Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zakorjenjivanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zakorjenjivanje

 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zakorjenjivanje
    Objavljeno: 05 Kolovoz 2015 u 14:47
Zna li koji je najbolji način zakorjenjivanja šljiva, džanarika, trnina i ostalih prunusa. Znam da se obično vegetativno razmnožavaju dijeljenjem izboja iz korjena ali čitao sam da se mogu klonirati i grane. Kad i kako zakorjeniti izboje i grane?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2014 u 08:55
ima drvenog za rostilj odmah cu ga staviti....nisam vrbu nasla jucer sam bas gledala al nista od toga...pa moram nauciti i to ..jelda'''...smile57
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 21:42
Netko kaže drveni ugalj, onaj za roštilj, a netko kameni... Neka stručnjaci riješe  dilemu... Probaj staviti drveni (onaj za roštilj) pa ćeš vidjeti kako funkcionira.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 19:34
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Vodu u svakom slučaju moraš promjeniti. Ako su reznice počele gnjiti (ako su mekane), odreži gnjili dio do zdravog dijela. U čistu vodu stavi komadić kamenog uglja, možda uspiješ nešto spasiti.
jel moze ugljen za rostilj?
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2014 u 19:17
Originalno poslano od člana frenky frenky napisao:

koje biljke se razmnožavaju djeljenjem korijena?


Ima ih jako puno: Hoste, Hemerocallise, Echinaceae, Peonie, Aster, Heuchere...
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2014 u 09:18
djeljenjem ili reznicama korijena?
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 21:01
koje biljke se razmnožavaju djeljenjem korijena?
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2013 u 21:42
makk-drveni ugalj znači može onaj za roštilj,a može se i naklijati jećam i onda se oberu zeleni vrhovi i samelju u pastu kojoj se može dodato i prašina drvenog uglja i u tu pastu se umaću reznice,a zrno jećma može se umetnuti u rez kod margotiranja.
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 21:28
Ja ću pokušati zakorijeniti nar i kivi sa vrbom Pinch
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 23:14
Jedna od 4 sorte Buddleje na zakorjenjivanju u podrumu.
Plastična vrećica uklonjena samo radi slikanja.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
khan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2013
Lokacija: Marsonia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje khan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 13:51
mislim da su grančice još čvrste, promijenit ću vodu, hvala!
Ako ne možeš biti visok dva metra, budi pametan dva metra.

-Miles Vorkosigan
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 13:47
Vodu u svakom slučaju moraš promjeniti. Ako su reznice počele gnjiti (ako su mekane), odreži gnjili dio do zdravog dijela. U čistu vodu stavi komadić kamenog uglja, možda uspiješ nešto spasiti.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
khan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2013
Lokacija: Marsonia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje khan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 12:40
ja sam stavio reznice nekoliko različiti vrsta u tegle s vrbom. no kako sam koristio kišnicu, izgleda da je došlo do bakterijskog zagađenja, na površini vode se stvara sluzava nakupina neugodnog mirisa. ima li smisla da rezice i dalje držim u toj vodi? da promijenim vodu? ili je sve propalo?
Ako ne možeš biti visok dva metra, budi pametan dva metra.

-Miles Vorkosigan
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 20:56
Originalno poslano od člana kamelia kamelia napisao:

Ja sam probala staviti reznice u vodu sa vrbom,ali samo je vrba pustila korijenje [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />
ja cu staviti za koji dan, javim sta se ozililo! Nadam se da nece takoder samo vrba
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 20:36
Ja sam probala staviti reznice u vodu sa vrbom,ali samo je vrba pustila korijenje
Na vrh
khan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2013
Lokacija: Marsonia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje khan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 16:19
stavio sam nekoliko reznica drijena s nasjeckanom grančicom vrbe, pa da vidimo...
Ako ne možeš biti visok dva metra, budi pametan dva metra.

-Miles Vorkosigan
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 14:38
Sve sam stranice procitala! :-) hvala na savijetima, ja inace koristim hormon i vrecice, vrbu cu probati! Zna li netko pojedinosti ukorijenjivanja po mjesecevim mjenama? cula sam da su rezultati odlicni,,, ali kada bi to trebalo staviti na ukorijenjivanje?
Na vrh
LovorVisnja View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LovorVisnja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2012 u 20:42
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 21:08
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Bebolina,koji su ti to podni grijači,koliko wata,dali se lijepe na nešto,staklo ili slično?
To su grijači za terarije. Ne lijepe se za podlogu, samo ih položiš na dno kištre.
Dobro je prekrit ih s desetak cm pijeska i na njega poslagat teglice s reznicama
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 21:04
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Bebolina, imam i ja podne grijace ali jos nisam uspjela nista oziliti.Donji sloj zemlje se brzo susi a odozgo pomalo prskam.Kazi mi kako ti to radis.
Pokrijem folijom i nekoliko puta dnevno pošpricam mlakom vodom. Istina da se brzo isuši, baš zato je potrebno više zalijevati.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.