Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Iznošenje ljetnih biljaka i cvijeća na balkon.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Iznošenje ljetnih biljaka i cvijeća na balkon.

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Iznošenje ljetnih biljaka i cvijeća na balkon.
    Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 14:35
Vidio sam par susjeda a i na forumu kako pisu da su iznjeli pelargonije i druge biljke van i postavili na balkone.
 
Iako je jako toplo ovih dana, nemojte previse brzati jer je jos veljača i zime jos uvijeko moze biti a najvjerovatnije ce i biti.
 
Također noci su jos hladne. a biljke koje iznosite van jos su osjetljivije ,posto se iznesu iz sigurnog okruenja na hladnocu.
 
ukoliko vam biljka dozivi šok i smrzne se a prezivi dugo ce joj trebati da se ponovo pokrene...
Stoga je bolje sacekati jos malo dok se temperature ne ustale i ne bude sigurno!!!
Kalendarski je jos uvijek zima a zima nije idealno vrijeme za ljetnice!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 22:02
Ja sam iznjela nešto cvijeća van no ono je sve zaštićeno od vjetra i sunca pa tako i mraza.A opet ako zahladi,toga nema puno,lako povučem preko noći u kuću.Uglavnom sam iznjela hibiscuse,palmu,trublje(da konačno lišće potjeraju).Pelargonije i sl,nisam iznjela još van i ne mislim barem još 2-3 tjedna.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 22:38
Ja sam jedino naranđu iznjela, ostalo će da sačeka. Nekako mi se čini da će još biti velikih hladnoća po noći! Wink
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 06:13
jedno pitanje za znalce-kako uskoro mislim presađivati biljke zanima me da li smijem presaditi begoniju elatior ako cvjeta, trenutno je u stvarno maloj posudi
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 17:07
Mislim da joj ne bi trebalo ništa biti. samo nemoj ostetiti korjenje prilikom presađivanja i mislim da bi trebalo biti ok!
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:39
hvala admin evo danas malo zahladilo i na jugu pa ću sačekat ipak malo...sjećam se jedne godine pao snijeg na 28.03. pa znam kako ovo razdoblje može biti varljivo
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:52
svi se mi lako povedemo i zanese nas toplo vrijeme....
 
ALi priroda zna biti varljiva i treba ostati razuman... biljke su osjetljive. Pogotovo kada izađu iz zasticenog prostora....
 
Jos uvijek je zima i to ne treba zaboraviti
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 21:08
pa ja sam se baš jučer i sama osvijedočila da je tome tako . iznesla sam amarilis da ga presadim i u roku pola sata listovi koji su stajali kao strele visoko , klonule su i sada tako stoje  samo cvijet je ostao  uspravan i sam strši  , dok su  listovi obješeni  
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 22:04
Probaj ga zaliti. Meni se isto desilo sa zumbulima koji su precvetali. Prvo sam ih, kako je zatoplilo, nekoliko dana iznosila van, na sunce. Svaki put bi im list klonuo, obesio se. Kada ga zalijem, on se opet uspravi. Sada su vec vani posadjeni. Takodje, kada sunce jako bije, list im klone.
Aglaja
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 23:57
moje cviće je cilu godinu vani, malo se zna smrznit kad jako zaladi, ali sve je to zanemarivo

Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 09:02
Originalno poslano od člana Arwen Arwen napisao:

moje cviće je cilu godinu vani, malo se zna smrznit kad jako zaladi, ali sve je to zanemarivo

i mojoj mami je sve vani , točnije njoj krepa ono u kući a vani preživi rekla sam ja njoj da je ona čudna biljka
meni na balkonu stoje neke biljke šta su isključivo sobne i ne smeta im bura, doduše jest da je balkon uvučen pa nisu na direktnom udaru, ali u svakom slučaju drago mi je da mogu prezimit na balkonu jer ih u stanu ne bi imala gdje smjestiti
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 12:26
Samo da pita dali je bilo kakvih poteskoca sa biljkama koje su bile vani, ovih par dana kada je zahladilo???
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 12:59
meni nije nikakvih, bar koliko ja vidim. doduše bila sam begoniju elatior iznijela na balkon, al sam je prije nevremena vratila u stan. u majke mi je sve cvijeće vani, ona ga ni preko zime ne unosi, čak su joj ovaj vikend procvjetale neke lukovice šta je sadila. doduše nije baš toliko mi zahladilo, koliko je bilo kiše i vjetra, pa će vjerovatno sve bit ok.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 15:06
Kod mene zamislite u Rijeci tuča, a moje sve male slatkice, prenježne vani.
Bio je juriš s dva kišobrana, stajala ja iznad njih i čini mi se da sam uspjela spasiti. Kako ih je gomila, mislim da ih je preko 500, ako neka i ode, što mogu, ali za svaku će mi biti muka, jer prvi puta ove godine to radim tako obilato. Kad je tuča prestala s njima nazad u podrum, već sam ih premještala nekoliko puta, ma gdje je to proljeće- ne mislim na ono "naše"
proljeće, ono je tu često.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 00:50

meni je napolju oleander a danas mu se prdruzili i epiphulum i opuntije nece im smetati ove temperature a ako bas zazimi idu u nutra.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 21:10
Kako ja nisam ni iznjela puno toga van tako ni nekih posljedica nije bilo. Hibiscuse sam unjela u kuću(bili su odmah do vratiju) kaktusići su bili na polici pa sam ih, zajedno sa policom, samo premjestila u šupu.Kalanhoa mi ostala na terasi no ništa joj nije bilo,osim kaj je procvalaWink
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 19:19
Ja sam svoje oleandere iznjela van jučer a živim u podravini!
Ne brinem previše jer oni mogu podnjeti hladnoću do -5 a to ne vjerujem da će biti ali sam ih zbog mraza stavila na južnu stranu gdje je natkrito i tako svake godine početkom trećeg mjeseca!Tongue
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 22:18
i ja sam iznela oleandere,opuntije,epiphulum i agavu Big%20smile
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 10:40
Mi još naše biljkice držimo u kući na toplom. Još prije neki dan je bilo mraza kod nas, pa i nije baš zgodno da ih iznosimo. Prevelike su temperaturne razlike između noći i dana. 
...štihača je zakon...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 17:12
 Ma ja sam freak , kad ima dosta sunca ja iznesem anđ. trube , maslinu , yuku preko dana na sunce pa kad sunce zađe vratim u " zimski " hodnik. S obzirom na veličinu pitara nemojte se čudit kad javim da sam nešto istegla.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.