Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 47>
Korisnik
Poruka
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 17:49
hm.. idu po vašem terenu bez vaše suglasnosti?
nisam ti sigurna da je to zakonito

jer sad niti voda niti struja ne smije ići po privatnom vlasništvu nego samo po javnom putu

...
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 21:11
Problem je što ne postoji posebna suglasnost za to, nego samo standardna suglasnost za kopanje kanalizacije koju su morali potpisati svi u selu. Fora je što moj primjerak suglasnosti nisam ja potpisala, već je žena koja je skupljala potpise nagovorila moju baku (koja uopće ne živi tu!) da potpiše umjesto nas, kad nas nije bilo doma...A i da sam tu bila ja, nebi mi rekla za plan kopanja po našem zemljištu, pa bi došli na isto - to je slučajno saznala moja susjeda po čijem bude isto jednim djelom išao taj kanal. Mislim, mogla sam se uhvatiti ukoštac s tim iz istih razloga, ali susjeda mi je pravnica i provjerila kak to ide - jednostavno nemam(o) šanse protiv njih i na kraju bi ipak došlo na njihovo!!! I to ti je pravna država!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2008 u 21:44
Danas sam bila opet (po tko zna koji put u zadnjih mjesec dana)  u potrazi za nekim novim biljkama...prošla sam 2 cvjećare i 2 trg centra, a ovo sam uspjela upecati danas:




Ono što me je najviše razveselilo je da sam našla sadnice kukurijeka i stolisnika u boji smile213(tražim ih već duže od 2 godine...). I mislim, stvarno smiješno - tražila sam gaillardiu 2 godine - bezuspješno - u petak sam dobila sjemenke kod shashe i eto ti ga na - u konzumu našla sjeme u prodaji!!! Ista priča s anisom. Uzela sam svejedno još pakiranje od gaillardie - neka je mješavina, možda će biti više vrsta... Zanimljivo im je mix sjemenja na kojemu piše da je mješavina TRAJNICA, a na slici sve jednogodišnje biljke - tko tu prodaje maglu??? Uzela sam i to, imam mjesta pa da vidim kaj bu izraslo. Čak sam kupila i nešto za mace: trava za mačke - problem mi je u zimi kad su non stop unutra, pa da imaju vitamine. Rabarbaru sam isto tak prvi put našla - već dugo čekam da se bakina razraste da si razdjelim biljku, ali nije baš nešto rasla prošle godine - iz sjemenki će trajati 1 godinu do berbe, ali ok, do tad ću brati kod bake.
Kod lukovica sam jednostavno (opet) zastala i uspjela se suzdržati da ne kupim i gomolje dalia (jer ih već imam 2 velike kutije), ali   - još budu one snižene pa ću onda svejedno kupiti...da im sirotice ne propadnu neprodane..smile198

U cvjećari sam uzela samo 1 mirisni bijeli klinčić i ništa više u drugoj samo jedan mali skulent...suzdržala sam se (jaglace dobila na poslu za Dan žena). Moram ovo spomenuti - sve cvjećare su bile pune muškaraca, a to je tako rijetki prizor...smile156  (mislim, šteta što ih nema više - iz oba razloga - i radi žena i radi cvijeća...) Ali eto...


Poslije nabave - pravac na vrt. Preselila sam još jedan dio šumskih jagoda, malo na druge gredice, malo na kraj grunta pod agacije. I dok sam uspjela posaditi 10-tak sadnica, okrenem se i primjetim da su radnici i drvo obilježili - vjerojatno za rušenje ???? "#%$#&*%%/&%!!!!
Nije na ruti kanala, valjda neko čvorište? I tak, što da se i dalje zamaram - čestitala sam si "bravo Sizife, idemo dalje saditi..."

Padala je i kišica, ali imala sam kapu na glavi da nije smetalo previše, pa tako do mraka...nisam previše pokisla.  A sad još u sjetvu nekih biljčica....

Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2008 u 22:11
Vidim da tvoja bio prehrana iz bio vrta tebi daje puuuuno snage :)
da sam obavila samo pola toga pala bih negdje u nesvijest hihihi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 01:14
Ma mogla bi i ti...nije tak strašno...No dobro, ja sam malo hiperaktivna...smile106

Eto, vrag mi neda mira, sad sam pogledala ugovor s M vodama (onaj koji nisam ja potpisala) i našla jednu caku - oni imaju suglasnost samo za 1. parcelu!!! a zemljište je podijeljeno na 3 parcele!!!! Dakle, ako sam u pravu - oni nemaju pravo kopati po vrtu!!! U pon odmah zovem pravnu službu M voda na razgovor - mislim, baš sam bijesna - po ovome kak su si zacrtali rasturili budu jedan veliki dio zemljišta ( a rečeno je bilo malo po međi), neznam zašto su si označili drveće... a ja nek ih mirno gledam, i još najbolje od svega - štetu ćemo kao utvrditi poslije - kako procijeniti štetu da ne mogu graditi garažu na svom zemljištu gdje ja želim jer oni moraju imati pristup cijevima....i činjenicu da imaju neograničeno pravo pristupa cijevima na MOM zemljištu??? Joj, moram još proučiti sutra Zakon o vodama.   Baš sam bijesnasmile193
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 07:38
Oduševljavaš me svojom energijom i entuzijazmom, nastavi samo tako i nikad, baš nikad, nemoj se predati ni u kakvoj situaciji bez borbe, uvijek ima izlaz, ako ne ide kroz vrata ići će kroz prozor (samo ga treba pronaći, što nije uvijek lako). Od sveg ti srca želim da si "otvorila prozor" i da ćeš ih srediti u ponedjeljak smile108 pa makar spasila bar dio svog posjeda...smile78
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 08:41
Silve, podrška i od mene, izbori se za ono što ti pripada, a sve pohjvale za vrijedne ruke, i unaprijed se veselimo uspjehu i biljaka  i svega ostalog.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 21:42
Danas je bilo sunčano i toplo vrijeme, super za rad na vrtu. Pripremila sam još 1 kutiju sadnica jagoda za 1 kolegicu s posla, presadila 2 ukrasna grma i ukrasnu travu na drugu stranu vrta, i započela sam vaditi i saditi vrtne jagode. Proširila sam jednu gredicu na kojoj su već bila jagode i napravila 1 novu. Sad razmišljam da te velike jagode možda i neću više saditi natrag, već će ostati tu na novoj lokaciji, s ti da ću probati izmađu njih uzgojiti grah - da im malo na taj način pognojim i razrahlim tlo.

Niknule su male biljčice crnjike - stvarno rano ove godine (sjeme se rasulo prošle).
(na slici oko tratinčice):




Konačno su i procvale anemone st.brigid:






 Razveselile su me šumarice koje sam prošle godine donijela iz šume - počele su cvasti na gredici skupa s ljubičicama...a ja zaboravila da su tu...

I za kraj - opet sam rasturila motiku - ovaj put malu (ručnu):



Sutra moram u merkur po drugu, ali problem je što više nemaju šiljate, nego ravne (dio za kopanje).  Sad još idem presaditi 3 lukovice koje mi je dala mama - već ih 3 dana gledam kraj kompjutera - sad stvarno to moram učiniti...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 21:46
a da zamoliš nekoga da ti ju zavari ?

al koliko si posla napravila ovih dana nije ni čudo što je pukla :)

a cvijeće je prekrasno :)
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 21:48
Cry Moje anemone jesenas posađene tek niču...

A za motiku smile96 ili je upitna kvaliteta ili... naša jaka ruka!!!

Ja sam dobila jedne godine ručni rad prijatelja sa posla, predivno je to učinio (zub od traktorske kosilice, ručka o dijela bicikla.. zakrivljeni dio motike stari čavao) stvarno je bila toliko izdržljiva, sve dok auto nije prešao preko nje!!! Cry Tak sam bila tužna za njom...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 09:59
Anemone su predivne, a ja sam svoje tek posadila, tko zna dali će izaći ovo proljeće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 22:45
Anemone su ti zakon smile93
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 12:47
Koliko ti imaš energije nije ni čudo što si strgala tu malu motičicu. Anemone su predivne, nisam još vidjela ovako krasne crvene.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 20:38
Riješila sam jedan dio problema s M.vodama  - u ponedljeljak smo MM i ja zaustavili početak radova - iskolčili su si trasu 2,5 m od granice - ne dolazi u obzir! Nazvala sam ih i rekla da im je ugovor nevažeći jer ga nismo mi potpisali, a da za drugu česticu ionako nemaju suglasnost!!! Sazvala sam sastanak - lijepo ih se je pojavilo 6 njih - i pravna služba, i šef gradilišta...Došli su do zaključka da je ipak kanal morao biti 1 kuću dalje gdje već i postoji - njihovi zeznuli projekt. No sad je nastao 2. problem - susjedima ne odgovara da im kopaju s one strane jer će im uništiti nasad malina i dio gdje su masno platili navažanje zemlje, te onemogućiti izgradnju nadstrešnice. Došli smo do zajedničkog rješenja - 1. dio kanala će ići tik uz među po našem zemljištu, a dio uz vrt po njihovim (a ne po mojem). Na taj način će najmanje biti štete, jedino što će morati rušiti moj ogroman bor kraj ceste - ali nažalost ionako će ga uništiti kad će ići glavni vod kanalizacijeCry.  Danas su još pokušavali nagovoriti susjedu da ide kanal po drugoj strani, ali ona nije htjela pristati - i meni bi to bolje odgovaralo, ali eto, ipak sam nešto i s ovim novim rješenjem dobila. Prekosutra imamo sastanak s pravnom službom na terenu da prije utvrdimo štetu (a ne poslije kako su oni to namjeravali - prekopati pa onda eto ti ga na). Jedan čovjek iz M. voda nam je sugerirao nek probamo pregovarati za nadoknadu štete u obliku besplatnog priključka za kanalizaciju - budemo vidjeli kako ćemo se u čet. uspjati dogovoriti.

I eto, danas sam opet bila zločesta, a nisam to namjeravala- opet sam nešto kupila:



Išla sam u bolnicu k zubaru zapravo, ali prilikom izlaska iz bolničkog kompleksa zastala sam kod štanda s cvijećem - i dok zaobilazim cvjećarne, cvijeće nađe put do mene na neočekivanim mjestima! Normalno da sam morala nešto kupiti...
Za radove je danas bilo malo prehladno i kiša, nastavljam čim bude moguće.
Iris, hvala na ideji, pa ja zaboravila da to MM može učiniti! Sad bum ja njega zgrabila... Andrea, šteta za tvoju motičicu, čovjek se  veže uz svoj alat...
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 21:29
Uživam u tvojoj pobjedi, ipak si nešto spasila a i pokazala im da baš nisi "guska v magli". Znam da je jedan čovjek u Dalmaciji zezao sa prolazom glavnog vodovodnog voda ili kanala kako li se to već zove,  preko svoje zemlje i dobio odštetu ne za eventualno počinjenu štetu nego za umanjenu vrijednost parcele jer tu gdje polože kanale ne možeš ti raditi što hoćeš. Svi smo se smijali kad je postavio zahtjev za odštetu (radilo se o 100.000 kn) jer nam je izgledala suluda svota a na kraju je dobio novac jer im je bilo jeftinije njemu dati koliko traži nego raditi novi projekt. Nije baš to ako da ti moraš na sve pristati. Izgubila si već puno i teško da možeš više izgubiti pa im sad lijepo navedi sumu od koje će ih zaboljeti glava smile78(znaš ona formulacija "za pretrpjelu duševnu bol")
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 21:39
Ti si stvarno vrijedna i po kiši i po zimi i po M vodama,svud te imaBig%20smile
Ja u nedjelju posadila to"malo"LOL jagodica od tebe i ova kišica danas im  je,vjerujem,super došla.
E kak se taj cvjetak zove na zadnjoj slici,i mene je,čini mi se,ganjao po plodinama no otjerale su ga razne lukoviceLOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 22:01
Na zadnjnoj slici su 3 potočnice i 1 trajnica za kamenjare mislim - neznam kak se zove...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 21:18
Danas sam opet bila vrijedna - posadila sam one 4 biljčice koje sam kupila jučer, posadila sam još stolisnik, kukurijek i jedan paket lukovica za koje se ne mogu sjetiti kak se zovu, neki plavi zvončići. Povadila sam još 1 sanduk vrtnih jagoda i stavila pod jabuku gdje već 2 puna od prije čekaju na sadnju - vadim ih s busenom zemlje pa budu tak izdržale jedno vrijeme....glavno da čim prije povadim čim više.
Sad sam maloprije prolazila kroz kaufland - ajoj - dobili su novu pošiljku cvijeća...smile103   normalno da sam nešto kupila - mali zamioclucas i jedan mali mix - dracena magniata i još 2 biljčice (ispravite me ako sam ovo krivo napisala).  I tak, kolekcija je sve veća i veća...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 21:44
teško žabu u vodu natjerati hihihi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 20:15
Danas smo se sreli s čovjekom iz M.voda - pazite ovo - ne misle postavljati samo kanal za oborinske vode kako su nam rekli, nego i glavni vod kanalizacije duž cijele te trase, a mi to saznali tek danas (da ih u pon nisam zaustavila rekli bi nam poslije)!!!!!! Susjedi su ostali šokirani, a i ja. A što nam nude za to - svakome po 5.000,00 kn za služnost - u vidu troška za priključak + naknada štete po kopanju što će se kasnije utvrditi - moram sve poslikati i staviti na papir. E sad, susjedima je ovo 3. kuća u koju su se uselili i potrošili ogromne pare za renovaciju da im bude sve po vasti (nešto kao feng shui, samo mnogo starije i indijsko). Ok, kako god to nekima zvučalo čudno, oni stvarno vjeruju u to da je razmještaj po gruntu bitno za zdravlje (navodno postoje i znanstvene studije o tome) i nikako ne žele kanalizaciju s istočne strane, niti oborinske s zapadne. Sad su ponudili rješenje - kanalizacija s njihove zapadne (po njihovom), oborinske s njihove istočne - (po našem) - e sad budemo sutra čuli kaj projektanti vele na to - saga se nastavlja. Jedino neznam da li je ukupno 10.000,00 kn dovoljna kompenzacija da M.vode dobiju pravo služnosti do daljnjeg preko naših 100 metara posjeda - na žalost ne znam gdje bi to mogla saznati - ipak 2 voda cijevi nisu mala stvar.

Eto, danas sam uspjela povaditi još jedan sanduk jagoda, sad me već 4 sanduka pod jabukom čeka za sadnju, a još toliko toga za izvaditi.....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.