Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasmin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasmin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 16>
Korisnik
Poruka
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 22:03
 Ako je ovo jasmin kakav imam ja, a čini mi se sa slike da jest, onda ga se sada ne reže jer on cvjeta na tim mladim grančicama. Možda bi ga se moglo porezati na jesen. Moj jasmin već ima pupove, a kad procvjeta prekrasan je i cijeli vrt miriše.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 19:27
ja sam danas dobila jedan jasmin,onaj puzajuči,bijelog cvijeta,i ne znam da li ima šanse da ospatne kod nas u sarajevu..to je neka vrsta, na zalost ne znam latinski naziv koja je rasprostranjena u topijim krajevima.ja imam onaj pajasmin,zutih cvijetiča i od dobro podnosi jake sarajevske zime...ovaj koji sam dobila kupljen je u toplijim krajevima,i več par godina je u sarajevu ali u saksiji koja mu je odavno postala tijesna i svake zime boravio je u garazi,prijateljica koja mi je dala ovaj jasmin,svoja dva danas je posadila u vrt,a ja se plašim da li če opstati preko zime.... da li neko zna koja je najmnanja temperatura koju ovaj jasmin podnosi,i moze li prezimiti zimu u vrtu ,mozda sa nekom zastitom?


help
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 23:39
http://www.kapar.hr/frames/jasmin_main.htm
 
evo našla sam nešto o jasminu Smile
 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 21:23
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

http://www.kapar.hr/frames/jasmin_main.htm

 

evo našla sam nešto o jasminu [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />

 

hvala trncice na trudu,ja sam ga danas ipak posadila u vrtu,pa sta mu bude,zahvaljujuci linku koji si postavila vidjela sam i kako ga obuči za zimski san..pokušat ču.....valjda ce uspjeti
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 23:13
Ovo je slika mog jasmina sambaca"Made of Orleans". To je grmolika vrsta jasmina, koji miriše bar tri puta jače od penjajućeg, (imam i njega). Još uvijek sam u potrazi za jasminom sambacom"Grand duke of Tuscany", koji je car među jasminima i mirisom i izgledom.
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 23:16
Cvita baš ti je lijep jasmin Smile
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 23:23

Moj jasmin je samo na gornjoj slici , a ovaj donji mi je još uvijek samo san, jer ga nigdje ne mogu naći,....a tražim stalno!

Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 23:29
žao mi je...ne znam gdje ga ima...al jednom ćeš naiči na njega Smile
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 23:50
Nadam se tome i ja.Smile
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 21:31
Ja ne vidim slikice ove zadnje dvije Confused piše samo photobucket...
Ja imam ovaj zimski jasmin što cvate žuto, ovaj grm kao živica još mi nije cvao na žalost prošle godine sam ga kupila maleckog..onaj sobni što fino miriše i ima bijele cvjetiče kvrknuo posušio se..šteta.
I imam vani posađen jedan Jasmin koji cvate cijelo ljeto a puzavica je ima debele mesnate listove. Cijeli vrt mi miriši od njega. Jedva sam ga nabavila prilikom izložbe floraart., bio skuuuup al sam zadovoljnaSmile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 22:26
Uspjela sam zakorjeniti pelcerić od ovoga, kojeg ima moja prijateljica i koji je od proljeća zauzeo oko dva kvadrata ograde, raste nevjerojatnom brzinom, počeo je cvjetati u 6.mj i ne prestaje - predivna biljka.
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 19:18
Ovaj Jasmin sam dobila na poklon prije 2 godine..slabo raste,ali tek ove godine sam ga iz vazne prebacila u dvoriste pa je mozda i zbog toga..inace na jednoj strani dvorista imamo Bijeli Jasmin a na drugoj strani Zuti Jasmin..lijepi su i jedan i drugiTongue..
 
Moj Jasmin..
 
 
Na ovoj slici se vidi Bijeli Jasmin koji zauzima cijelu ogradu..
 
 
A ovdje iz pelar.se vidi Zuti Jasmin..
 
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 23:42
  Staky, nadam se da sada vidiš obe slike.
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 18:06
Vidim, hvala ti puno :)
Sad baš gledam sličice...i ne znam d ali ovaj moj koji sam jedva nabavila više sliči na prvoj slici od Dzombe..jer ima moj mesnate listove, a puza hm...
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 18:53
Staky..evo i slike Jasminovog lista..nadam se da ce ti to pomoci da lakse odredis Koji Jasmin imas..!Smile
 
List 1 Jasmina:
 
 
 
List 2 Jasmina(koji je zauzeo cijelu ogradu):
 
 
 
List 3 Jasmina koja cvijeta zimi i ima zute cvjetice:
 
 
 
TongueTongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 19:37
Ej, ljudi pa ja nikada nisma vidjela puzakuci jasmin.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 19:40
Dzomba,ovaj jasmin što si iz saksije prebacila u vrt,mislim da je Trachelospermum jasminoides,jer jako liči na ovaj moj jasmin,i on ne podnosi oštre zime,neko kaže -10,al sam ja našla na netu da je otporan samo na -5.Ja sam svoj bila posadila u vrt na prolječe,al sam ga prije neki dan izvadila iz vrta i spremila u saksiju i unijela na zimovanje u negrijanu prostoriju.To sam uradila,jer neki forumaši koji imaju taj jasmin,kažu da tako najbolje,jer i sve da podnese minus,smrzla bih mu stabljika,pa sve ponovo čekaj ,da izraste iz korijena...Malo se raspitaj za svoj jasmin,da ga ne izgubiš..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 20:36
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Dzomba,ovaj jasmin što si iz saksije prebacila u vrt,mislim da je Trachelospermum jasminoides,jer jako liči na ovaj moj jasmin,i on ne podnosi oštre zime,neko kaže -10,al sam ja našla na netu da je otporan samo na -5.Ja sam svoj bila posadila u vrt na prolječe,al sam ga prije neki dan izvadila iz vrta i spremila u saksiju i unijela na zimovanje u negrijanu prostoriju.To sam uradila,jer neki forumaši koji imaju taj jasmin,kažu da tako najbolje,jer i sve da podnese minus,smrzla bih mu stabljika,pa sve ponovo čekaj ,da izraste iz korijena...Malo se raspitaj za svoj jasmin,da ga ne izgubiš..
 
Ok AliTongue..Hvala ti najljepsaWink!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 23:03
Imam jasmin koji ima lišće kao na dzombinoj slici (prve dvije slike). Već je godinama van i hladnoća mu ne smeta. Ima dugačke grane pa sam napravila potporanj. Tri željezne šipke i oko njih žica. Grane jasmina stalno motam oko tih žica i evo kako izgleda i kakav cvijet ima.
 
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 23:18
smile227smile94..Prelijep je!!!
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,703 sekundi.