Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kamelija - Camellia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kamelija - Camellia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 35>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 21:03
Originalno poslano od člana lela.h lela.h napisao:

Ajmmme! Kud sam i pogledala u ovu temu!!! Uvijek sam im se.divila u trgovinama,,, ali ih se nisam usudila kupiti, neznam nista o njima pa da ih nebi oplakala ali kada vidim kakve su kod vas prekrasne, smjesta bi otisla bar po jednu!!!!!
....šta čekaš?LOLLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 21:04
Evo mojih na okupuThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 21:11
Wooow Bebolinaaaa kolike su!!!!!! Jesu li kod tebe cijelu godinu vani ili ih moras spremati?
A sad mi stvarno gori pod petama
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 21:19
Moje spremam u zaklon samo kad najavljuju snijeg, ostalo vrijeme su vani na vjetrometini i dobro im je. Ljeti su na jutarnjem suncu, dok su zimi premještene u zaklon od bure gdje love svaku zraku sunca.
Dok sam ih zimi sklanjala, baš im nije pasalo, često su odbacivale pupove, dok su sada dame za +5!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 22:13
Jagoda, tvoja roza je prekrasna, a Bebolinine kad se rascvatu imat cemo sta gledati.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 13:27
Dali su one prije podaje tretinane hormonom za usporavanje rasta?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 14:14
Originalno poslano od člana lela.h lela.h napisao:

Dali su one prije podaje tretinane hormonom za usporavanje rasta?
Nisam s njima imala tih problema, samo su nastavile rasti
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 14:39
Super!!! Briga manje
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 00:16
Bebolina lijepa kolekcija. Jedva čekam da ih vidim u živo...Ja sam ove godine ove što su u vazama maknula na južni balkon, da ih sačuvam od bure koja mi ih uvijek prevrće i baca..One koje su u vrtu nema brige, one su ok iako i njih očerupa bura. Sad kad su na južnom balkonu imaju možda i previše sunca, ali srećom nije jako kao po ljeti pa svako toliko pošpricam listove...
sutra je novi dan
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 00:24
Posebno mi je drago što ćeš ih za nekoliko dana vidjeti u živo, tada ćeš mi dati savjet ako da grmiće nakon cvatnje formiramSmile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 00:50
Evo malo novijih slika, ovaj puta bez magle..
Ovo mi je jedna od najstarijih i najvećih kamelija i uvijek se dobro drži. Ima dosta cvijetova i gušt ju je gledati jer cvjetovi su baš raskošni...Ove godine dosta ranije cvijeta nego inače, dok neke druge kasne...









Ova bijela je nova mlada i ima nekoliko cvijetova. Jako je nježna i moram je više paziti mego one ostale jer bijele su puno osjetljivije od ostalih...Lani mi je bura uništila jednu isto tako mladu...







 


sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 00:54
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Posebno mi je drago što ćeš ih za nekoliko dana vidjeti u živo, tada ćeš mi dati savjet ako da grmiće nakon cvatnje formiram[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />


I meni je jako drago da ću i njih i sve tvoje ostale ljepotice, a najviše tebe konačno vidijeti u živo...Baš se veselim...
sutra je novi dan
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 23:00
Divne su vam kamelije, tako elegantne.
Bebolina i Jagoda, želim vam lijepo i ugodno druženje uz kaficu i nepresušnu priču o cvijeću.

Ja tek sada vidim da kasnim, druženje već prošlo......
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 05:43
o tek ih sad vidim Jagoda, čarobno su lijepe, ma još i više od tog, zaista predivne !

Evo i moje kontinentalne, koju sam proljetos posadila vani, ljeto je preživjela bez problema, a očito i zimu, trenutno je krcata pupovima pa i ja očekujem cvijetiće...


belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 11:35
belica....ma bravo, bit će vjetića
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 18:48
BELICA drago mi je da i vi na kontinentu krećete sa kamelijama. Bitno je da je tvoja preživjela toplo ljeto, a zimu će također samo da ne bude ispod -10C. Ako bude lijepo je omotaj...
sutra je novi dan
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 09:54
JAGODA i BEBOLINA bravo za vas i vaše kamelije,prekrasne suClap
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 19:03
Danas sam nešto slikala pa sam poslikala kameliju. Posađena je u vrtu. Ovo joj je druga zima. Sad kad je padao snijeg cijelaje bila prekrivena. Ona je kamelija koja cvjeta nešto kasnije, u svibnju, no pupovi su zametnuti još ljetos.
 
 
 
 
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 05:34
divna, mojoj je ipak ovaj drugi snijeg naštetio, nisam ju nažalost stigla umotati, ali samo je oćelavila mali, nije pupove odbacila.
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 11:43
belica, važno je da su pupovi tu, a lišće će novo narasti
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.