Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zakorjenjivanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zakorjenjivanje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 15:59
Pogledaj ovdje (klik) kako je to prošle godine radila bromelija, koju temperaturu je imala, mislim da je dovoljno zaviriti u njen vrt pa će biti jasno koji su rezultati svega ovoga...

Kod mene je isto bilo naraslo par novih listova dok se nije zakorjenio hibi.

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 17:10
@pčelica7 Hvala ti na odgovorusmile79
Moje i bromelijino klijalište su vrlo slični. Jedina razlika je u tome što je moje klijalište od stiropora.
Odgovor na moje pitanje našla sam na nininom postu, gdje tipka da je listanje mogući i prije nego reznica stvori korijenčiće. Postepeno ću ukloniti pokrov s kojim sam zamraćila klijalište i čekati rezultat.... 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 20:04
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Kada pupovi na reznici pocinju rasti to je  dobar znak da se novo korijenje razvilo. No to ne mora biti tocno, pogotovo ako su reznice napravljene od debelih grana koje u sebi mogu imati puno hranjivih rezerva pa se tako moze dogoditi, da grane propupaju zbog prevelike topline a da se zapravo novi korijen nije ni stvorio. Pogresno je totalno zamraciti reznice i poskidati sve listove (zimske reznice grmova i stabla su zasebna prica - dio procesa je vec opisan gore, reznice korijena itd). Naime hrana koja je potrebna za stvaranje korijena mora se negdje stvarati a ako nema lisca ni sunca to se ne dogada, pa se proces jako usporava ili reznice propadnu. Temperatura u grijanim klijalistima, za reznice nesmije prelaziti 24 stupnjeva (20 - 22 optimalno) a vlaga mora biti velika (70 - 90%) ovisno o vrsti. Kada reznicu stavimo u supstrat buduci korijen se vec nalazi u mraku pa nije potrebno #pokrivati, zamracivati" biljku. Zasjenjivanje sluzi samo tome da bi se usporilo isparavanje vode iz reznice kako se ona nebi osusila te smanjila i regulirala temperatura vazna pri zakorijenjivanju.
@dado_84Thumbs%20Up konkretno moje reznice su napravljene od tankih grančica, tako da listanje nije zbog snage u njima, a temperatura u klijalištu je od 24 pri dnu, do 22 pri vrhu. Mislim da je i vlaga sasvim ok, obzirom da dobro kondenzira. Sutra idu na svjetlije mjesto, pa šta bude, budeEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 20:34
Evo ihEmbarrassed

 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 21:05
Oho klijanci izgledaju super. Jedva čekam da vidim dali će moji maruni i smokve uspješno proklijati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 22:04
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Oho klijanci izgledaju super. Jedva čekam da vidim dali će moji maruni i smokve uspješno proklijati.


Meni su lovranski maruni proklijali bez problema. Malo se zarezu da vlaga moze uci u njih i u cisti pjesak. Nakon par mjeseca niknu :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 22:09
Super, baš se veselim. Ima jedno mjesec dana da sam ih zakorjenila, sad čekam rezultat.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 15:31
Podni grijač čini čudaThumbs%20Up

 

 

 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
kasim1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Veljača 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kasim1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 19:58
Postovani forumasi,ljubitelji cvijeca procitao sam skoro sve postove vezano za ukorjenjivanje pomocu vrbinih grancica nitko nije napisao koliko dugo treba da reznice stoje u vodi da bi pustile korijen,naime stavio sam reznice prije deset dana ali mi se ne pojavljuje korijen,mozel mi tko odgovoriti koliko treba cekati
lijep pozdrav.........
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 21:27
Nisi napisao koje si reznice stavio.Nekima treba više a nekima manje.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kasim1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Veljača 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kasim1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 09:36
hvala na brzom javljanju,stavio sam magnoliu,crnu kupinu,
hortenziju,svaki dan provjeravam ali nikakvih znakova,napominjem da sam motke vrbe isjeckao na jedan cantimetar i nalio vodu i kantu sa reznicama drzim u plasteniku gdje je dnevna temperatura preko 20 stepeni
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 12:45
Magnolija ce jako tesko pustiti korjen u vodi a inace joj treba par mjeseci da se zakorijeni - posadi reznice u pjeskoviti supstrat i zaljevaj vodom u kojoj je odstajala vrbova kora. Crna kupina brzo pusta korjen i ne trebaju joj dodatni hormoni - hortenzija ista prica. Uglavnom u sedmicu dana s tim biljkama nemozes ocekivati cuda (nisu to jednogodisnje biljke koje se zakorijene u sedmicu dana), u najboljem slucaju trebat ce im minimalno mjesec dana da puste korijen. Vazna je temperatura u podrucju korijena, jer ona okoline moze i biti niza (u nekim slucajevima to i stimulira stvaranje korijena)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
kasim1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Veljača 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kasim1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 18:43
Hvala na savjetima uradicu tako kako ste rekli.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 23:21
Bebolina,koji su ti to podni grijači,koliko wata,dali se lijepe na nešto,staklo ili slično?
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 14:09
procitala sam danas forum od prve strenice i puno toga naucila, prvom prilikom odoh u potragu za vrbom
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 14:00
Bebolina, imam i ja podne grijace ali jos nisam uspjela nista oziliti.Donji sloj zemlje se brzo susi a odozgo pomalo prskam.Kazi mi kako ti to radis.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 21:04
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Bebolina, imam i ja podne grijace ali jos nisam uspjela nista oziliti.Donji sloj zemlje se brzo susi a odozgo pomalo prskam.Kazi mi kako ti to radis.
Pokrijem folijom i nekoliko puta dnevno pošpricam mlakom vodom. Istina da se brzo isuši, baš zato je potrebno više zalijevati.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 21:08
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Bebolina,koji su ti to podni grijači,koliko wata,dali se lijepe na nešto,staklo ili slično?
To su grijači za terarije. Ne lijepe se za podlogu, samo ih položiš na dno kištre.
Dobro je prekrit ih s desetak cm pijeska i na njega poslagat teglice s reznicama
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
LovorVisnja View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LovorVisnja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2012 u 20:42
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 14:38
Sve sam stranice procitala! :-) hvala na savijetima, ja inace koristim hormon i vrecice, vrbu cu probati! Zna li netko pojedinosti ukorijenjivanja po mjesecevim mjenama? cula sam da su rezultati odlicni,,, ali kada bi to trebalo staviti na ukorijenjivanje?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.