Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zakorjenjivanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zakorjenjivanje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 21:07
ja mislim da hoće.Možda su malo predugačke grane ali trebalo bi se.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 21:20
ma žena nije uopće štedila...dala mi još koješta...dobila sam i neki sukulent i neki šareni grmić za na otok...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 22:12
Ja sam piknula grančice koje nisu bile drvenaste više zelene i vidjeli ste tamo uz maćuhice koliko još cvjetavaju... Wink
Naravno, bez ikakvog hormona i slično... ali čim sam ih kupila, budući je kod tebe toplije nadam se da ćeš uživati u cvijetićima!


Ažurirao andrea01 - 14 Listopad 2007 u 22:13
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 22:13
 A onda cu ja od ovih još napraviti reznica...sa zelenim grančicama....
hvala cure...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2007 u 00:03
meni se primila i žuta ivančica koju sam donijela prije 15ak dana od kolegice...bila samo reznica i bez vrećice, samo u zemlji danas se uspravila, a ovih je dana bila nekako obješena...smile188
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 10:02
Ja sam par grančica ivančice isto probala zapelcati(bez hormona,vrećice i sl) i nakon mjesec dana super se držiBig%20smile
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 00:38
  Kako se pelca asparagus? Jel dovoljno staviti grančicu u vodu?
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 08:50
samo da vam javim da sam ovu svoju biljčicu samo bocnula u zemlju (obje jer sam imala dvije) i uredno su tamo još uvijek.
Ne miču s mjesta, ne rastu, ne cvjetaju, ali nisu ni propale pa ću se osokoliti na proljeće virnuti ima li kakav korjenčić dolje negdje duboko ispod
smile63
 
 
Originalno poslano od člana alkemicar alkemicar napisao:

može pomoć tko zna...
dobila sam ovaj cvijet aranžiran u vazi kao buket između ostalih). Mislila sam da je možda žednjak (postavila sam pitanje na identifikaciji).
Zanima me, ovakav kako izgleda, šta mislite bih li ga mogla posaditi i kako ?
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 08:51
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

  Kako se pelca asparagus? Jel dovoljno staviti grančicu u vodu?
 
ja sam ga samo bocnula u zemlju i ide pomalo
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 10:40
Čini mi se da je najjednostavnije asparagus posaditi djeljenjem korjenove bale(u stvari su tu neki gomolji,no svejedno).Kako se on podosta razraste ima ga za djeljenje svake godine.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 16:47
shasha, ja se nadam da nisam pogriješila sa onim reznicama
ovako to sada izgleda
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 17:19
Alkemičar, kakve su to reznice?
Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 18:34
Molio bi da mi netko objasni zašto zeljaste biljke pokrivate vrećicama prilikom razmnožavanja iz reznica. Smatram da je ovakav uzgoj biljaka pogrešan.U kućnim uvjetima pogotovo nema potrebe gdje nema problema sa isušivanjem.Kod pokrivanja dolazi do kondezacije vode na rubovima pvc vrećica što omogučava raznim gljivičnim i bakterijskim oboljenjima bolji razvoj.Zeljastim biljkama,sukulentima i listopadnim vrstama koje se proizvode iz reznica nije potreban takav tretman.Dovoljno je da medij/supstrat,perlit,pjesak.../bude dovoljno vlažan uz optimalnu temperaturu i sunčeve zrake pa da biljka stvori kalus i kasnije korjenov sistem.Doduše,tretman pokrivanjem pvc oblogama poželjan je,ali ne i nužan,nekim drvenastim biljkama/maslina,hibiskus,lovor višnja,viburnum../ jer biljci treba dosta vremena da kalusira i stvori korjen.Na taj način biljkama spriječevamo gubitak vode iz tijela. Svim biljkama dovoljno je povremeno prskanje sa malim rasprskivačem.Listipadnim vrstama koje se sada razmnožavaju nije potrebno ni to.Najvažniji faktor uspješnosti prijema reznica je temperatura tla uz umjerenu vlagu.

Ažurirao jelsa - 07 Prosinac 2007 u 18:36
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 20:09
ajoj jelsa stresla sam se čitajući tvoj post Smile
kao da slušam učitelja u školi smile43 pa me strah da ću dobiti jedinicu. Šta ću kad ne znam sve.
Tu sam negdje ovo pročitala pa sam zato napravila ovako, ali sam zato stavila sliku da me netko ispravi.
To su fuksije koje nikada nisam imala i strah me da ih ne zeznem pa bih bila vrlo zahvalna na savjetu.
 


Ažurirao alkemicar - 07 Prosinac 2007 u 20:12
Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 21:37
Alki,lijepo pusti svoje fuksije da slobodni dišu.Povremeno ih poprskaj ali pazi da ti supstrat nebude previše vlažan.Malo skrati lisnu masu tj. dio lišća još ukloni.Fuksije trebaju dosta topline u vrijeme zakorjenjivanja i dosta svjetla/jutarnje i popodnevno sunce/. 
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 22:08
najbitnija je temperatura, i kao što jelsa kaže, netreba preterivati s vlago, da biljka ne istrune!! slušajte ovaj puta jelsu pamento zbori!!!Thumbs%20Up
Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 22:52
A jel se moze oavk s vrbom probat zakorijenit recimo kruška??? imam doma jednu staru krusku a super okusa. mislim da nece uspijet docekati 2009 godinu.
 
znaci jel mogu odrezat vrh grancice nekih 10cm i zajedno s vrbom stavit u vodu??? ili bi mozda ipak trebao neki preparat za to?
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 00:00
Alkemičar,još nešto(ja nebum strogasmile71) makni pupoljkeWink
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 10:58
hvala hvala
zato ja sa strahom čitam sve od jesle
svaka mu je na mjestu
fuksije sam stavila u lođu, jer je na pola zatvorena i jučer je temperatura bila 16'C, ali kad zapuše bura bude zeznuto hladno pa nisam znala šta je pametno napraviti.
Uklonit ći najlon, još listića i pupoljke
Hvala vam
 
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 10:59
iako mi je bilo neobično ovo s najlonom pa sam ja na njemu napravila rupice već u startu, ali dobro je znati sve ovo smile42
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.