Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Balkon u sjeni - sto zasaditi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Balkon u sjeni - sto zasaditi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
Nena3110 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 98
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nena3110 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 23:24
Moja terasa je na severizapadnoj strani, dakle, malo svetlosti ima.
Ipak meni lepo uspeva dan i noć, odnosno maćuhice, a i vrbene, petunije mi niču same od semena koje se prospe. Prostor je mali, ali ja ga volim.

Kad stignem, fotografisaću!
http://nena3110.blogspot.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zubic85 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zubic85 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 19:43
da li mi neko moze reci koje sajtove mogu da pretrazim sa slikama uredjenih balkona ?
uzasno sam veliki zaljubljenik u kaktuse ali u poslednjih par meseci proredio mi se broj,negde gresim.
da li mi i za to mozete dati neke smernice?   [:s]
Na vrh
Streppy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Streppy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2011 u 17:57
Originalno poslano od člana mmia mmia napisao:

shasha imala sam sufrinije i bijele i roze i purpurne i stvarno su mi pretprosle godine bile super, ali su prosle godine omanule.
mislim da ih nisam dovoljno cupkala (nisam redovno cupkala osusene cvijetove) pa nisu bas puno narasle.

 

sto je jednostavnije za odrzavanje sufrinije ili pelargonije?



Ja sam na nekoliko stranica citala da se osuseni cvjetovi ne smiju dirati, jer postoji velika mogucnost za nastanak "rane" i surfinija oboli. Zanima me da li vi cupkate ipak, jer ovako mi izgleda dosta neuredno, a i pretpostavljam da će vise cvjetova rasti ako se cupka.
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2011 u 18:32
Originalno poslano od člana Streppy Streppy napisao:

Originalno poslano od člana mmia mmia napisao:

shasha imala sam sufrinije i bijele i roze i purpurne i stvarno su mi pretprosle godine bile super, ali su prosle godine omanule.
mislim da ih nisam dovoljno cupkala (nisam redovno cupkala osusene cvijetove) pa nisu bas puno narasle.

 

sto je jednostavnije za odrzavanje sufrinije ili pelargonije?



Ja sam na nekoliko stranica citala da se osuseni cvjetovi ne smiju dirati, jer postoji velika mogucnost za nastanak "rane" i surfinija oboli. Zanima me da li vi cupkate ipak, jer ovako mi izgleda dosta neuredno, a i pretpostavljam da će vise cvjetova rasti ako se cupka.

I ja sam to citala... Ne smije se samo kidati na silu, samo tako se stvaraju ranice, a one kad se osuse jakooo lako se otkidaju. Zato ne brini!!!!   A uostalom, ti suhi cvijetici samo crpe biljku.
Na vrh
tomislav_zg View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomislav_zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:24
i mene interesira isto pitanje balkon je u sjeni, tj i ima sunca cijelo popodne, al vjetra nekad zna biti prilicno jak tak da sto bi bilo najbolje?
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 15:23
ovako bi trebala izgledati moja kombinacija.  po prvi put  imam balkonsko cvijeće i baš sam si nekak hepi zbog toga...
kombinacija vodenika i još nečega što bi trebalo visiti .... e sad  .. ja nemam pojma kak se to zove pa bi molila ako netko zna i ima kakvih iskustva s tom biljkom da mi da par informacija ... hoće li se to objesiti jer za sad samo ide nekud u zrak.. Embarrassed
balkon mi je veći dio dana u sjeni pa se nadam da sam donekle pogodila kombinaciju...
 
 ....ovo ne cvate .. srebrno zelene je boje  i trebalo bi visiti iz tegle....
 
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 14:51
 
ovako napreduju moje vodenike sa afričkim smiljem... Big%20smile 
još da se samo malo više objese ovi kaj bi trebali visit i bit će za 5....
Na vrh
wookowaratz View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2013
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wookowaratz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 11:20
Koje biljke u sjeni/polusjeni imaju dugotrajne cvjetove?
Koje sadite kasnije - u 6. i 7. mjesecu?


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 14:25
Originalno poslano od člana wookowaratz wookowaratz napisao:

Koje biljke u sjeni/polusjeni imaju dugotrajne cvjetove?
Koje sadite kasnije - u 6. i 7. mjesecu?


 
Za sjenu i polusjenu najbolje su vodenice i begonije (sve vrste) cvjetaju cijelo ljeto do prvih mrazova bilo da su zasađene u tegle ili direktno u zemlju, sad je još vrijeme za sadnju a kasnije vjerujem da ih nećeš više naći u prodaji. Bojim se da u 6 i 7 mj teško ćeš naći ljetnica za sadnju jer tada one trebaju biti u punom cvatu
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
anicadk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2013
Lokacija: slavonija
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anicadk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 09:56
moj je balkon u sjeni, sunca ima rano ujutro i kasno popodne, 
ja većinom pelargonije, tamjan, lijepi ivo i begonije sadim, vidim da ima 
ne smeta manjak sunca, a izgledaju dekorativno
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 19:02
Već godinama moje cvijeće u sjeni su fuksije i gomoljaste begonije ,imaju cjelo sezonsku cvatnju a mogu se spremiti za iduću godinu .I veliki plus mi je to što ih ima u velikoj paleti boja.Ovo su moje kombinacije za sjenu
http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/e24a6cc1-Picture 609.jpg
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 19:04
Prošle godine moja dobitna kombinacija za sjenu bile su isto fuksije, predivno su cvale sve do mraza. Mislim da bi se dobro uklopila i tradescantia zebrina, no nisam probala.
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 19:07
I gomoljaste begonije
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2015 u 08:03
ova kombinacija s begonijama mi se jako sviđa blue skySmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2015 u 08:21
I meni. Jako lijepo. smile55
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2015 u 17:28
vidjela sam kod admina  prekrasnu kombinaciju gomoljastih begonija ,jako su mi se svidjele kod njega je to još puno ljepšeSmile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 06:50
Kod admina? Može li se to negdje vidjeti? Promaklo mi je... Embarrassed
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 18:16
Baš sam  jučer pregledavala i tražila gdje sam to vidjela ali na žalost  nisam našla  ,možda admin vidi ovo pa nam otkrije gdje je to postavijoSmile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 19:07
krasne kombinacije
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 19:55
Originalno poslano od člana blue sky blue sky napisao:

Baš sam  jučer pregledavala i tražila gdje sam to vidjela ali na žalost  nisam našla  ,možda admin vidi ovo pa nam otkrije gdje je to postavijoSmile


jel možda OVO tražite?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.