Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Balkon u sjeni - sto zasaditi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Balkon u sjeni - sto zasaditi

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 18:04
Pelargonije i kod mene uspjevaju,ali ja jako volim cvijece i zeljela bih imati jos neke cvjetnice.Embarrassed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 09:16

Mislim da bi ti i verbene upjele. Moje svake godine uspješno odoljevaju buri :) 

Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 09:24
Verbene nisam probala,ali hocu sigurno.Ako odoljevaju buri onda i kod mene mogu.Hvala.smile127
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 10:25
maya uz verbene pokušaj i bakopu, ona je jako zahvalna samo je treba dosta pojiti vodom, ako je zaboraviš politi već će te upozoriti jer joj listići klonu
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 12:14
Kako misliš otkidanje cvjetova? Onih osušenih???smile61
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 13:24
da kidaju se osušeni cvjetovi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 14:12
Dajte molim vas neku sliku verbene, pa da probam, i ja u hladu.
Dva nova vrtića u dvorištu su mi prazna, a svaki je sigurno metar kvadratni, ali od sunca ni s, jer je ipod stablas amula (cibora) možda nekad kroz lišće proviri, ali to ne slabašno.
Prijedloge za fuksije, cvatuće begonije sam prihvatila, sad me još zanima i verbena.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 15:17
Triša, ja sam je vidjela slikama i prekrasna je tako da ću je ja ove godine saditi, a ti malo pogledaj kod Shashe u dnevniku jer ona je imala prelijepu jednu!
 
A Lana što se tiče cvjetova suhih, ma to mi je jasno i ja sam to prošlo cijelo ljeto skidala surfinijama i pelargonijama koje sam imala.Ja sam samo mislila da nije neka fora za koju ja ne znam...
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 15:43
napokon sam našla tu temu Smile jer me upravo i zanimalo šta bi moglo rasti u hladu?
fuksije uspijevaju u zemlji u vrtu? to nisam još probala naime Stern%20Smile
Na vrh
emma View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 21:29
 
Dobro vece svim clanovima foruma. U potrazi za biljkama koje opstaju na istocnoj strani, dosla sam i do vaseg foruma. Kao sto vidite prijavila sam se i nadam se da cete me primiti kao clana. Vec sam pretrazila nekoliko stranica i dosla do vrednih obavestenja. Imam lodju na istocnoj strani, tako da sunca imam svega do 10,30 ili do 11 najkasnije. Od biljaka uzgajam ruzmarin, lantanu, hrizantemu, achimenes hybrid,lavandulu, begonije, simsir, malo kaktusa, imam i jednu malu agavu. Probala sam sa fuksijama, ali vec trecu godinu mi ih napada bela vas. Znate i sami kako ju je tesko iskoreniti, narocito ako su u blizini petunije i surfinije. Jedne godine probala sam da zasadim i mimulus, ali i njega mi je napala bela vas. Uglavnom sadim biljke, koje mogu da opstanu na lodji i preko zime, jer nemam pogodno mesto za njih u to doba godine, a kad ih unesem u hodnik (zivim u lsoliteru od 12 spratova), onda mi nestane i biljka i saksija. Ove godine sam probala jos neke vrste, ako bude uspelo bice i fotki..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 21:37
Možeš možda cvjetajuće begonije - meni uspjevaju u potpunom hladu i prekrasne su. Kupila sam 10 komada sve za 30. kn, i ne čuvam ih preko zime, već u proljeće kupim nove.
Evo moj mali doprinos tebi kao novoj članici uz veliku dobrodošlicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
emma View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 22:14

Hvala.Thumbs%20Up

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 22:27
Begonije,slažem se.Gomolje možeš izvaditi i opet ih u proljeće zasaditi.Isto tako možeš i mlade grančice uzeti u jesen i zapelcati ih.To ne zauzima puno prostora u stanu(negdje na prozor staviš) a imaš svoje biljke u proljeće.
Na vrh
mmia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mmia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 19:11
evo ja zasadila bacope i purpurne surfinije. super su, za sada! nadam se da ih ova kisa nece totalno unistiti.
 
imam jos i malo cuvarkuce i dvije biljkice kojima ne znam ime...
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 19:26
Mmia, nisam sigurna da će ti čuvarkuće, bakope i surfinije previše uživati u sjeni. Bilo bi dobro da ti se sa savjetom jave članovi sa takvim iskustvima.
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 15:40
Meni su u sjeni fuksije,begonije,hortenzije(mlade),nedirak,aukuba japonica i abutilon.Bakope hoce u sjenu,ali ove godine ih nemam.
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 14:08
ja pročitala da blaga sjena (koja pogoduje mnogim biljkama) može biti i sjeverni prozor ispred kojeg nema drveća... pa me zanima je li to doista tako??
Na vrh
alana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 21:47
bok! ja ti također ima balkon u sjeni, al je ograda na suncu ! kombiniram bacope,timjan, i pelargonije! NO kako imam pogled na cestu stavila sam ukrasni slak i male ogradice u tegle tak da se on penjal a pelargon. i bacope su padale po ogradi balkona. mrak kombinacija, a i nitko mi više ne može gledat u sobu jer uk. slak je toliko narasel da je to prava divota. Thumbs%20Up
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 09:54
evo nam polako proljeća i ja razmišljam šta posadit na dio terase koji je okrenut prema sjeveru,probala sam već svašta-većina cvatučeg necvate ili slabo svate jer nema sunca..savjeti?
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 10:17
Mogla bi zasaditi vodeniku.Ona obožava hladovinu i ima prelijep cvijet.Cvjeta čitavo ljeto.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.