Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako posaditi čuvarkuću u panj?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako posaditi čuvarkuću u panj?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kako posaditi čuvarkuću u panj?
    Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 13:49
Pomoć, imam i panj od našeg bora i čuvarkuće (svekrvine) a sada imam i pitanje...Kako posaditi čuvarkuće u panj???(Nadam se da nije puno glupo pitanje)smile61
 
Slika Shashine čuvarkuće u panju...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 13:53
e da i mene to zanima proljeće, ja bi uzela neki mini panj za moj balkon al zanima me kako posaditi biljku u panj
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 14:51

"STRPLJIVO" čekamo odgovor, zar ne lana???smile85

Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 16:16
tako je proljeće, a dok dobijemo odgovor kako, ajmo tražiti panjić za sadnju
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 17:48
ajde vi nađite panjeve a lako ćemo za sadnju :)

poneki panj jednostavno prirodno ima poneku udubinu pa u nju ubacite šakicu zemlje i stavite čuvarkuću
ako nema takvih udubina onda malo sjekirom...malo djetlom i eto rupice :)

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 18:13
Baš dobro - to ću si napraviti u vikendici, jer tamo nekako više volim sve u drvu, a u Primorju me pak vuče kamen.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 12:28
Znači, ništa bez motike???
OK, valjda će za vikend biti lijepo vrijeme, pa se onda možda i pohvalim svojim uratkom!!!smile61
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 21:09
ovo je divno! bacam se u potragu za pravim panjem
smile198
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 21:37
U mojoj vikendici panj pripremljen, sad moram užicati čuvarkuće, ali idem sutra u potragu kod šogorice, koja ih ime krcatu, jednu vrstu doduše, ali biti će super i to.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 21:45
Zagrepčanci, u Novoj Branimirovoj uz prugu od stanice Trnava do prelaza preko pruge obrezivanje drva i neka su piljena, ima komada trupaca od metra pa i nekih panjeva. Sutra kraće radim pa idem si kojega trupa doma dokotrljati. Nije teško priči jer je cesta paralelna s prugom a kpd prelaza pruge se meže doći i na puteljak. Bum i ja imala trupac, malo ga bum sekiricom zasekala, rupice napravila i mam jedan komad betona s kopanjice van bacila. Joj kak bu to lepo bilosmile93
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 22:05
O ho,ho!To se nešto opako sprema!smile123
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 22:25
Franjica - drvosječa LOL
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 06:35
Franjice, meni je Remetinec blizu pa ak te dečki u plavom odpeljaju bum ti došla u posjete Wink
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 08:27
Ubacis zemlju u sve udubine koje vidis na panju i stavljas biljke. Naravno idu biljke koje i mogu izdrzati taj tretman bez puno zemlje-te kamenjarke.
Na vrh
sunčica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 21:53
Čuvarkuća je jako zahvalna biljkica. Imam ju već godinama na balkonu (u plitkoj keramičkoj posudi), a uspjeva i u mome planinskom vrtu (u starom panju), pa i na moru. Čuvarkuća voli društvo - najbolje se razvija ako je zbijena sa sebi istima. Ne treba joj puno zemlje. Preživi ispod snijega, a bogme i ljetne vrućine. Moja strina imala je godinama svoju veliku čuvarkuću na krovu dvorišne zgrade... čuvarkuća zaista asocira na dom
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 08:54
Pomaze kod uhobolje-nekako se nakapa -valjda zgnjeci lisce -ne znam detalje ali moj rodjak je ima iz tih razloga.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 21:34
ovo je stara , ali uvijek vruća tema o čuvrkućama.Zar se niste sjetili da je dovoljno uzeti neki stari crijep i samo postaviti čuvarkuće na njega i izložiti vlazi,kiši i sl-ta ona raste po krovovima starih kuća u kontinentalnom dijelu
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.