Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Araujia sericifera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Araujia sericifera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 10:31
Lucija mislim da je još rano da ih posadiš vani,posadi ju u teglicu pa poslije ako hoćeš negdje van u zemlju ili sačekaj još malo da otopli i prođu mrazevi pa ju posadi van.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 10:34
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Slavonka evo moje male ljepotice. Niknule su jako brzo, ali sad malo stagniraju - no nadam se da će na proljeće krenuti.
 
Triša kako sada izgledaju tvoje ljepotice,jesu puno narasle?Svoje sam kasno posadila al bitno da su nikle,jedino sad neznam kud s njima kad budu veće,drvo uz koje su se trebale penjati smo odrezali.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2009 u 21:57
Moja posađena vani prošle godine nije preživjela ovu gadnu zimu Cry, ali zato 2 male na tavanu jesu. Sad više ne radim pokuse, idu u veliku teglu.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 19:07
E drage moje da vam kazem da je kod mene prezivjela u vartu.To sam eksperimentisala.Zasadila sam nekoliko lozica uz jedno drvo, dok sam nekoliko u saksiju unijela u kuc na hladnom je bila.Onu u basti sam zamotala onim filcom ( ne znam kako vi to zovete) to je ono toplo spuzvasto sto se stavlja ispod laminata.Preko toga sam stavila onu zelenu mrezicu i doboro povezaal.U proljece kada je otoplilo to sam skinula ali gornje grane su struhle od topline.Ja sam suho sve odsejkla do zelenog dijela.Danas sam isla da vidim  kako se ponasa ima li cega.
smile57krenuli listici, pa to je cudo ali sam jako sretna.
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 11:17
Meni je danas stigla biljćica od Natalije smile55. Ja sam presretna , skaćem do plafona. Sad od sreće ne znam kud bi s njom ili u vrt ili u teglicu. Strah me da se ne uništi, iako bi ju ja preko zime zaštitila...ja sam u Zagrebu...šta da radim?
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 13:01
Ja sam sijala prije mjesec dana, ali mi nije nikla ni jedna biljka.
Sada kad vidim, kako je lijepa, moram da pojusam ponovo.
Da li netko zna, za koliko vremena nice, od sijanja?
pozdrav iz Norveske
Na vrh
DonaB View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DonaB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 14:22
Sad se ne secam dobro jer sam je sijala pre tri godine i mislim da mi je brzo nikla oko 15 dana ,nakon prve godine posadila sam je u bastu ali mi nije jos cvetala .Dali neko zna posla koliko vremena cveta?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 14:25
svoje sam sijala prošle godine
od tri samo je jedna cvjetala ovo ljeto Unhappy ali nije imala puno cvijeta a ni plod se nije napravio
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 16:34
ja sam svoju drastično orezala ovog proljeća i mislila sam da sam je možda i uništila, ali opet se razvukla
čak je i cvjetala - naravno ne bujno kao prošlih ljeta
(sad je to samo jedna grana s pokojim malenim ogrankom)

sjećam se da je i moja u prvo vrijeme imala tek pokoji cvijet i nisu se odmah razvili plodovi iz njih (ne prve godine cvjetanja)
Na vrh
DonaB View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DonaB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 16:52
Natalija kakoje orezujes?
Ja sam sada orezala do zemlje kao i prosle godine mazda zbog toga nije cvetala ili nema veze.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 10:57
inače je nisam orezivala nikad - osim što bi pokidala grane koje su se ovijale oko drugih biljaka - i gušile ih

ali maknula sam žičanu ogradu koja je bila oko vrta , a arauija je sva bila upletena u tu žicu pa sam je morala otkinuti  (na nekih 20ak cm dužine)
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 01:30
 Natalija, udomila sam u vrtu tvoje dvije arauije...jedna je uz suho stabalce magnolije ( šmrcccc) koje nisam vadila van pa se nadam da ce ga arauija obući...druga je blizu kolone od terase pa nek se penje.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 09:59
super frida
obući će ga sigurno, ali vjerovatno tek dogodine

Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 11:06
neka bude i dogodine...strpljiva sam ja...
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2011 u 21:52
Procvala je i meni....


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2011 u 23:42
Jel'  miriše ovaj cvijet?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2011 u 08:19
kad sam je ja imala bila je puna cvjetova i lijepo su mirisali, baš se osjetilo u njenoj blizini

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2011 u 10:44
šmrc..ja osjetim miris, lijep, al samo kad zalepim nos na cveteke!Star
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 19:26
sijala sam proljetos, ali nema ni jedneConfused
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 08:12
Na mojoj araujiici dva ploda...




Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.