Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljkama protiv komaraca..
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljkama protiv komaraca..

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Snaša View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Snaša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Biljkama protiv komaraca..
    Objavljeno: 20 Travanj 2007 u 08:35
Nisam znala gdje strpati ovaj topic..pa se odmah ispričavam ako je na krivom mjestu.

Budući da živim u našoj preljepoj nam slavoniji..i kako znate borim se protiv letećih napasti..komaraca ...kao i ostali moji sugrađani.
Na periferiji sam grada i rijetko nam dolazi pomoć u vidu zaprašivanja..a i sama sam više eko-tip i mislim da se najbolja riješenja mogu pronaći u plodovima nam naše drage majke prirode.

Znam da se šuška kako pojedine biljke tjeraju komarce (i ne samo komarce) npr. tamjan...koliko je to efikasno?
Čula sam da i eukaliptus slično djeluje..
Da li bi se moglo isplanirati i oko terase posaditi biljaka koje bi bile efikasne?
Ima li tko takvih saznanja...iskustava?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2007 u 21:27
Snaša, ja tamjan sadim već nekih 5-6 godina redovno na balkon, sviđa mi se njegov miris no da li je doista djelotvoran protiv komaraca, doista ne znam. Ermm
Živim na 9. katu u Primorju gdje baš i nema mnogo tih dosadnih zujalica tako da ne mogu 100% biti sigurna da li je djelotvoran. Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2007 u 21:26
Ne znam koliko je to sve efikasno,no malo sam pregledala i nešto našla.
Vele da lavanda tjera komarce:Vezicu lavandinih cvjetova držati  u blizini svijeće,od topline će se širiti jači miris lavande koji tjera komarce.Probaj tako neke biljke staviti na terasu,ili u blizinu zasaditi,možda i pomogne.Ne znam točan naziv,no kod nas se zove Mirisna pelargonija,(ima one šarene čupave listove koji mirišu)navodno i ona tjera komarce.
Ne znam iz iskustva jel to efikasno,kod nas ih toliko nema,no barem znaš šta zasaditi na terasu a ujedno i lijepo mirišeWink.
Iz iskustva znam čime spriječiti svrbež nakon uboda.Matičnjak,metvica,kadulja,timijan,čuvarkuća...
Ja ih imam svako malo posađeno jer kad navale komarci samo listom neke od tih biljaka protrljam mjesto uboda.
Eto nadam se da sam ti barem malo pomoglaTongue
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.