Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Delonix regia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Delonix regia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 23:14
dado, garant si je previse zalila.
 Ja sam sijala ali mi struhle. dado kazi mi kako si skinula onu tvrdu ljusku.Molim te da mi objasnis malo pa ako dodjem do sjemena da ne pogrijesim  propalo mi je 10 sjemenki.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 20:53
Stavila sam sjemenke u jako vruću vodu i držala ih 24 sata u njoj (naravno, voda se kasnije ohladila, a s vremena na vrijeme sam je mjenjala). Nakon toga sam ih posijala, držala na toplom i održavala zemlju vlažnom.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 21:56
dado, da li si skidala onu kozicu  sa sjemenke, ima nesto kao plastika.
cula sam da se sjeme moze staviti u termos bocu sa tolpom vodom.
Koliko ona podnosi vlagu kad nikne?
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 22:03
Nakon što sam ih (nakon 24 sata)izvadila iz vode, ona kožica se smežurala i već napola otpala, pa nisam ništa dirala. Mora biti umjereno vlažno...Rijetko kad sam zaljevala, uglavnom sam vlažnost održavala špricanjem.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 22:18
Da li si turpijala sjeme prije natapanja?
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2008 u 15:53
jesam, ali sasvim malo...bojala sam se da je ne bih oštetila
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2008 u 15:54
Da li si turpijanjem dosla do mesantog dijela?
Bas sam dosadna.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2008 u 19:08
Nisi dosadna, samo ti pitaj sve što te zanima. Nisam turpijala do mesnatog dijela, bojala sam se da ne oštetim sjemenku.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 13:15
Dada28, sto ce se sada dalje dogadjati s tvojim biljcicama? Kada ces ih saditi u vrt? Kakav ti je plan? Mozda jos koja slicica sadasnjeg stanja!!smile127
Na vrh
dada View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 14:02
ajmeeeeeee. i ja bih jednu mahunu!! drvo izgleda fenomenalno!
drzim fige da izraste i dozivi puuuuuno godina.
kazes da biljcice imaju vec vlasnika? vjerujem da si ih dobro udomila. ako se kojim slucajem predomisle...........ja se javljam!
e da. kad odu od tebe, kako cemo dalje znat razvoj situacije??
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 18:11
jedna sigurno ostaje kod mene!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 02:41
nadam se novim slikama!!!Big%20smile
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 07:44
Egzotično drvo taj "Madagaskar tree"smile126, baš bi mi dobro išlo uz mimozu.......
Ako neko sazna da ih ima u centrima, neka javi.....
Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 17:35
Kako napreduje tvoje egzoticno drvo, nista nas ne obavjestavas? Nadam se dobro?!
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 21:48
Kod mene sjeme struloo.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 19:21
Originalno poslano od člana rena rena napisao:

Kako napreduje tvoje egzoticno drvo, nista nas ne obavjestavas? Nadam se dobro?!


Na žalost, ostala mi je samo jedna biljka, ali ona se dobro drži pa se nadam da će preživjeti. Žao mi je što će svi zainteresirani morati čekati dok mi drvce naraste i donese mahune...
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
anyni View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2008
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anyni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2008 u 23:27
Da pogadam odakle je stigo i od koje dobre dusice nije potreno jer ja znam odakle je stigo, Flammenbaum(vatreno drvo) Delonix regia,to drvo ima nevjerojatno dejstvo pogotovo ako je osoba pod stresom,to drvo nije samo ukras vec je i ljekovit znaci za stresne osobe i ljude slabih pluca ,prociscivac zraka,da ne govorim i dalje o njemu,imas upute pa radi dalje na njemu,ali mi se nesvida da pokljanjas nesto nekom koga neznas jer samo 5 sjemenki njegovih je u Hr start 29Kn a u svicarskoj i njemackoj malo skuplji ako racunas i postarinu,nemoj se zalijetati ovo drvo treba vise brige nego sto ti mozes zamislit ,ali ja ti zelim uspjeh jer nije jeftin samo je tragedija kad neki ljudi drze u rukama nesto sto vrijedi i nepoznaju njegovu vrijednost onda se malo produvaju ima tog malo vise sto ti jos nisi vidla ni cula,ali cestitam na uspjehu ali ti i ponavljam ne obecavaj unaprijed nista nikome ak jos neznas dali ces uspijet i nasi proizvodi kad radimo na njima lijepo nam stignu do punih 30cm i tad pocinje nesto sto se zove proces klime unistenja,ali posto kod nas nisu zime vise tako jake pa bi se mogla iznenadit kad ti drvo pocinje oboljevat a neces znati kako ga lijeciti ,ali ja ti od sveg srca zelim puno uspjeha i vrati se malo u rikverc dok nemas kompletirano vec djelove ne skaci ja znam da si sretna pa ne zelim da se razocars,lijep pozdrav i puno uspjeha 
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 22:05
anyni, izuzetno sam neugodno iznenađena tvojim postom...kao prvo, ne možeš znati tko mi je poslao sjemenke, to je naša interna šala, a nije ni važno. Važno je to, da sam na početku naglasila, citiram: "Držite mi palčeve za sreću, jer ako uspije preživjeti kod mene, bit će sjemenki za sve zainteresirane", dakle nisam obećala čudo. Po prirodi nisam materijalist i zato ne razmišljam o tim sjemenkama kao o mogućem načinu zarade. Ako od tog sjemena naraste stablo, bit ću sretna, a ako ne, nije važno, bar sam pokušala...nije to najvažnija stvar na svijetu. I na kraju, ljudi na forumu za mene nisu stranci! Malo manje ksenofobije nije na odmet...
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 22:21
anyni mogu ti rec da sam i ja doslovno "uzasnut" tvojom porukom,dada ima pravo u svemu sto je rekla,a ja bi ti preporuco da nebudes tako arogantna jer to nije lijepo ni za vidjet,ni za procitat,itd.Od pocetka sam pratio dadu i njezino drvce i mogu rec da se prema njemu odnosila s ljubavlju i ponosom.Nemoj se ljutit zbog toga sto sam napiso,ali sto je previse, je previse.
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 22:45
E pa moram se i ja pridrućiti ovoj raspravi i poručiti našoj novoj članici anyni neka ne kvari odlične , naglašavam odlične i prijteljske odnose na ovom forumu, gdje se većina (vidim na žalost ne svi) osjeća kao velika cvjetna obitelj, koja će rado podjeliti sve što ima i zajedno podjeliti radost s onim tko uspijel
Osim nekoliko profesionalaca na ovom forumu, većina nas je amatera, sretna što iz sjemenke uopće nešto iziđe, ne zanima nas novac.
Drugo su ljudi koji to rade zbog prodaje i imaju svoj posao, vrlo ću rado od njih nešto kupiti.
 
Naš vrlo mladi član Plantlover također je prepoznao negativni vibracije od novopridošle članice, što mi je izuzetno drago.
I sad poruka novoj članici, u koliko ovo nije bio nesporazum, već zbilja tako razmišlja nije dobrodošla na ovaj forum.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.