Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Posude za cvijeće - razni načini izrade
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Posude za cvijeće - razni načini izrade

 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Posude za cvijeće - razni načini izrade
    Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:58
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 21:24
i ove sa vuletove slike su mi smile211



al kako da izdubim deblo ??????
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 21:27
Iris nešto slično sam i ja pokušala raditi od ostataka keramičkih pločica, slikati ću kad bude gotovo, ali ove kamene su fantazija.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 22:12
Prošlo smo ljeto netjak i ja inspirirani Istarskim kažunčićem slagali kamenčiće za male pitarčiće, nismo vidjeli ove ideje, jednostavno smo se igrali a susjed je imao morta (nešto je zidao). Mali je nemirko i stalno nešto mora raditi. Jasno vam je da bi započinjali zajedno a onda sam ja sama završavala. Igrali smo se i s jednom kutijom od sladoleda, na nju smo nalijepili eho ljepilom kamenčiće i školjkice. To je dočekalo njegovu mamu koja je skoro suzama razlijepila posudu. Prije nekoliko godina smo isto tako jednu njegovu vodenim bojama napravljenu sličicu zalijepili na karton, paspartu (jasno da je karton bio veći od slike) smo premazali običnim karbon ljepilom i posuli  suhim pjeskom i onda lijepili opet školjkice, pužiće i kamenčiće. Moj je netjak posebno bio oduševljen malim kremen kamenčićima (to su njemu ili dragulji, svjetlucaju na suncu). Znam da ne sumnjate da ta slika ima posebno mjesto u njihovoj dnevnoj sobi.
Jedva čekam ljeto, nadam se samo da nije previše odrastao od lani, ima 9 godina. Neumorno godinama kući dovlači  interesantne kamančiće, kamenje, kamenčuge. Fasciniraju ga oblici, boje, reljefnost, ma opsjednut je kamenjem.  Samo si zamislite što ćemo sve raditi ovo ljeto - ovako puna ideja a i znanja pokupljenih na Fourmu.
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 08:29
Predprošle godine na bundeku na floraartu je bila izložba sličnih pitara ali nije tako komplicirano bilo napravljeno ali je bilo prekrasno, napravljeno je bilo od benkovačkog kamena ali večih komada napravljeno dno od jednog velikog i onda ljepljeno okomitim srednji komadima u neobičnim oblicima, mogu vam reći da ne izgleda da je komplicirano da sami napravite, malo kamena i ljepila za vanjske pločice!!!
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 23:43
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Prošlo smo ljeto netjak i ja inspirirani Istarskim kažunčićem slagali kamenčiće za male pitarčiće, nismo vidjeli ove ideje, jednostavno smo se igrali a susjed je imao morta (nešto je zidao). Mali je nemirko i stalno nešto mora raditi. Jasno vam je da bi započinjali zajedno a onda sam ja sama završavala. Igrali smo se i s jednom kutijom od sladoleda, na nju smo nalijepili eho ljepilom kamenčiće i školjkice. To je dočekalo njegovu mamu koja je skoro suzama razlijepila posudu. Prije nekoliko godina smo isto tako jednu njegovu vodenim bojama napravljenu sličicu zalijepili na karton, paspartu (jasno da je karton bio veći od slike) smo premazali običnim karbon ljepilom i posuli  suhim pjeskom i onda lijepili opet školjkice, pužiće i kamenčiće. Moj je netjak posebno bio oduševljen malim kremen kamenčićima (to su njemu ili dragulji, svjetlucaju na suncu). Znam da ne sumnjate da ta slika ima posebno mjesto u njihovoj dnevnoj sobi.
Jedva čekam ljeto, nadam se samo da nije previše odrastao od lani, ima 9 godina. Neumorno godinama kući dovlači  interesantne kamančiće, kamenje, kamenčuge. Fasciniraju ga oblici, boje, reljefnost, ma opsjednut je kamenjem.  Samo si zamislite što ćemo sve raditi ovo ljeto - ovako puna ideja a i znanja pokupljenih na Fourmu.
 
Ja pak imam unuku takvu, stalno nesto crta, skarama reze i ljepi, pa ako ki zna za kakovu knjigu koja bi jos vise produbila njihove ideje, a i meni olaksala rad sa njom, as ja bas nisam tako manualnaSmile
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 12:40
Malo sam zbunjena time što nije objavljeno na ovu temu ništa od proljeća. Bojim se da moje pitanje ide u prazno.
Željela bih napraviti tegle - žardinjere za cvijeće od  breze. Gdje bih mogla nabaviti stablo (deblo) breze, cca 3 m, debljine 15 cm?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 12:55
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 12:57
Jeste li vidjeli kamene posude Decore Buzet? Prekrasne su, pogledajte i ostale na njihovim stranicama
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 13:00
Rijeka, za tvoju unuku preporučam ti časopis Unikat, tamo ima vakakvih kreativnih ideja. Ne znam da li ga ima po kioscima, ali se možeš pretplatiti pa stiže poštom, a ima i za kupiti starih brojeva.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 13:10
Rijeka, sad sam tek vidjela kada je postavljeno tvoje pitanje vezano za kreativnu unučicu, ali ako se još niste snašle..... 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 14:14
Nisam do sada vidjela ovu temu, ali mislim da je jako dobra. Imam puno slika s interesantnim posudama za cvijeće (pitari, žardinjere, tegle... od prirodnih materijala kamen, željezo, trekaota, drvo...)
Evo nekoliko slika za početak











život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 14:16
Staro kameno kolo za mlin (umjesto one duple s prethodnog posta)


život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 17:05
Lantana posude su predivne, a i tema je baš zgodna, to se naša Iris sjetila, a mi smo zanemarile.
Kupovne tegle (ima ih prekrasnih) su jako skupei zato je uvijek nešto improviziram, baš sam danas gledala svoje tegle od terakote, koje su inače po 9 kn, samo ih treba malo ukrasiti, kamenčić, školjkica, - staviti ću sliku kad ih dovršim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 17:32
... od terakote za 9 kn?!! gdje??? idem odmah!! :)))...ja ih volim vulgaris:)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 18:54
Pa u našem vrtnom centru na Viškovu, obična vaza visine cca 2o cm - promjera cca 15 cm, i ako se malo potrudiš ispadne baš neka posebna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 21:58
Lantana,kameno kolo je prelijepa ideja ..
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 17:47
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Pa u našem vrtnom centru na Viškovu, obična vaza visine cca 2o cm - promjera cca 15 cm, i ako se malo potrudiš ispadne baš neka posebna.



...na viškovu od terakote po 9 kn... moram priznai da ih nisam vidjela.... ali hvala na infu...morat ću ponovo malo bolje baciti pogled.. :)))


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 19:07
Griva neke slike iz Viškova stavila sam u temu dnevnik radova pod Plantlover dnevnik na drugoj stranici, a u njegovom dnevniku su na 11, to jest na posljednjoj stranici - imaš i cijene. Ne mogu stavit link, nešto me zeza.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 19:30
Evo i mojih prvih mačića.
Ideja moja (sa net-a, of course ) a rad MM:



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.