, porodica Asteraceae. Kod mene cvjeta jer je stalno vani u zemlji.Pogledaj u prepoznajte mi ovo na str. 13 i 14.



Hvala ti Lantana..pogledat cu...nadam se da je nisam izgubila jer mogla bih je ovog proljeca prebaciti u dvoriste!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 23:20
Nisam sigurna da ona kod tebe može stalno vani, kod mene je bio snijeg 1 dan i sve je listove spržilo, ali deblo je ostalo.
život je more
Na vrh
ladybee View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ladybee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 21:20
Upravo je Hedera helix i to onaj skroz zeleni bez zutog oboda.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 22:29
....i zeleni H.helix se isto ponaša, to je onaj što raste u šumama...popenje se na stablo sve do vrha...
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 13:09
Ovaj šarenolisni bršljan se popeo po konstrukciji i napravio natkrivenu trasu, toliko je gust da je ispod duboka hladovina






život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 14:29
Ja imam ovaj šareni bršljan sa malim listićima, on ne raste baš brzo
 
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 21:32
Lantana,Koliko je godina trebalo za ovakvo nesto...prelijepo!!! ClapTongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 21:36
Neznam Dzo, ali sigurno puno, bršljan prvih par godina ide sporo, ali onda jako krene, samo ipak treba vremena da se ovako ispreplete.
život je more
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 22:03
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Neznam Dzo, ali sigurno puno, bršljan prvih par godina ide sporo, ali onda jako krene, samo ipak treba vremena da se ovako ispreplete.
 
Hvala ti na brzom odgovoru!! Tongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 23:22
.....lantana, divno si uredila taracu...imam isto tako veliki bršljan koji pravi zid prema susjedu, star je preko12 god ( računam po rođenju  najmlađeg ).......sad je poludio u visini, a dole se prorijedio, ako ga drastično ošišam , nadam se da će se omladiti?! 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 22:16
Manči nije moja terasa nego od prijateljice, ali nema veze, mislim da bi ti mogla malo sporednih grana porezati da se dolje zgusne, a one glavne prikratiti koliko treba. Ona ga stalno šiša i prekrasnu je nadstrešnicu napravio.
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,305 sekundi.