Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hortenzija - Hydrangea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hortenzija - Hydrangea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 38>
Korisnik
Poruka
meri-en View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje meri-en Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 15:00
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
meri-en View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje meri-en Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 15:04


Sve imaju iste uvjete,ali kako se vidi neke napreduje neke baš i ne.
Na vrh
meri-en View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje meri-en Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 15:14


nju sam kupila prije 20 dana i vratila je u život,
bila je jako sitnog žutog lišća,presadila sam je malp podrezala
i natrpala čavle oko korjenja i jako brzo se oporavila samo neznam dali će cvjetat ovu godinu
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 15:27
meri-en dobro nam došla Smile

lijepo ti se oporavila kupljena, a reznice su ti super Clap

moja crvena je ogromna, nisam ni ja baš načisto kako točno orezati, ako ti nije velika i stara, i ne trebaš je orezati, ako je, onda bi bilo dobro svaku treću granu, da se prorjedi i potakne rast novih izboja, da se pomladi

ali glavno je da je orežeš u pravo doba, najbolje nakon cvatnje, najkasnije u jesen, jer ono što skineš u zimu ili proljeće, na tim granama ti neće cvjetati, skineš zametnute pupove

http://www.hanabayflowers.com/hydrangea.html


Na vrh
meri-en View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje meri-en Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 15:59
Super,puno hvala na slicici, a i svaki savjet je dobro dosao
jer sam nova u ovome,
ali sta ako nebude cvjetala dali onda treba orezivat?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 08:47
meri-en, one grane koje ne cvijetaju nemoj rezati.

edit: mogu  u grastama naravno, samo ih treba redoviti prihranjivati. ako su ti mlade dobro ukorjenjene i njih prihranjivaj. ne vidim razloga zašto ti ova velika ne bi cvjetala već ovo ljeto. jest da je već trebala. uz tvoju pravilnu njegu procvjetati će!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2013 u 07:44
Pomalo počinju i kod mene
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 02:34
Lijepe su vam i rascvjetane hortenzije Triša, Mimar, Nisa. Meri-En zdravo ti izgledaju pelceri . Ujedno dobrodošla na naš Forum...
Moje su hortenzije krenule sa cvatnjom. Lani sam kupila 3 na akciji i mislim da će samo jedna od njih cvjetati, dok ostale se samo zelene...
Evo mojih "starih", koje su procvjetale...

sutra je novi dan
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 18:41
krasne su vam
Na vrh
meri-en View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje meri-en Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 10:00
Preljepa boja
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 23:01


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2013 u 20:44
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 12:25
Click for a larger view
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 18:26
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2013 u 20:18


Na vrh
Wild Rose View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wild Rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 17:13
Prvo da pohvalim sve prekrasne hortenzije vrijednih forumašica. Smile Nadalje lijepo molim savjet. U proljeće sam kupila 3 sadnice hortenzija koje su već bile u cvatu (imale su svaka cca 5 lopti), presadila sam ih u velike tegle i lijepo su se primile. S obzirom da su još mlade, a u Zg zna biti jako hladno stavila sam ih u garažu, međutim tamo nema jako puno svjetla, ali nije skroz mrak. Hoće li im to smetati? I da li da odrežem sasušene lopte sada ili na proljeće? Puno hvala!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 18:34
Originalno poslano od člana Wild Rose Wild Rose napisao:


.............. U proljeće sam kupila 3 sadnice hortenzija koje su već bile u cvatu (imale su svaka cca 5 lopti), presadila sam ih u velike tegle i lijepo su se primile. S obzirom da su još mlade, a u Zg zna biti jako hladno stavila sam ih u garažu, ..........


Možeš ih ostaviti vani, povuci ih na malo manje vjetrovito mjesto, malo zaštićenije i ništa ne brini. Sasušene cvjetove ostavi do proljeća i onda ih oreži, ali pazi da ne orežeš pupove, znači tik ispod cvijeta, a iznad pupa. Ako orežeš pupove, neće ti cvjetati. Sad će taj sasušeni cvijet služiti kao zaštita tom mladom pupu koji se već sad vidi.

Skoro sam ti zaboravila zaželjeti dobrodošlicu na forum.

Na stranicama ispred imaš dosta dobriz savjeta, no ukratko to je tako kao što sam napisala.
Na vrh
Wild Rose View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wild Rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 19:12
Puno ti hvala na dobrodošlici i na savjetima. Smile
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2014 u 18:17
malo mi čudno sve moje hortenzije imaju pupove samo bijela nema,nadam se da nije propala,posto je mlada mozda samo treba vise vremena .
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2014 u 07:16
ma ne vjerujem da je propala, one znaju imati pupove i pri dnu grana, pogotovo ako su mlađe
ili iz korjena  izbiju novi pupovi

ako bude tako, samo češ orezati suhe grančice, naravno, kad krenu listovi i budeš sigurna da su grane suhe
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.