Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zakorjenjivanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zakorjenjivanje

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 19:32

Zaboravila sam reći. Još nisam nabavila hormon za zakorjenjivanje, ali bi uskoro pokušala i s njim.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 21:19
Yuku i pelargonije ja pelcam bez ičega,samo pelcer piknem u zemlju.Recimo ruže,sad sam lavandu zapelcala,ribiz čemprese i borove,to što se teže prima to pelcam ispod flaše.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2007 u 14:14
do sad samo pelcere stavljala u vodu i cekala da puste žile
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2007 u 12:19
I kako napreduju vaše biljkice zakorijenjene sa vrbom?
Ja sam tek sad pročitala ove postave, pa kad dojdem napadam i ja vrbe po susjedstvu!!! Confused
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2007 u 16:21
ja nisam probao, a za zakorjenjivanj koristim hormone.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2007 u 22:06
Andrea,ja probala i neke pustile korjenje neke ne.ALI moja mama je oduševljena,njoj je magnolija potjerala za 10ak dana ogromno korjenje uz vrbuThumbs%20Up.Već je zapelcala hrpetinu magnolija,za susjede i šireLOL
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2007 u 18:15
i moja magnolija je pustila zile i vec je odaaaaaaaavno u saksiji
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2007 u 18:17
može pomoć tko zna...
dobila sam ovaj cvijet aranžiran u vazi kao buket između ostalih). Mislila sam da je možda žednjak (postavila sam pitanje na identifikaciji).
Zanima me, ovakav kako izgleda, šta mislite bih li ga mogla posaditi i kako ?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2007 u 21:09
Koliko ja znam(a to i nije baš previše) to je žednjak,i on se relativno lako primi,no mislim da od te grane i neće baš.
Čini mi se da se on dijeljenjem rasađuje a ne pelcanjem.Ali tebe ništa ne košta ako ga staviš u zemlju,možda potjeraWink
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2007 u 08:06
e da mi je sad jedna vrba da probam ono što ste spominjali :(
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2007 u 17:14
jeli se meni cini ili ima male zilice
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2007 u 19:03
nažalost, mislim da ti se čini
baš sam danas opet virkala ali nema
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2007 u 20:01
ja pomislih evo zlica kad ono nista
pa zar nemozes negdje naci grancicu vrbe
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2007 u 21:51
Alkemičar,bez obzira bio to žednjak ili kalanhoa,ako će se primiti primit će se i bez vrbe i hormona.Obje biljke se lako pelcaju,samo ih upikneš u zemlju.
Jedino zašto se nebi primilo je što je to stapka cvijeta.
U svakom slučaju probaj,a ako hoćeš baš žednjak ja ti pošaljem.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2007 u 23:13
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:


U svakom slučaju probaj,a ako hoćeš baš žednjak ja ti pošaljem.

Hm, kako mi je samo izmakao! smile42
On onolike količine bilja kako i ne bi... LOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2007 u 09:21
rekla sam ti,donesi popis Andrea...pišiiii,piši...Big%20smile
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 00:15
i ja sam na početku ... zasad mi se najbolje pokazalo to pelcanje pod flašu, ali ja stavim umjesto boce najlon vrećicu ( za zaleđivanje) i učvrstim gumicom za posudu...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 09:05
a da moju afr.ljubicu stavim pod staklenku ili najlon vrećicu?
jel bi joj to pomoglo?
jednom sam pokušala uzgojit ananas, trebalo ga je stavit pod najlon kesu i na svjetlo, al se nakon par dana sve uplisilo....šmrc....isto mi se dogodilo i s begonijom,....šmrc....sad me strah bilo šta stavit
smile43


Ažurirao Arwen - 10 Listopad 2007 u 09:43
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 10:01
Arwen,vidim da je Nina pričala pod temom"afričke ljubičice" da ona pelca ispod vrećice.Probaj.Ja ih uvijek samo piknem u zemlju i samo pazim da se zemlja ne osuši. Bez vode,bez vrećica,ne znam meni se čini da se one lako zakorjenjuju.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 20:59
 Imam pitanje - dobila sam danas grančice bacope i ovako sam ih samo ubola u zemlju. Hoce li mi se to uhvatiti ovako ili treba nekako drugačije?


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.