Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kamelija - Camellia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kamelija - Camellia

 Odgovori Odgovori Stranica  123 35>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kamelija - Camellia
    Objavljeno: 25 Ožujak 2007 u 12:31
Kupila sam mami za rođendan prekrasne kamelije.Dali tko ima iskustva s njima??
Ja ih nisam nikada kupovala jer mi je na teraci prejako sunce!!Južna strana!


Neznam dali da joj savjetujem da ih posadi u zemlju ili da ih ostavi u pitaru??

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2007 u 19:44
Evo procvjetala i druga kamelija.



Ima prekrasan cvijet ciklama boje.Optimalna zimska temeratura za kameliju je od 5-15 C , a u toplijoj
prostoriji bi joj otpali pupoljci. Ne smije biti na propuhu.Za sada je super!!Smile

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2007 u 14:04
Mama ima roza kameliju u loncu u dalmaciji) stalno je vani. (Staila sam fotku kod kamelija). Znam da voli kiselkasto tlo i sjeverni zaklonjeni dio dvorišta.  Dobro je ako se može polijevati kišnicom, treba je prehranjivati svaka dva tjedna dok je u cvatu i preko ljeta. Ne voli previše vode.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 22:32
Evo kamelije pune pupova ....spremaju se za zimsku cvatnju....




Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 17:43
smile93 Donata ima li nešto da nema kod tebe ili da ne cvijeta kad si ti u blizini? Početi ću te zvati ZELENA ŽENA
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 18:29
TeaK ovo su ipak  mamine kamelije smile84iako sam ih joj poklonila...ona se brine za njih ....smile186 doduše posluša moj pokoji savijet i ništa više...smile187
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 19:32
Sad znamo od koga si nasljedila ljubav i talent za cvijeće...smile55
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2007 u 15:53
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Dame sa kamelijama. Otkrite nam tajnu! Vi kupili male kamelije u prolece i...


Sorry bila sam bez kompića pa dok sve pronađem...smile200
i...i..poklonila mami ona ih je  presadila u veće pitare...koji su bili zaklonjeni od direktnog sunca  pod balkonom...redovito zalijevani i prskani listovi kišnicom....na tjedan dana prihranjivani univerzalnom prihranom....i  sad se očekuju cvijetovi od prosinca do ožujka ...i to više cvjetova nego na prvim slikama... ako sve bude O.K. smile186 nadam se da si taj scenarij tražila..smile187
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 19:39
Evo kamelije bar ove bijele bi mogle brzo i procvjetati...pupovi su smile186 stavim sličicu čim se otvore....

Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 19:48
Kamelije posadi u vrtu. Idealno bi bilo da su posađene blizu nekog listopadnog stabla. Ljeti bi imale potrebnu hladovinu, a zimi sunce. Obavezna je kisela zemlja (makar ona kupovna za rododendrone ili pripremljena od borovih iglica i zemlje iskopane oko kestena). Kamelija ne podnosi vapnenac. Vjeruje da ćeš morati izmijeniti veliku količinu zemlje.

Ako je ostaviš u vazi, opet je ljeti ostavi u hladu nekog stabla.

Ja sam pokušavala saditi u zemlju, ali nakon par godina, korijenje je ipak došlo do vapnenca i stabla su se osušila. Više ne pokušavam Cry


Ažurirao mima - 07 Prosinac 2007 u 19:48
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 19:49
Donata, da li ti je poznat uzgoj kamelija na kontinentu?

I koliko se uspesno moze razmnoziti reznicama?

Videla sam nedavno ponudu mladih sadnica.
Cena mi je previsoka. Pogotovo kad uracunam i vlastito neiskustvo.

Merci.

Ažurirao aglaja - 07 Prosinac 2007 u 19:50
Aglaja
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 20:05
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Kamelije posadi u vrtu. Idealno bi bilo da su posađene blizu nekog listopadnog stabla. Ljeti bi imale potrebnu hladovinu, a zimi sunce. Obavezna je kisela zemlja (makar ona kupovna za rododendrone ili pripremljena od borovih iglica i zemlje iskopane oko kestena). Kamelija ne podnosi vapnenac. Vjeruje da ćeš morati izmijeniti veliku količinu zemlje.

Ako je ostaviš u vazi, opet je ljeti ostavi u hladu nekog stabla.

Ja sam pokušavala saditi u zemlju, ali nakon par godina, korijenje je ipak došlo do vapnenca i stabla su se osušila. Više ne pokušavam Cry


Pa ove mamine smo odlučili ostaviti u pitarima...baš iz razloga da ih imamo  pod kontrolom...nalaze se ispod terasa ,natkrivene tako da nemaju nikad baš direktno sunce...ne vole premiještanje...
Ima još jedna u zemlji ali ta ne napreduje kao ove dvije u pitarima...
Za sada to funkcionira....pa nećemo mijenjati ništa...pune su pupoljaka i za sada niti jedan nije otpao...smile186zalivaju se prilično obilno i to  kišnicom...ili mlakom vodom...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 20:08
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Donata, da li ti je poznat uzgoj kamelija na kontinentu?

I koliko se uspesno moze razmnoziti reznicama?

Videla sam nedavno ponudu mladih sadnica.
Cena mi je previsoka. Pogotovo kad uracunam i vlastito neiskustvo.

Merci.


Ove mamine kamelije su moje prvo iskustvo sa kamelijama...u dalmaciji..
 
Znam da se razmnožavaju vršnim reznicama u siječnju ili veljači...treba koristiti hormon za zakorijenjivanje   ili grančicu "dobre stare" vrbe... smile186
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 21:59
Donata, hvala ti. Bitno je samo da nema cvetni pupoljak, ili njegove naznake.

Ovo sa vrbinom grancicom cu svakako da isprobam, sa kamelijom ili necim drugim.

U vezi ovog Miminog predloga, koliko sam citala, to zavisi od toga koja vrsta kamelije je u pitanju. Neke sorte su pogodnije za gajenje u saksijama od drugih. Ne znam koja je kamelija u pitanju kod Donate, ali uzgoj u saksijama se preporucuje za one koje rastu grmoliko. To naravno ne znaci da im nije najbolje u vrtu.

Ja bih svakako morala da je uzgajam u posudi, kako bih je zimi zastitila od smrzavanja.

poz.
Aglaja
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 18:10
Kamelija prvi cvijet...mama je oduševljena...smile94
moj poklon je preživio godinu i sad je još bogatiji pupoljcima...smile73


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 19:04
Nije samo mama oduševljena,i ja samsmile94smile94
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 19:10
smile93

ali me jakkkko veseli jer sa juga će toplina uskoro doći i do nas pa čemo i mi slikati prve cvjetove.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 19:34
Krcata je pupoljcima..smile94.čak tri na vrhu grane...nadam se da će sve to izdržati...dobiva prihranu...samo me strah da se grane ne polome.. 
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 16:41
smile43pa ja sam prije par dana pitala za kamelije , da želim pelcer  ako neko ima , ali ništ od toga . baš sam tužna
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 17:16
Sobna cvjetajuca biljka koja je jednostavna za uzgoj
potrebno joj je obezbjediti svjetlost i svjetliju prostoriju.



slikice uskoro
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,578 sekundi.