Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasmin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasmin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 22:06
alisa....imam ih tri, ovaj je najviše napredovao, ....e da, pocrveni mu lišće upravo zbog hladnoće
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 23:28
Kada otkinuti reznice da se zakorijene?Pokušala sam nakon cvatnje,stavila u vodu i osušile se.Pred dva tjedna opet sam uzela ,ali sad sam dio stavila u vodu ,a dio u vlažnu zemlju i opet ništa.Gdje griješim?Do reznica lako dođem jer susjeda ima ogroman grm .
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 11:46
Vijolica,ja nemam baš dobro iskustvo sa zakorijenjivanjem trahelospermuma.Kažu da poprilično teško ide zakorijenjivanje i da je najbolje vrijeme za to juli-august.Voli dosta topline pri zakorijenjavanju.Ja sam uspijela jednom od punoo pokušaja i to zimi.Držala sam reznicu u flaši poklopljenoj i tu flašu držala na radijatoru..Brzo se zakorijenio,ali nije preživio...Uglavnom,čitajuži naišla sam na podatak da vole jakoo toplo vrijeme da bi pustili korijenje iz reznica..Probaj u pjesku i u zatvorenoj flaši..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 20:48
Alisa hvala ti na savjetima.Pokušat ću kako kažeš.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 21:44
vijolica...mžda bi mogla pitati susjedu pa da pokušate zakorijeniti povaljenicom
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 23:12
Vidiš toga se nisam sjetila!Morat ću to sama jer ona dođe tamo jednom mjesečno(ako).Budu
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 22:37
Dragi ljubitelji jasmina! Nadam se da će mi netko moći pomoći...
Kako razlikovati jasminum polyantum i jasminum officinale??? Osim po cvjetovima, tj vremenu cvatnje... Moj ima 7 listića...
Imam ga već 2 godine, ali nikako da procvjeta, pa nemam pojma još uvijek ni koji je, te kakvu njegu da mu pružim... Unaprijed hvala na odgovoru!
Na vrh
medvjed View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medvjed Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 21:18
Pozdrav svima Smile
Evo i mene među ljubiteljima jasmina. Nema mjesec dana da sam napravio pergolu, dugo sam razmišljao koju penjačicu posaditi i na kraju se odlučio za jasmin,vidio sam ga u nečijem vrtu i odmah se zaljubio u njega.Kupio sam ga u vrtnom centru na škurinjama za nekih cca 120 kn,lijepo iskopao rupu i posadio.Evo prošlo je dva tjedna i listovi su mu počeli mjenjat boju u crvenkastu,malo me panika hvata da se neče ulovit,valjda nisam te sreče,jeli to po vama normalno ili.... 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 21:21
medvjed...dobrodošao, hajde napiši koji jasmin si posadio, pa će ti već netko odgovoriti
Na vrh
medvjed View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medvjed Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 22:21
e pa neznam ,kao pravo muško nisam se ni sjetio to pitat,ali ga sutra mogu poslikat,pa će te i vidjet tu promjenu boje,
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 08:59
i ja se od skora ubrojavam u ljubitelje jasmina.predivan je i vredan je paznje.mada tri put ga narucim i dobijem odgovor-nazalost nestao je,moze u proljece.da li ima neko reznice Jasminana prodaju???dobro bi bilo da je to osoba sa BiH,radi laksoj dostave.negdje sam citala da jasmin menja boju listova od toplote ili viska vode,moze jednostavno ne odgovara mu zemliste?navodno,treba otresti korjen pre sadnje i on brze se udomi.napravi mu preparat sa hormonom vrbe i on ce zivnuti.to toliko od mene pocetnika cvecara.sretno!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 14:32
Bilo bi lijepo kada bi još napisali o kojim jasminima se radi sve bi bilo lakše.Ova tema je za jasmine i jasminodise,a to onda unosi zabunu među nas.Bolje bi bilo da svaki ima svoju temu.Onaj koji ja imam nije jasmin,čak je iz roda maslina,samo je jasminodes ništa više. Trahelospermum jasminodis,nije jasmin ..Medvjed ako imaš tu vrstu "jasmina" onda bez brige zbog crvenih listova,jer on u jesen dobije tu boju..I ne podnosi  niže od -10.Nije baš za kontinentalne klime ako nema zaštitu..Martab,koji jasmin ti tražiš?
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 19:22
Trazim pajasmin,al neke druge vrste isto prihvacam.pocetnik sam i razumes me valjda da ne vidim bas neku izrazitu razliku mdj vrstama.nesto sto lako prezimljava u vrtu(srednja bosna).hvala
Na vrh
medvjed View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medvjed Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 19:34
https://picasaweb.google.com/103579169492292093246/Vrt?authkey=Gv1sRgCOCWzZLD2NrLNA#5792907186722608066
 
 
sorry,ali nisam znao drukčije uploadat sliku,nije neka ali če netko znat raspoznat koja je vrsta,i naravno zašto listovi nisu više onako lijepo zeleniCry,pozdrav svima
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 20:23
medvjed...to je Rhyncospermum jasminoides sinonim mu je Trachelospermum jasminoides,ili star jasmine, njega ti imamo Belina, alisa, bebolina, ja.......na prethodnim stranicama sam pisala o njemu tako da možeš pročitati i dobit ćeš odgovore. Pišeš da si ga kupio na Škurinjama, dakle podneblje nam je isto i da ti otklonim bojazan - nije mu ništa, to je inače poluvazdazelena penjačica i na našem području preživljava vani. Može mu se dogoditi da mu tu i tamo list pocrveni, poneki može i otpasti. Čini se da si ga posadio u vrt, za dvije godine će se pavo razviti korijen i onda mu nema kraja rastu i napredovanju. Možeš ga voditi okomito i vodoravno i kontrolirati ga kako da se "plete".
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 21:17
Martab,ja sam viđala pajasmin u prodaji u proljeće,većinom.U svim većim marketima čak,bilo ih je za kupiti .Proizvođač je bio green garden,koštali su od 6-10km..Sačekaj proljeće,možda ih bude u ponudi..Bude ga u obi-ju,poljoprivrednim apotekama i agricomu i običnim tržnim centrima(ja sam u Sarajevu i spominjem ponudu iz ovog grada)..
medvjed,moon je identifikovala tvoj jasminodes :D Sad znaš kako dalje sa njim.Moj je i dalje u saksiji i opet ide u podrum na zimovanje.Već ima dosta crvenih listova, iako je još jako toplo vani..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
medvjed View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medvjed Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 17:32
 
   Thanks Moon Smile , ti znaš obradovat čovjeka,sad mi je ostalo samo čekat dvije godine da se korijen pravo razvije.................... .....................................................................................  .
....................................................................................................................
       koliko još Smile.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 17:55
Originalno poslano od člana medvjed medvjed napisao:

 
   Thanks Moon Smile , ti znaš obradovat čovjeka,sad mi je ostalo samo čekat dvije godine da se korijen pravo razvije.................... .....................................................................................  .
....................................................................................................................
       koliko još Smile.
U prvih će godinu dana stagnirat...a onda....radi s njim šta god hoćeš, neuništiv je. Moj prvi jasmin je za tri godine dosegao visinu od 12 metara, dalje nije imao kamo. Lani sam ga negdje na jesen pošteno prikratila, malo je otužan bio, no sad je još ljepši nego što je bioThumbs%20Up
To je baš tajWink

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 20:59
medvjed....evo ovaj bebolinin je pokazatelj da se isplati pričekati, , mom će sada biti druga godina  - i sad ga je divno gledati kako gotovo naočigled raste....
Na vrh
medvjed View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medvjed Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 22:46
 
   WOW,stvarno je lijep ,ja sam svome namjenio mjesto po cijeloj pergoli , da me štiti od pogleda,jednog dana če te se divit mojem kao ja tvojem Bebolina Smile.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.