Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hortenzija - Hydrangea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hortenzija - Hydrangea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 38>
Korisnik
Poruka
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 19:40
Mi ih zalijevamo sa tekućim željezom i sad ćemo vidjet rezultate.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 10:58
Da li znate koje je najbolje vrijeme za presađivanje hortenzije?
Naime jedna mala je pokraj velike i jorgovana, pa bi ju premjestili
Neka se sve zeleni
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 13:50
Klimatis, ja je sada ne bi dirala. presadila bi je u zimu, kad je u fazi mirovanja!
 
moja crvena je počela cvijetati
 
 
 
 
 
 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 14:04
 

 

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 14:25
Antonija, prekrasne su.....smile227
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 09:28
Prekrasne su!! Imaju izgleda puno sunca, jel naše još nisu počele cvasti iako su pune pupova. ClapClap
ClapClap
Naravno, na jesen ćemo je premjestiti. Hvala na savjetu.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 10:38
Koliko sam upućena hortenzije su biljke sjene, sunce im spali lišće. Cvjetanje ovisi o vrsti i starosti biljke. 
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 10:44
uh antonija jesu prelijepe, a posebno crvena.i ja volim kad su tamnije, ne sviđaju mi kad ih poplavljuju
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 11:40
Antonija predivne su. Jedna moja velika ima više hladovine i puno je ljepša od one koja ima više sunca, čak mislim da ima malo spaljene listove, kako kaže baka Bea.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 11:53
Počela cvjetati moja bijela hortenzija. Još trebaju procvjetati roze, one cvjetaju malo kasnije.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 11:55
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 11:58
Još nije posve bijela, još je malo zelenkasta. Ova je stalno na suncu a i roze su na sunca. Jednu bijelu imam u hladu ( popodnevno sunce dođe )ta je još više zelena.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 14:26
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Koliko sam upućena hortenzije su biljke sjene, sunce im spali lišće. Cvjetanje ovisi o vrsti i starosti biljke. 


Ima 1001 primjer po Zagrebu hortenzija koje su na suncu i predivno cvatu već sada. Niti su im spaljeni listovi niti ništa. Naša je opet malo manje na suncu pa će tek sada cvasti.

Tako da po meni ta tvrdnja ne stoji! Barem po viđenom.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 20:14
Originalno poslano od člana Klimatis Klimatis napisao:

[QUOTE=Baka Bea]Koliko sam upućena hortenzije su biljke sjene, sunce im spali lišće. Cvjetanje ovisi o vrsti i starosti biljke. 


Ima 1001 primjer po Zagrebu hortenzija koje su na suncu i predivno cvatu već sada. Niti su im spaljeni listovi niti ništa. Naša je opet malo manje na suncu pa će tek sada cvasti.

Tako da po meni ta tvrdnja ne stoji! Barem po viđenom.

 Clap Klimatis. Zar ti 15 stranica ispisanih od vlasnika hortenzija i njihovo iskustvo ništa ne znači? Upiši u tražilicu, naći ćeš prekrasne kultivare koji postoje u svijetu, pa čitaj. Posadi ti svoje biljke gdje hoćeš, može i na suncu i uživaj u isprano ružičastoj boji obješenih cvjetova. Mene takve ne privlače. Ako od hortenzije očekujem ono  najbolje što ona može dati, čemu otkrivati Ameriku, mnogo veći stručnjaci su to napravili.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 10:01
Ma sve uredu. Sigurno je tako najbolje.
Neka se sve zeleni
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 14:16
Ovo je moja najstarija, naravski na debelom suncu... jer kad smo ih sadili postojala je zaštitna konstrukcija s divljom lozom, koju je snijeg srušio.I sad se  skupa s aukubama, koje su također za poluhlad, peku..Naprosto ih jako zalijevamo, ljeti ako treba i dva put.
 
 
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 15:34
Moje tri hortenzije stare su 20 godina. Posađene su u sjeni, dvije su u dubokoj hladovini, a do jedne ipak dopire sunce. I ta jedna se objesi ako ne zalijem baš svaki dan, one druge dvije se puno bolje drže. Taqko da ja glasam za hladovinu.

A ova je novija, ima 3 godine, kupljena je kao plava i još je uvijek plava. Nisam joj ništa dodavala, a posađena je u tegli, u mješavini vrtne i kupovne zemlje


Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 07:53
Mi smo svoju od 3 mj zalijevali tekućim željezom i nekim sredstvom za hortenzije. Ali nažalost ništa. Možda bi u tegli poplavila, ali u vrtu nikako,
Neka se sve zeleni
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 10:54
Klimatis,moj susjed ima hortenzije  plave boje ,ništa im nije radio posebno a poplavile su,jedino tu di su posađene sumnjam zbog oskudnosti tla da bi išta htjelo rasti,tvrdo tlo kremenc i ilovaća,vrući položaj i siromašno hranjivim tvarima,a hortenzije san snova .Slikat ću ih kad procvatu iako mislim da su lani bile naj bujnije,a ova moja mala hortenzija koju sad vidite je iz njegovog grma,ali je kod mene mažena i pažena ,pa je roza ,ovo joj je prvi cvjet.Ja bih pak htjela potpuno crvene ,pa ako znate kako to postići napišite mi.smile157
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 12:02
silvestra baš ti je slatka hortenzija,
 dok se cvjetne glave skroz otvore cvjetovi će poprimiti samo 1 boju - sudeći po ovoj slici baš tu crvenkastu nijansu kakvi su im rubovi
znači, ovo u sredini cvijetašto je sada žuto-zeleno će promjeniti boju

ne mogu vjerovati da susjedu rastu divne hortenzije u tim uvjetima... ma bilo kakve,
one su baš osjetljive na nedostatak vlage,  siromašno tlo a pogotovo kad su izložene jakom suncu
bar su moje takve
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.