Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Evo da i ja počnem pisati što sam radila
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Evo da i ja počnem pisati što sam radila

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
Korisnik
Poruka
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 06:43
Ovaj vikend se i nisam baš naradila po vrtu. Odradila sam samo obaveznu njegu cvijeća i povrća (zalijevanje, čupkanje trave i sl...) Iskoristila sam lijepo vrijeme za bicikliranje i druženje s prijateljima. Treba i to njegovatiEmbarrassed
Sva sreća ovaj tjedan radim ujutro pa imam cijelo popodne za radove.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 17:30
E pa lijepo imaš pravo, prijateljstva su neprocjenjiva i treba ih njegovati, a ovaj tjedan ćeš ti već nama sve lijepo ispričati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 06:38
Opet sam sadilaLOL
 
U ponedjeljak sam se sjetila da nisam obavila jednu važnu sadnju koju sam planirala ove godine - lubenice. Valjda nije kasno, a ako i je nije važno, glavno da sam nekaj zapiknula ovaj tjedan. LOLLOL 
 
Jučer jela rotkvice iz svog vrta, malo su bile ljutkaste, ali su i sočne tako da su taman. Dragi nije vjerovao da su naše jer su bile normalne veličine (lani su bile skroz sitne), digao se od stola i išao uvjeriti u vrt LOL 
 
Pavitina mi prekrasno procvjetala, sve uslikavam pa ću za vikend zapaliti kod sestre i pokušati to sve prenijeti na komp da vidite. 
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 07:49
Ines, čak i kad im okus nije baš poseban ono što smo sami uzgojili najbolje prija, zar ne?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 23:51
Nisi zakasnila za lubenice. I ja sam svoje sijala tek prošli tjedan.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 06:21
Jučer s curkama s posla otišla u kino i to na matineju u 17h i u cijeloj dvorani bile samo nas 4. Bilo nam baš fora, zezale smo se da smo si zakupile dvoranu da možemo u miru pogledati film bez tuđih upadica LOLLOL
 
Što se tiče ozbiljnih tema dvorište mi napali poljski miševi. Travnjak mi pun rupa. žao mi ih je tamaniti jer su mi simpa kad onak bezbrižno stanu i grickaju travke, ali jedan se naselio kraj aronije i s njim ratujem. Ja zatrpam rupu i nasipam zemlje i drugi dan opet točno kraj nje rupa. Ne vidim za sad da ima neke štete na aroniji jer ona uredno baca listove, ali ne znam do kad ću tako ratovati s tom malom beštijom. Confused
 
Neki savjeti?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:02
Žao mi je zbog aronije, ali nemam savjet za borbe s beštijama. Mi u vikendici stavljamo onu pšenicu u garažu i kupaonicu, ali nije strašno jer ih nema baš puno, veću su problem voluharice i krtice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 19:05

Ovaj vikend sam uglavnom šetuckala po vrtu sa neo-pitroidom i posipavala po ružama koje su napale uši. Onda sam skužila da ih ima i na šljivi i na visećem prkosu, napale su i krušku i krenula u napad. Na kraju mi je pola dvorišta bilo bijelo. Sad pratim razvoj situacije. Nema ih puno, ali su dobro raspoređene. Svuda po malo. Confused Povrtanjak, srećom, još ne diraju.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 19:42
Znači,zabjelila si dvorište,pitroidomLOL
Ja sam prošle godine uši tamanila dječjim puderom.Ne samo da sam zabjelila sve nego je i lijepo mirišalosmile156Ali sam ih utamanila,mislim uši.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 20:08
Stvarno djeluje s dječijim puderom ili se šališ? Embarrassed
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 22:34
Stvarno.To je tu netko na forumu reko(negdje tamo kod savjeta) i ja probala.Tamo gdje je baš puno ušiju bilo,prašila sam 2 puta,no tamo gdje ih je manje,jednom je bilo dosta.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 17:45
O pa onda ću prašiti dječijim puderom, barem se neću otrovati. Ovaj pitroid me cijelu zapraši pa se nekak i ja osjećam otrovano Confused
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 20:49
Ovih dana muku mučim s ptičicama u dvorištu. Naselila mi se mala kolonija vrabaca pod krov i napravili hrpu malih gnijezda. Bilo mi simpatično gledati ih kako skupljaju travke, čak sam im u dvorištu napravila i mala pojilišta da se osvježe od silne gradnje, ali sada su se izlegli mladi i svako malo neki ispadne iz gnijezda.Cry Moram priznati da me srce zaboli svaki put kad naiđem na kojeg mladca. Odlučila sam na jesen staviti mrežicu između grede i crijepa kako bi spriječila gniježđenje sljedeće godine. Radije ću sklepati par kućica za ptice da se gnijezde tamo. U svakom slučaju u dvorištu imam prirodu u njenom najljepšem (cvjetanje cvijeća, pjev ptica...) i najokrutnijem izdanju (mladci koji ispadaju iz gnijezda).
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 21:41
Joj, sad si me podsjetila na moj neuspjeli pokušaj da othranim mladunca ispalog iz gnijezda na drvetu....čekao je da ga uzmem u ruke i onda je tek uginuo....Cry Priroda zna biti okrutna.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 10:10
Ja sam ispod gnjezda u vikendici našla ovu ljuskicu
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 21:10
Nadam se da je dobar scenarij i da se mladac uspješno iskobeljao iz toga i bacio je u nedostatku mjesta u gnijezda, a ne neki crni, tužniShocked
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 21:56
Na livadi iza kuće koju nitko ne kosi, a daleko je do ceste sam snimila bazgu. Imam je namjeru nabrati za čaj, ali ne znam kako ju sušiti, na suncu ili u nekoj suhoj, tamnijoj prostoriji? I ima li tko kakav recept za sok od bazge. Svi savjeti i ideje su dobrodošle.Embarrassed
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:08
Mislim da sam u receptima vidjela recept za sok od bazge, ali od bobica, to sam probala piti - ne raditi - i odličan je. Cvijet mi ne paše nikako-  odbija me miris, bez obzira na ljekovitost.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 19:45
Ma ni ja ne volim bazgu, ni kao sok ni kao čaj, ali moj dragi je obožava pa kao dijete skakuće oko mene da mu napravim sok. smile188
Inače jučer sam pojela prvu trešnju iz vrta. Nije još zrela do kraja, tek su se počele rumeniti, ali nisam mogla odoljeti da barem jednu čopim. Još tjedan dana i njammmmmsmile50
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 20:06
Ajme Ines, trešnja je poslije smokve moje obožavano voće. Moram otrčati do Bakarca, tamo imam na imanju mojih pok. roditelja trešanja, iako mislim da još nisu zrele, otići ću vidjeti kakva je situacija.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.