Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasmin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasmin

 Odgovori Odgovori Stranica  123 16>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jasmin
    Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 19:57
Prije pet-šest godina za isti mamin rođendan ja i moja sisterica smo poklonile isti cvijet jasmin
(a da nismo to planirale) - čak smo ga kupile u istoj trgovini. Smile

Dugo nakon sadnje ni jedan ni drugi jasmin nisu cvali, čak je bilo upitno da li ga i ostaviti
na tim mjestima.....ali od prije dvije godine su doslovno podivljali. jedan se opleo oko palme,
a drugi se uhvatio za ogradu.
Neznaš koji je ljepši od kojeg. Kao iz priče i miriše prekrasno...



Znači savjet je ne otpisujte jasmin, dajte mu vremena da se udomaći!!Wink  
  
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 20:20
prekrasnoClap,no naravno da imam pitanjeBig%20smile
Ja imam jasmin,no ovaj tvoj je neki drugačiji,jel to neki puzavi?
Meni je klasičan grm(za koji dan će cvasti).
I,da,nisam ga ni ja otpisala,isto je godinu,dvije mirovao i sad redovito cvateTongue
 
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 21:30
Shasha ti vjerojatno imaš pajasmin (lat. Philadelphus). Njega najčešće zbog divnog mirisa zovu jasmin mada nije. 
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 21:31
Donata, doista je predivan ...da mi je bar malo njegovog mirisa osjetiti 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 21:43
Moguće Flora,no to znači da bi trebala nabaviti pravi jasminBig%20smile,samo ne znam di i kud bi sa njimErmm
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2007 u 20:05

Koliko znam jedino i ima taj puzavi jasmin. Moj u dalmaciji cvate isto tako i penje se po ogradi.

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2007 u 21:54
jako je lijep
mogo samo zamisliti kako mirise
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2007 u 18:07
Evo jednog jasmina sa izložbe izgleda fantastično u ambijentu Heart
dioklecijanovih podruma...u svakom slučaju mu treba potporanj da se može
popeti...po mojoj procjeni ovaj je visine 3-4 metra. Thumbs%20Up


Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2007 u 09:26
opet ja sa svojim pitanjima,
pa je li za jasmin dovoljna tegla veličine kao na slici ?
(šta mogu kad bi na balkon svu ljepotu) 
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2007 u 14:36

Mislim da ga možeš držati u tegli na balkonu, samo ako je zimi jako hladno mora unutra.

Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2007 u 14:40
hvala Lana,
hm, kavaka je znači u prezimljavanju 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 21:29
zna li neko kako se jasmin moze razmnoziti, tj. da li se moze oziliti grancica?

ja sam vec par puta pokusavala i nije mi uspjelo
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 22:11
Ni ja nisam uspjela sa grančicom, ali sam zato imala 100 % uspijeh sa sjemenkama.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 22:23
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Ni ja nisam uspjela sa grančicom, ali sam zato imala 100 % uspijeh sa sjemenkama.


Ja sam jesenas uspjela zakorijeniti grančicu...od mame...za sada se držismile186 ...nadam se da će na proljeće biti za fotkanje...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 16:42
 ja sam po ko zna koji put stavila grancice u vodu jos jesenas, i to s granom vrbe, neki dan sam gledala i nema vidjeti niti jedne zilice, iako su jos zeleni
a vrba ko vrba - podivljala, zile obrasle cijelu unutrasnjost staklenke

evo slika jasmina kod moje babe



ogroman je i stvarno se jako rasirio, morati cu i ja vrebati sjeme
Na vrh
Gunja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gunja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 15:20
molim pomoć
kupili smo staru kuću, ovaj Jasmin je ispred kuće, žao mi ga posjeći...
kako da ga održavam?
slika je od jesenas, sada je u fazi listanja.
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 21:13
Jako ćeš ga lako održavati, slobodno reži na oblik koji želiš zadržati 
Na vrh
Gunja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gunja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 09:47
ovaj je dugo bio zapušten.
donji dio se jako raširio i dolje ima jako slabo listova, uglavnom izgleda kao neko "divlje" granje., da li da donje grade razrijedim? svo zelenilo i cvjetovi odoše u vis, a to ne bi htjela.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 12:42
Onda ga slobodno prikrati i oblikuj po želje. tako da ne ode previse u visinu.
I samo pripazi da ga previse ne skratis, jer neznam tocno koliko ddobro podnosi jaku rezidbu
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 22:05
jako dobro podnosi, ja probala Approve
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.