Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Vodeni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - vodeni vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


vodeni vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2007 u 10:40
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Svaka cast, stvarno predivan vrt!!!
 
moram i ja pod hitno srediti fotic da mogu postaviti i svoj vodeni vrt, sada je predivan. A nemogu ga podjeliti s vama!


Buduci da i Vi imate vodeni vrt, sigurno imate sa njim i vise iskustva nego mi sa ovim nasim pa bi mi pokoji savjet dobro dosao.

Naime, izgleda da smo mi prilikom ciscenja napravili gresku. Pocetkom proljeca ispumpali smo svu vodu vani i ocistili sve one alge i ostale stvari koje smo unutra nasli, a kojima tu nije mjesto.
Ranije su na par mjesta pod vodom bile rupe kroz koje je voda otjecala, pa se to naravno moralo stalno nadoknadjivati novom vodom....dobro je bilo to sto je na taj nacin u bazencicu stalno bilo nove ciste vode. A onda smo mi zatvorili rupe, jer naravno, sto bi nama sad tu otjecala voda....i sad je problem taj da voda vise ne otjece nego stalno stoji ista voda. Radi toga nam je voda mutnija nego sto bi trebala biti, a i alge se brze nakupljaju.
Zato smo sad dosli na ideju da tu ugradimo pumpu pomocu koje bi voda cirkulirala i prociscavala se.

Da li mi mozete reci na koji nacin odrzavate Vas vodeni vrt? Kako postizete da je voda cista i bistra? Da li bi prisustvo riba u vodi poboljsalo ili pogorsalo stanje vode?
I da, kad smo kod riba...ranije su tu bile i ribe i koliko sam ja cula bilo ih je prilicno puno. Ali kad je dosla zima, voda se smrzla i ribe su uginule. Da li imate savjet sta uraditi zimi sa ribicama? Ne svidja mi se ideja da svake godine kupujemo nove ribice i da ih onda u zimu uginule vadim van...radije ih onda necemo imati.

Eto, ja izgleda imam dosta pitanja, a s vremenom ce ih sigurno biti jos.

A sto se Vaseg vodenog vrta tice, pod hitno u nabavku fotica jer sad svi cekamo da vidimo tu ljepotu.
smiley_69smiley_83
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2007 u 20:55
ima tekucina i tablete koje sprijecavaju nastanak algi. Ja ih doduse ne koristim, nego s vremena na vrijem promjenim vodu. a skuzio sam da mi ove godine odkako sam nabavio lopoce stvara previse algi i neke sluzi tako da ih najvjerovatnije selim van jer mi u samo tjedan dana jako voda pozeleni i bude puna algi.
 
alge se uglavnom stvaraju kada je voda topla( sto je sada nemoguce da nije) i kada u njoj poraste ph vrijednost. tako da treba paziti da nedođe zemlje u vodu ili ostaci od biljaka,cvijet ili lisce ili mozda pak trava ptilikom kosnje. jer truljenje istih povecavati ce ph vrijednos i pospjesiti nastanak algi.
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2007 u 13:10
Hvala Vam na odgovoru. Malo sam trazila i po internetu, moze se naci dosta toga o vodenim vrtovima, pa i tamo pise ovako kako ste Vi naveli. Po svemu tome bi bilo bolje da su one rupe kroz koje je voda otjecala ostale i dalje tu jer bi nadolivanje svjeze vode ujedno i snizavalo njezinu temperaturu.
Te tekucine i tablete...ne sumnjam da je to dobro ali za ovoliku kolicinu vode, koliko toga bi nam trebalo?


Ovo sam nasla na
http://www.vodeni-vrtovi.info/index.htm

Preventiva

Postoji nekoliko preventivnih mjera protiv razvoja algi:

hranite ribe samo onoliko koliko mogu odmah pojesti,
iz vode vadite uvele listove vodenih biljaka i upalo lišće,
kao podlogu za vodeno bilje ne koristite crnu,vrtnu zemlju ili stajsko gnojivo,
prilagodite broj riba prema količini vode u ribnjaku,
posadite dovoljan broj vodenog bilja (brzorastučeg: "vodena kuga", "tvrdi rogolist"),
ako je moguće, djelomična promjena vode (1/3),
osigurajte da ribnjak nije cijeli dan izložen suncu,
koristite specijalna sredstva za suzbijanje rasta algi,
prozračivanje vode,
odstranjujte odumrle alge iz vode,
stavljanje treseta u podlogu za biljke.


Na žalost, razvoj algi nikada nećete potpuno sprijećiti, ali ovim mjerama budete rast usporili i sveli ga na razumnu mjeru!!!

Specijalna sredstva za reguliranje kvalitete vode možete nabaviti u trgovinama za kućne ljubimce.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 11:09
Sad bi ja trebala pomoć.OpetEmbarrassed.
Razmišljam da napravim(po mogućnosti sama) neku baru malu.E sad,niti znam šta mi treba a ni ideja nekih baš nemam.Sad ću ubaciti sliku mjesta di bi ja to stavila.Meni se čini da bi to bilo zgodno ako bi ovaj šaš(di je suncokret) bio uz baru,a i ona vrbica žalosna da bude u blizini(naravno ne preblizu jer se nadam da bu i narasla).Ove male ruže bi ionako presaditi morala pa bi tu stavila tu baru.I ovaj zeleni grmić desno bi išo van.
E sad vi navalite sa idejama i savjetimaTongue
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 11:10
ups,slika.Evo je


Ažurirao shasha - 22 Srpanj 2007 u 11:10
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 11:12
Ja sam gore malo napamet pisala.Sad se vrba ne vidi,al je ima(časna riječ) iza suncokretaLOL
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2007 u 12:34
sve zavisi koliko veliko jezero zelis.
mislim da bi bilo dobro da ga napravis malo dalje od staze i suncokreta, tu di je ova "siva" kocka. ali da je možda malo lbiže ogradi.a ujedno i zemljui koju iskopas možeš napraviti malo uzvišenje do ograde i na njemu posaditi drugo cvijece i bilje koje ce sakriti ogradu. a ujedno ce privlaćiti pogled sa svih strana jer ce biti uzvisenje na ravnatom "travnjaku".
 
a kad privuce pogled odma ce se bolje uociti i jezero.
 
Ali najbolje ti je da si prvo sam shemiras sliku u glavi kako bi ti to najbolje izgledalo u vrtu, nakon toga malo razmjeriš vrt i staviš to na papir, pa po motiku i kramp i udri po poslu!!  i najvažnije da pravis po svome jer to se ipak treba tebi sviđati .
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2007 u 14:25
Ivonasmiley_69,ovo mi se sviđa da zemlju uz ogradu stavim i posadim tamo cvijeće.Ma bude to po mome na kraju,no savjeti ,neke ideje bi mi dobro došle.Trenutno nemam nikakvih.E da,ne mislim ja to nešto veliko raditi,onako srednja,mala barica,samo da nešto brčka.
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2007 u 09:21
Shasha,
kad već pitaš, jest da nemam vodeni vrt,
no, vidjevši nekoliko njih kod prijatelja,
čini mi se da je zgodno mjesto ako vodeni vrt postaviš uz stazu koja vodi u ulaz kuće,
tako da svaki dan i prolaz ti bude pored vrta, i ne žuri, prvo sve dobro razradi,isplaniraj,prvojeri ponude u centrima, razna pomagala i sl.
prava se čuda na malom prostoru mogu napraviti,
za to sem ljubavi i mašte ipak treba i znanja i vremena a s novcem srećom nemaš problema, pa eto izazova za sljedeće proljeće,
na vrijeme si ''krenula'';
sretno
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2007 u 21:32
Anqi,zato bi ga i tu stavila,di sam rekla,jer bi mi bio do terase,a tu ljeti najviše vremena provodimo i bilo bi lijepo uz žubor vode biti.
Vidiš da sam rano krenula,al pomoći i nema nekeConfused.
Pa ne pitam vas da velite svoja iskustva,nego kako bi vi to napravili.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2007 u 23:00
Ja mislim da je bezveze ako ga samo iskopas na sredini,samo po sebi ce biti lijepo ali nece se uklapati,tj.imat ces puno zasebnih elemenata a neces dobiti cjelinu.Ja bi prvo uz ogradu posadila zivicu ili ak je moguce stavila suhozid.Definitivno bi ukomponirala stazicu (drvenu uz zivicu ili kamenu uz suhozid) i onda ukomponirala jezerce uz brdasce koje bi ti ostalo od zemlje koju iskopas.Uglavnom dosta je to tesko reci po slici jer svaki prostor prica svoju pricu.Uglavnom nadam se da sam ti bar malo pomogla.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2007 u 23:10
Mislila sam ja to ovako nekako.Zemlju bi navozila do ograde i onda bi kupila(u baumaxu sam vidjela) neke kamene ploče onako neravnog oblika,ko da su strgane.Te ploče bi postavila na tu zemlju prema jezercu tako da bi to bio ko neki potočić sa kaskadama.Jezerce nebi bilo pravilnog oblika(kak bi iskopala tako bi bilo)a okolo bi isto staze od tih ploča napravila.Naravno da bi do ograde bilo neko bilje visoko a okolo malo niže.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2007 u 23:26
smiley_42
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2007 u 11:20
Confusedneke ideje imam,ali...još mi tu nešto fali.Ne znam kako bi se to uklopilo u ostali dio tog vrtaErmm
Zato mi treba vaše mišljenje,i slike da ukradem koju idejuWink
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2007 u 13:22

Odmah da kažem da ovo nije slikano kod mene, već kod moje sestre u Somboru. Inače ona je sve ovo sama osmislila i napravila.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2007 u 21:59
ajme Voki kak ti misliš da sad ja vidim tosmiley_166ispale mi očismiley_60
Ovak izgleda jako lijepo,ko zna kak bi tek lijep bil da ga vidimsmiley_147
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2007 u 07:19
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2007 u 08:26
Hvala Voki.Baš mi je tako nešto trebalo,da vidim kako bi izgledalo bez neke pozadine,samo ovako "ravno"Clap.(To u slučaju da ne uspijem sa kaskadama)
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2007 u 11:25
Voki prekrasan ti je sekin vodeni vrt
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2007 u 18:26
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.