Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Posude za cvijeće - razni načini izrade
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Posude za cvijeće - razni načini izrade

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 19:37
Super ti izgledaju prvi mačići!!! Mene kopka kako da sami napravimo onu "loptu" iz decore.
Već sam radila kod MKM od bijelog cementa i pijeska. Kalup su mi bili stari pitari.
Idem naći slike.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 19:43
Fermina tm je pravi majstor, vaz su predivne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 20:14

Jedva sam našla! Ovo je samo dio slike pa se ne vidi baš kako treba, ali mi je sama izrada vaze vrlo jednostavna. Danas cijeli dan razmišljam kako napraviti kalup - kuglu.

 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 21:02
....ljudi moji pa ovo je .....tema i po....smile126
 
...već  duže  razmišljam kako napraviti lijepe , a velike pitare za taracu....imam nekoliko sadnica koje čekaju,  a kupovne terakote, velike su po 200-300  kn....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 21:04
...hoya.... je  li to bijeli cimenat?
 
....napiši malo, please!!!smile143
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 21:25
To ti je bili cimenat i bila škalja (čitaj pijesakWink).
 
Za kalup smo uzeli onu vazu (mislim da je malo tko od nas nema) koja ima stalak i gore je promera cca 50 cm. Ovdje se vidi još jedna koju smo napravile.
 
 
Skinule smo gornji dio te vaze i unutrašnjost smo dobro namazale uljem. Na dno smo okomito stavile čvrsto smotani karton (stegnut izolir trakom) za odvod vode.
Sve po dnu i u krug motale smo tanku žicu.
 
Napravile smo mekanu maltu i najprije pokrile dno. Pri tom smo pazile da žica ostane unutar malte (da ne viri iz betona). I naravno da karton koji smo stavile za rupicu za vodu bude na mjestu.
 
Cijela je ta vaza namjenjena za krizanteme pa smo u sredinu stavili jedan veći pitar i oko njega nalili maltu. U pitar smo stavili do pola pijeska da ga friška malta ne izbacije van.
 
Treba se sušiti barem 3-4 dana i za to vrijeme ga uopće ne micati, ali pitar u njemu treba stalno lagano i pažljivo vrtiti da se ne uhvati. Naročito nakon prvih sati kad malta počne stezati.  
 
Nama to stoji na mjestu gdje nas nema, a trebalo bi biti uredno. Ovako vaze ne prevrće vjetar, a mama sama mijenja pitare sa rascvjetanim biljkama.
 
Manči oprosti - ali nisam mogla kraće  Embarrassed 
 
 
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 21:40
Što stavite u sredinu..da ostane šupljina..neku manju vazu???
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 21:48
Dok sam ja mijenjala slike i dodavala tekst ti si postavila pitanje. Pogledaj gore . jesam li dobro oglasnila?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 22:04
Evo još jedne ideje, stare pitare obući s malim kamenima, koji se mogu ljepiti cementom ili ljepilom za pločice.



život je more
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 22:19
...hoya....baš si to super objasnila...puno hvala...Thumbs%20Up
....mislila sam direktno staviti zemlju u pitar od bijelog  cimenta.....može li to???
 
 
...lantana...planiram i tako nešto napravit, jer uvijek ko manijak skupljam kamenje....da li ljepilo hvata za plastični pitar??
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 08:13

Može i zemlja direktno u pitar ako ti ostane otvor za vodu.

Ovo što je lantana pokazala pokušat ću staviti na onaj kolut od betonskih cijevi. Imam jedan komad, a ako dobro ispadne bit će mi ideja za dalje. Moram i sliku od toga negdje naći.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 10:00
Manči mislim da bi išlo i na plastiku, ali i na željezo i bolje je stavljati male kamenčiće ima više posla ali je ljepše.
Hoya to na betonski kolut je isto dobra ideja, možeš ga namazati nekim ljepilom i onda samo uvaljat u sitan šljunak, kasnije otreseš višak i popuniš eventualne praznine.
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 10:17
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Hoya to na betonski kolut je isto dobra ideja, možeš ga namazati nekim ljepilom i onda samo uvaljat u sitan šljunak, kasnije otreseš višak i popuniš eventualne praznine.
 
Sad sam ga našla u kutu vrta, ružan i blatan, ali čitav. Jedva čekam da ga "obučem"
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 10:30
Hoya predivno izgleda, meni je jedini problem što su takve vaze jako teške, pa ih ne mogu sama micati, a nekada je to potrebno. No dobro to bi već nekako smislili.
Za fiksna rješenja je predivno.
Kod kćeri na balkanu smo jednu dugačku betonsku vazu obložili s kamenjem s Riječine, koje smo zaljepili ljepilom za pločice i to nekin fleksibilnim za vanjske radove.
Kamenje s Riječine je sivo, ali je plosnatije nego ono s mora, pa se lakše zakelji.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 13:49
...treba malo njuškati oko gradilišta...možda imaju viška kakvih betonskih "dragulja" za naše vrtove....LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 13:57
Evo ovo je velika vaza moje kćeri koju smo same obložile kamenjem, kao da lijepiš pločice, ljepilom, a da ne govorim da svi imamo nekih ostataka pločica koje se mogu upotrijebiti za nekakav mozaik na vazi napravljenoj od siporeksa, to je ujedno i jeftinija verzija, jer imate blok siporeksa debljine 5 cm već po 7,00 kn, može se piliti i oblikovati kako god hoćete, samo vam treba malo dobre volje i strpljenja.


RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 13:59
Izvinite balkon moje kćeri je malo neuredan, nema je doma, a ne pada mi na pamet da joj ga očistim - samo sam vam slikala vazu za idejusmile156
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 14:08

Vaza je super. Ja sam mislila oblagati sa šiljatim i rupičastim kamenjem, ali bi to zaista bilo preteško. A danas sam prala to kamenje od mahovine i definitivno odustajem od njih jer su bili ne zeleni nego crni.

Ako su ovi sa Rječine plosnati više mi odgovara, a koliko vidim ostali su bijeli!
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 14:14
Pa vaza je napravljena pred 4 godine, to je ustvari dio terase 2,30 x 60 ograđen siporeksom i onda uređen s kamenjem. Mahovina se ne lovi, ali tu i tamo otpadne koji kamen, kojeg nismo valjda dobro zaljepile, ali to nije problem.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 15:04
Triša, Thumbs%20Up sve sam snimila!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.