Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Callistemon - Kalistemon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Callistemon - Kalistemon

 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Callistemon - Kalistemon
    Objavljeno: 29 Travanj 2007 u 19:50
Na sajmu u Sv.Filip Jakovu bila je prava pomama za callistemonima ili četkovcima
i to u obliku grma od 75 kn pa do stablašica koje su bile i do 280 kn. Heart
Jako lijepa biljka cvate čak dva do tri puta na godinu.. izgleda vrlo dekorativno ...
Mogu vam reći da je prava atrakcija i da su naknadno donosili još calistemona
jer bila velika potražnja!!!





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2007 u 20:46
stvarno je predivan,nije ni čudo da ga svi želeThumbs%20Up
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2007 u 19:21
upravo tako sasha
ja sam danas gledala u rasadniku u sarajevu ali kod nas je oko 25 eura
mislila sam da je malo jeftinija jer mi je bas zapala za oko
a iskreno nisam znala kako se zove
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2007 u 19:06
predivan je, a kako se on razmnožava???
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2007 u 19:29
Originalno poslano od člana Nina Nina napisao:

predivan je, a kako se on razmnožava???


Razmnožava se reznicama, ali izgleda da to baš nije tako jednostavno.
Možda uz pomoć vrbe..Wink

Mama mi ima jednog pa ćemo probati...




Ažurirao Donata - 01 Svibanj 2007 u 19:30
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2007 u 19:56
probat ću i ja, baš mi je prijateljica maloprije reka da ona može doći do reznica i da joj se jako sviđa, pa nema druge nego u akciju
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2007 u 20:03
Danas sam kod jedne kuće vidjela identičan ko na ovoj gornjoj slici(stablasti izgled).Ok,ima cvijet ili dva višeWink.Ko da ga je kupila na izložbi kad si ga ti uslikala Donata.(možda je za 2 dana potjerao ta dva cvijetaBig%20smile) Hehe,šalim se naravno,no samo hoću reć da ,osim što je isti,u živo još ljepše izgleda.I ja bi takavUnhappy
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2007 u 18:13
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Danas sam kod jedne kuće vidjela identičan ko na ovoj gornjoj slici(stablasti izgled).Ok,ima cvijet ili dva višeWink.Ko da ga je kupila na izložbi kad si ga ti uslikala Donata.(možda je za 2 dana potjerao ta dva cvijetaBig%20smile) Hehe,šalim se naravno,no samo hoću reć da ,osim što je isti,u živo još ljepše izgleda.I ja bi takavUnhappy


Evo malo ovih rascvjetalih sa izložbe...za shashu....doduše nisu bili u stablastoj formi ali su zato kao grmolike bile bajka...ClapClapClap
 
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2007 u 07:37
Baš sam nekidan u Splitu duž jedne ulice vidjela posađene calistemone još veće nego na Donatinoj slici predivno izgledaju.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2007 u 21:44
Ma kupit ću ja njega kad-tadApprove
Donata hvala za slikice,da se barem tako divimoClap
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2007 u 21:52
yupiiiiiiii,kupila sam gaHug
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2007 u 22:40
Shasha ClapClapClap
ovo je prekrasnooooooooooooo
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2007 u 22:43
Joj da si vidjela koju strku sam u rasadniku napravila.Sve cvjećarne u gradu su zvali,jer nisu znali kojoj su ga odvezli.A samo je jedan ostao.Naravno da sam ga uspjela ulovitiBig%20smile
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2007 u 07:47
Shasha calistemon ti je preeeedivaaanClap, a za vrt Thumbs%20Up 
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2007 u 18:16
Shasha zaista je predivan
morat cu i ja da ga potrazim tek mi je sad ovaj tvoj otvorio oci i
moram ga naci
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2007 u 23:23
donata, jesi probala zakorijeniti reznicu calistemona? je li sad "ne vrijeme" da ja probam, nešto me zagolicalo da probam i tu zgodu s vrbom, a imam četkavac kod prvih susjeda i to sam tek neki dan skužila
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2007 u 19:30
Originalno poslano od člana Nina Nina napisao:

donata, jesi probala zakorijeniti reznicu calistemona? je li sad "ne vrijeme" da ja probam, nešto me zagolicalo da probam i tu zgodu s vrbom, a imam četkavac kod prvih susjeda i to sam tek neki dan skužila


Nemam četkovac, ima ga moja mama i to jednog koji je star 3 godine u grmu.. Opsjednuta Wink je kupila sada 5 malih lončanica u Peveca i formira ih u stablašca..Totalno je poludila za njima od kad smo ih vidjele na izložbi u Sv.Filip Jakovu. Stavit ću slike njenih kad malo stasaju...
A pošto je ona poludila, nemogu i ja....to bi stvarno bilo previše...Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2007 u 08:50

Znači mogla bi i ja jednog ugurati negdje na balkon. Mislila sam da mu ipak treba puno više zemlje. MM će dobiti fleke ako još nešto donesem. Ionako je rekao da je sljedeća faza 30 cm zemlje na balkon i sve posaditi.Big%20smileBig%20smile

Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2007 u 08:56
lana, moj balkon ti je u nekoliko nivoa, nevjerojatno kako pronalazim prostor za još cvijeća, tako da vidim i kod tebe još prostora za još cvijeća, ako te veseli samo naprijed , čini mi se da prostora još imaš
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2007 u 16:41
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Znači mogla bi i ja jednog ugurati negdje na balkon. Mislila sam da mu ipak treba puno više zemlje. MM će dobiti fleke ako još nešto donesem. Ionako je rekao da je sljedeća faza 30 cm zemlje na balkon i sve posaditi.Big%20smileBig%20smile



Lana možeš slobodno ja sam vidjela prekrasne calistemone koji zapravo su u vrlo malim pitarima a visine su cca. metar i više.
Clap  Recept - MM bez fleka a lana zadovoljna sa cvjetnim balkonom...preporuka cvijeće koje se penje uz zidove i cvijeće koje visi niz balkon... da MM može popiti pivce za živce na balkonu...ClapClap  
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.