Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Razmjena i nabavka materijala
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Razmjena salveta i nabavka materijala
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Razmjena salveta i nabavka materijala

 Odgovori Odgovori Stranica  123 89>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Razmjena salveta i nabavka materijala
    Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 19:33
ovo na slikama nisu moji uradci -preuzeto je sa donjeg linka Wink


Zabavite
se oslikavanjem salvetnom tehnikom drvenog namještaja, stakla ili plastike. Sve što vam treba su salvete s motivima, ljepilo, kist, akrilna boja, kantica, drvena kutijica ili neki drugi komad koji želite oslikati. Decoupage je zanimljiv zbog toga što motiv sa salvete, kad se preslika, izgleda kao rukom nacrtan. Sličice možete ukrasiti zlatnom, srebrnom ili brončanom kontur-pastom kojom iscrtate rubove oko motiva. Za samo pola sata možete ukrasiti staru policu koju ste možda mislili baciti, kanticu za koju ste mislili da vam ne treba i slično. Zavucite se na tavan i izvadite stare stvari, uzmite pribor u ruke i stvorite nove detalje za dom.

Salvetama ukrasite kantice
1. Limenu kanticu prije oslikavanja salvetom poprskajte bijelim akrilom u spreju. Pričekajte 15-20 minuta da se kantica osuši.
2. Odaberite salvete vaših omiljenih motiva i odvojite oslikani sloj. Prstima iščupkajte motiv koji želite preslikati, primjerice, jagodu, bocu, cvijeće, leptire.
3. Ljepilom za salvetnu tehniku, koje možete kupiti u specijaliziranim trgovinama, premažite dijelove kantice koje želite oslikati. Običnim plosnatim kistom (za tempere) utiskujte motiv na kanticu. Suši se 30 minuta.



Obnovite stari namještaj
1. Staru policu, kovčeg ili neki drugi stari komad namještaja prvo dobro pobrusite i obojite akrilnom bojom za drvo.
2. Namještaj bojite običnom kuhinjskom spužvicom koja mora biti suha. Bojite tako da boju stavite izravno na spužvicu i laganim potezima utrljavajte u drvo. Kist ostavlja tragove i dlačice, zato je spužvica bolja.
3. Potom primjenjujete tehniku salvetama kao i za kantice. Ako se odlučite za tamno drvo, dijelove koje mislite oslikavati salvetama posprejajte svijetlim akrilnim sprejom jer se decoupage ne vidi na tamnoj podlozi. Na kraju prelakirajte bezbojnim akrilnim lakom. Ostavite dva dana da se osuši.



Što možete oslikavati
Staklene posude, drvo, plastika i keramika su materijali koje možete oslikati salvetnom tehnikom. Kod drva je važno da ga dobro izbrusite brusnim papirom, a staklo i plastiku treba dobro oprati i osušiti prije oslikavanja. Decoupage se neće oslikati na namještaju visokog sjaja


http://damp.nsk.hr/arhiva/vol1/880/14076/www.24sata.hr/articles/view/47934/index.html
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 19:37
ovo je vrlo jednostavna tehnika kojoj samo sa malo strpljenja možete napraviti predivne ukrase

na kartonu, drvetu i plastici ne morati ni raditi originalnim lakom - dobri su rezultati i sa običnim lakom za drvo
ukoliko želite raditi na platnu ili staklu - ipak je potrebno nabaviti lak za decoupage

a podlogu možete obojati bilo kojom bojom - čak i temperama jer lak koji dolazi na to dati će dovoljnu zaštitu
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 19:41



ovo su salvete kojih imam više komada
ako nekoga zanima razmjena neka se javi
podsjetimo se djetinjstva :)

a i ako neko ima neku salvetu viška - radi ću je primiti Embarrassed
Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 19:57
da li se salveta odmah skida,ili  se ostavi dva dana zaljepljena pa se onda skida?
začin mora teći
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:03
ne razumijem bubice .... šta si htjela reči ?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:23
smile213Iris,može zamjena salveta. Imam ih hrpetinu jer u mojoj okolici(široj) nitko to ne radi pa svaku salvetu moram kupiti(tj,paket cijeli)
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:28
eto imaš gore slikicu pa biraj :)
i pošalji mi adresu na pp

a ti kad budeš imala vremena isto neke uslikaj :)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:28
Neki dan sam Proljeću objašnjavala salvetnu tehniku,pa da i Bubici probam.
Ovako,sa salvete se izreže dio koji će se ljepiti(vidiš gore po slici),odvoji se samo prvi sloj salvete i to se ljepi na  određenu stvar(kanticu,ko kod Iris).I to je to
E Iris ja bi bubamarice,poslikam salvete da vidiš koje imam(ljubičice i flaše imam)
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:34
može bubamarice...zapisano :)
Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:35

želite reći da se salveta zalijepi i ne skida se. (ja sam mislila  da to funkcionira kao preslika.)

začin mora teći
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:37
Da Bubice,zaljepi se i ne skida se
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:39
Evo nekih moji salveta pa birajte
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:44


ovu sam zaboravila slikati :)
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:47
shasha ja bi ptičicu i leptiriće  Embarrassed 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:56
E piši me i za tu koju si zaboravila staviti.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 21:00
zapisano :)

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 21:02
i kod meneWink
E sad konačno da pohvalim tvoje kantice jer su predivnesmile94smile141
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 21:09
Predivne su. Te limene su mi malo skupe no jesi probala sa kanticama od milerama ili kiselog vrhnja od 1l? ja njih uredim.Jučer sam bijelu boju kupila(i zaboravila žutu,a mislila sam),kantice spremne i to ok ispadne(ajme di su mi slike??)
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 21:11
skupila sam nekoliko kutija od instant kave.....al nikako da se uhvatim posla
al kad me uhvati ludilo....onda ću u jednom danu napraviti 10 komada :)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 21:13
Dragasmile143smotana sam,pa sam zaboravila pitati.Jel imaš viška ovu salvetu sa voćem(kako je na kantici)????
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 89>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.