Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - koje voćkice imate u svom dvorištu?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


koje voćkice imate u svom dvorištu?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
Korisnik
Poruka
pomme dor View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 158
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pomme dor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 22:43
Evo i mog popisa :

9 stabala jabuka (2 razlicite sorte)
1 tresnja (kasna i zuto crvenih plodova)
4 stabla oraha
2 grma ljesnjaka
1 musmula
6 grmova crnih ribizla
6 grmova crvenih ribizla
6 grmova malina
6 grmova borovnice
1 vinogradarsku breskvu
2 kruske
1 sljivu
2 smokve (koje sam donijela iz Hrvatske)
1 grm papra
1 maslinu
brdo gredica jagoda

Vidim i ja nakon ovog nabrojavanja da imam svacega u vrtu.

Pomme
http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
pomme dor View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 158
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pomme dor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 22:45
Uh zaboravial sam da imamo i grozde !Smile
Pomme
http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 23:51

Ja nemam vrt. smile43U stanu sam. I tako mi je žao što nemam bar neki mali komadičak zemlje.

Na vrh
pomme dor View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 158
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pomme dor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2007 u 14:51
Pa recimo jagode se mogu posaditi u loncanicu i staviti na balkon Wink !
Pomme
http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2008 u 15:16
U mom malom dvorištu u Rijeci imam jednu mendulu i dva amula.
U vikendici u Josipdolskom kraju imam puno voćki, ali su mi najuspještnije jabuke. Osim jabuka imamo grožđe, pitome kupine, ribizle, orahe, kestene, lješnjake, šljive. Imamo i dvije kruške, ali na žalost od njih ništa.
Ove godine namjeravamo posaditi nekoliko višanja, a dobiti ćemo i sadnicu dunje, što me posebno veseli.
Pravilo je da se svake godine posadi nekoliko voćki i tako već 20 godina.
No na žalost nemamo baš puno sreće, pa nam se tako osušila jedna velika trešnja, jedan manji orah, a neke voćke ne mrdaju već desetak godina.
Nismo profesionalci, nego sve radimo iz hobija, a kako je to vikendica nismo tako često tamo, pa je i to što imamo uspjeh.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 20:03
pa ja nemam tako impresivan voćnjak  kao drugi ali se mogu pohvalit da imam 4 jabuke- 3 kruške  1 šljivu stenlijevku mladu  4 grma malina  2 grma   kupina,3 breskve  1 nektarinu , dok kod mame ima cijeli voćnjak  sve što ima na našem podneblju  osim vinograda , i upravo sad smo u fazi obrezivanja i špricanja Confused   
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 09:33

ištu imam jednu staru ranu kajsiju i evo njene fotke od neki dan, samo što nije propupala.

 
Prošle godine je jako uranila, pa ju je kasnije spurio mraz. Nije bilo niti jedne voćke (ali je debela hladovina bila ispod nje).
 
Ovako to izgleda u dvorištu
 
Lijevo se vidi stara kajsija, a desno je mlada, koja je nešto kasnija.

 

Ove godine smo MM i ja odlučili ložiti ispod nje, ukoliko nakon cvatnje najave neki jači mraz.

 
 
 
 
Osim kjsija, imamo 1 jabuku, 2 kruške (rana i kasna), 1 šljivu, 1 višnju i 5 grmova kupina bez bodlji.
 
Ovo zadovoljava sve moje potrebe.
 
Višnja mi treba za kolače, šljiva i kajsija za pekmez. A ostalo sve pojedemo u sezoni.
 
Za zimu imamo jabuka i krušaka na vikendici.

 

Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 17:51
imam:
-jabuke 3 vrste
-kruška . dvije vrste
-trešnje
-šljiva
-šipak
-lješnjak
-žižula
-marelice
Na vrh
maria View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maria Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 17:39
Od voća na našem skromnom imanju posjedujemo:1.Jabuke - 75 kom.2.Kruške - 15 kom.3.Šljive razne -40 kom 4.Nektarine-3 kom.5.Breskve-3 kom.6.Marelica -1 kom.7.Orah-1 kom.8.Višnje 4 kom.9.Nešto trsova grožđa 10.Ogrozd-3 kom-lani posađena,11.Kupine -200 kom.sadnica lani posađeno. Očekujemo ove god.prve plodove.Možda sam što i zaboravila---- jesam 1 Dunja i 1 Smokva.Sve je to lijepo ali ima lijepo i posla koji dušu liječi kad se hoću isključiti od svakodnevnog posla.                                       
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 20:46
Maria, a stvarno ti je "skromno imanje", a gdje su maline i jagode?
Malo se šalim... Jako lijepa zbirka! smile141
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 20:52

skromno??? Ja imam, jednu jabuku, trešnju, krušku i dvije šljive. Uz napomenu da su krušku i jabuku oglodali zečevi ove zime pa možda ostanem bez njih

smile43

Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 23:49
Ja mam dve smokve,dunju i visnju koja nikako da pocne da cveta i da daje plod samo pusta listove Cry
Na vrh
maria View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maria Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 10:51
Da ima toga dosta.Možda malo za hobi i previše .Za neku zaradu i dodatni profit malo,ali u proljeće kad sve cvijeta izgleda predivno.Kad na tome odmaraš oči to ti je nagrada.Nadam se da ću uspjeti u dogledno vrijeme poslati slike.Volim prirodu i životinje(naravno i ljude)Tongue.
Na vrh
maria View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maria Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 10:58

Ako nije jako oglodano namaži voćarskim kitom koji kupiš u poljoprivrednim ljekarnama.Inaće dok je voćka mlada treba ju ograditi žicom pojedinačno ili ograditi ogradom ako je neka veća površina.

Na vrh
maria View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maria Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 11:03
Možda je problem u izboru sorte ili položaja.Ako cvijeta rano dok još postoji opasnost od mraza krošnju treba prekriti u noćnim i rano jutarnjim satima.Moraš pratiti vremenska izvješća.
Na vrh
maria View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maria Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 11:18
Ima nešto malo malina ali jagode nemam.Ima ih susjed pa se trampimo.Lani sam sijala dinje i moram priznati da smo imali oko 10-ak plodova,naravno uz obilno zalijevanje.
Na vrh
nela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 13:48
Mi nemamo mnogo, ali planiramo saditi ove godine i malo urediti dvorište iza kuće u mali voćnjak.
Za sada imamo krušku, par jabuka, marelicu, ribizle (2), maline, kupine, grožđe, jostu. Imali smo i trešnju i breskvu ali su nam se posušile...
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 08:58
Ja imam dvije vrste jabuka,dvije vrste krušaka,smokve par stabala oraha,jedan kanadski orah,tri trešnje,jednu višnju,marelicu,nar,kaki,vinogradsku breskvu,pitome kupine,ogrozd,šljiva i rongla nekoliko stabala i to je to.Puno posla ali je gušt.Samo mi jabuke dosta loše rode.Zna mi se desiti da plodići dok su mali počnu naprosto otpadati.Da li im nedostaje nešto?Imala sam i šljivu ali me se mlada naprosto osušila kao i krasna mlada trešnja.Naprosto odjednom je svo lišće izgledalo kao ofureno i sve se osušilo.Šta bi to moglo biti?
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 14:48

Na okućnici imam jednu veliku kajsiju , 5 breskvi niklih iz sjemena pa su sve različite ali sve odlične, 1 krušku,2 loze,1 staru kupinu bez bodlji i dvije mlade, malina desetak, mladu marasku, 1 lješnjak i najnovije 1 tajberi i 1 pikberi. Gore uz vikendicu su dvije stare i dvije nove jabuke , 1 stara čačanka i jedna mlada stenlijevka šljiva, mlada trešnja , tri višnje, orah koji opadne pa ga ni ne brojim, 1 crveni i 2 crna ribizla i 3 joste.

Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 15:03
xenia molim te reci mi jesi li kalemila te breskvice ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.